На сесії Житомирської облради прийнято три програми економічного і соціального розвитку регіона на 2011 рік

«Програма економічного і соціального розвитку на 2011 рік перш за все має закріпити в економіці області стабілізаційні процеси та започаткувати нові стандарти життя і добробуту населення, як це вимагає програма Президента України «Україна для людей», - зауважив керівник області. - Це сьогодні реальне завдання, яке забезпечене співпрацею усіх ланок управління, починаючи із рядового керівника та закінчуючи високими посадовцями. Виконання програми на наступний рік, яка вами розглядалася на засіданнях комісій, сприятиме суттєвому внеску у загальний розвиток економіки України, задоволенню освітніх, духовних та культурних потреб людей. У нас з вами вектор діяльності один – забезпечення благополуччя та добробуту співвітчизників, а тому сьогодні маємо закласти відповідні засади, аби кожен громадянин держави відчував себе комфортно і був соціально захищеним».
Саме економічне зростання у виробничому секторі, на переконання керівника області, має створити фінансову основу для вирішення соціальних проблем. Тому пріоритетними напрямами програми є забезпечення збільшення обсягів виробництва у галузях виробничої сфери; сприяння залученню інвестицій в економіку області та подальший розвиток підприємницької діяльності; забезпечення розвитку виробничої та соціальної інфраструктури; поступове підвищення стандартів життя населення; реалізація пріоритетних напрямів державної регіональної політики, які визначені для області.
Виходячи з цього, основним завданням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування усіх рівнів та господарських керівників має бути забезпечення темпів економічного зростання.
За прогнозними розрахунками, загальний обсяг промислового виробництва зросте на 6%, у тому числі у добувній галузі – на 4,2%, обробній – на 6,6%. Такі пропорції забезпечать стабілізацію виробництва у галузях, які базуються на використанні місцевих сировинних ресурсів, зокрема добувна, харчова та виробництво неметалевих мінеральних виробів.
Подальший розвиток передбачається у всіх підсекціях обробної промисловості, зокрема у харчовій, легкій, деревообробній, паперовій, хімічній, машинобудівній, металообробній та виробництві неметалевої мінеральної продукції.
В агропромисловому комплексі, враховуючи тенденції розвитку, у новому році передбачається зростання обсягів виробництва валової продукції сільського господарства на 2,2%, у тому числі у рослинництві – на 3,6%, тваринництві – на 0,5%.
Обсяги виробництва цукрових буряків прогнозується збільшити на 5,5%, зерна – на 5%. З метою досягнення показників у хмелярстві (1000 тонн) планується розширити плодоносні площі хмільників майже на 200 гектарів та підвищити урожайність хмелю до 12 центнерів з гектара.
Збільшення валової продукції тваринництва прогнозується, в основному, за рахунок вирощування худоби і птиці та підвищення продуктивності.
Враховуючи те, що сьогодні населенням виробляється понад 65% продукції рослинництва та понад 80% продукції тваринництва, основна увага має бути зосереджена на наданні допомоги селянам у забезпеченні розвитку їх особистих господарств.
На реалізацію заходів із забезпечення розвитку галузей та сфер діяльності у сільському господарстві планується залучити близько 1 млрд. грн., у тому числі із державного бюджету – понад 100 млн. грн., обласного – 3,4 млн. грн. та позабюджетних коштів – майже 900 млн. грн.
Зростання обсягів інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування у 2011 році прогнозується на 17% у фактичних цінах. Основна питома вага інвестицій, як і раніше, забезпечуватиметься за рахунок власних коштів підприємств та кредитних ресурсів. Інвестиції у житлове будівництво зростуть на 2%.
З урахуванням росту обсягів у реальному секторі економіки, зростанням оплати праці на нововведених високотехнологічних підприємствах та підвищенням на рівні держави соціальних стандартів, за прогнозними розрахунками номінальна середньомісячна заробітна плата в області збільшиться на 16,2%. У наступному році необхідно повністю погасити заборгованість із виплати заробітної плати.
Прогнозні показники надходжень до Пенсійного фонду з урахуванням дотації складуть понад 5 млрд. гривень, що дасть можливість підвищити середній розмір пенсій та допомог на 9,2% тобто довести його до 1050 гривень.
У цілому по області номінальні грошові доходи населення зростуть на 13%.
«Розв’язання проблеми бідності – це головна наша мета, - наголосив Сергій Рижук, - Чільну увагу надаватимемо передовсім соціально незахищеним людям похилого віку, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам та сім’ям з дітьми. Соціальні послуги мають бути якісні та доступні тим, хто їх потребує. Коло надавачів таких послуг варто розширювати. Також необхідно посилити роботу із залученням до цієї справи спонсорів».
Голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський під час обговорення програм сказав: «Повертаючись до ролі органів місцевого самоврядування у виконанні програм соціально-економічного розвитку регіонів та, враховуючи, що в залі присутні голови районних рад, міські голови, наголошу - питання ефективного використання майна спільної власності територіальних громад сприятиме наповненню бюджету області, що далі буде запорукою фінансової підтримки виконання окремих позицій плану соціально-економічного розвитку та інших запропонованих програм».
Окрім презентованої Програми, на сесії було прийнято бюджет Житомирської області на 2011 рік, який становить 1 млрд. 997млн.грн. У тому числі дотація вирівнювання у сумі 463 213,1 тис.грн., додаткова дотація – 21 780,6 тис.грн., субвенції – 1 113 608,9 тис.грн. Бюджетом 2011 року захищені такі статті: оплата праці працівників бюджетних установ, нарахування на заробітну плату, придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, забезпечення продуктами харчування, оплата комунальних послуг та енергоносіїв, поточні трансферти населенню, поточні трансферти місцевим бюджетам. Визначено захищеними видатками обласного бюджету видатки на підготовку кадрів вищими навчальними закладами І – ІІ рівнів акредитації.
У цілому, загальний обсяг місцевих бюджетів області визначений Міністерством фінансів України на 2011 рік, становить 4 млрд. 646 млн. грн. А це на 11,7% або на 486 млн. грн. перевищує розрахункові показники бюджету поточного року.
Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації
Версія для друку
Інші новини на тему: