П'ятниця, 21 січня 2022, 22:55 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Українська система освіти - це плюс чи мінус?


Дмитро СкоропадДмитро Скоропад
Студентський мер Житомира, голова Житомирської міської молодіжної громадської організації «Молода Сила».
7-08-2010, 17:52               
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі.

Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

І мало утіхи українцям, що саме у цей час у Великій Британії точиться загальнонаціональна дискусія щодо сенсу існування вищої школи у нинішньому вигляді. І хоч українським вузам далеко до рівня британських ознак, наші викладачі («доценти з кандидатами») такими дискомфортними запитаннями не заморочуються, принаймні, публічно, наприклад, на сторінках газет.

Тим часом видання «The Economist» стверджує, що державне фінансування вузів аж ніяк не гарантує ефективної роботи. Чому? Бо не має конкуренції. Адже приватні вузи із вузами державними суперничають не в якості наданих знань, а у розмірі отриманої плати за навчання.

Роздавання гарних оцінок, яке так обурює англійських викладачів, в Україні є справою порядку денного. Триває полювання за дипломами. Навіщо вони українцям? У Житомирі відповідають так: «З «папером» про вищу освіту можна влаштуватися на роботу в органи влади чи самоврядування, де сьогодні числиться четверта частина від усієї кількості працюючих (втричі більше, ніж, наприклад, у Німеччині).

Ось звідки беруться новоспечені політологи, педагоги, менеджери і таке інше...

Дмитро Скоропад, спеціально для інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 6)


Версія для друку
Додавання коментаря
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі