Четвер, 25 лютого 2021, 18:24 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

На сесії Житомирської облради прийнято три програми економічного і соціального розвитку регіона на 2011 рік

29-12-2010, 11:31               
Виступаючи перед депутатами сесії Житомирської обласної ради, яка відбулася 28 грудня, голова Житомирської обласної адміністрації Сергій Рижук представив програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2011 рік, по залученню інвестицій в економіку Житомирської області на 2011-2015 роки та комплексну програму підтримки малого підприємництва у Житомирській області на 2011-2012 роки.


«Програма економічного і соціального розвитку на 2011 рік перш за все має закріпити в економіці області стабілізаційні процеси та започаткувати нові стандарти життя і добробуту населення, як це вимагає програма Президента України «Україна для людей», - зауважив керівник області. - Це сьогодні реальне завдання, яке забезпечене співпрацею усіх ланок управління, починаючи із рядового керівника та закінчуючи високими посадовцями. Виконання програми на наступний рік, яка вами розглядалася на засіданнях комісій, сприятиме суттєвому внеску у загальний розвиток економіки України, задоволенню освітніх, духовних та культурних потреб людей. У нас з вами вектор діяльності один – забезпечення благополуччя та добробуту співвітчизників, а тому сьогодні маємо закласти відповідні засади, аби кожен громадянин держави відчував себе комфортно і був соціально захищеним».

Саме економічне зростання у виробничому секторі, на переконання керівника області, має створити фінансову основу для вирішення соціальних проблем. Тому пріоритетними напрямами програми є забезпечення збільшення обсягів виробництва у галузях виробничої сфери; сприяння залученню інвестицій в економіку області та подальший розвиток підприємницької діяльності; забезпечення розвитку виробничої та соціальної інфраструктури; поступове підвищення стандартів життя населення; реалізація пріоритетних напрямів державної регіональної політики, які визначені для області.

Виходячи з цього, основним завданням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування усіх рівнів та господарських керівників має бути забезпечення темпів економічного зростання.

За прогнозними розрахунками, загальний обсяг промислового виробництва зросте на 6%, у тому числі у добувній галузі – на 4,2%, обробній – на 6,6%. Такі пропорції забезпечать стабілізацію виробництва у галузях, які базуються на використанні місцевих сировинних ресурсів, зокрема добувна, харчова та виробництво неметалевих мінеральних виробів.

Подальший розвиток передбачається у всіх підсекціях обробної промисловості, зокрема у харчовій, легкій, деревообробній, паперовій, хімічній, машинобудівній, металообробній та виробництві неметалевої мінеральної продукції.

В агропромисловому комплексі, враховуючи тенденції розвитку, у новому році передбачається зростання обсягів виробництва валової продукції сільського господарства на 2,2%, у тому числі у рослинництві – на 3,6%, тваринництві – на 0,5%.

Обсяги виробництва цукрових буряків прогнозується збільшити на 5,5%, зерна – на 5%. З метою досягнення показників у хмелярстві (1000 тонн) планується розширити плодоносні площі хмільників майже на 200 гектарів та підвищити урожайність хмелю до 12 центнерів з гектара.

Збільшення валової продукції тваринництва прогнозується, в основному, за рахунок вирощування худоби і птиці та підвищення продуктивності.

Враховуючи те, що сьогодні населенням виробляється понад 65% продукції рослинництва та понад 80% продукції тваринництва, основна увага має бути зосереджена на наданні допомоги селянам у забезпеченні розвитку їх особистих господарств.

На реалізацію заходів із забезпечення розвитку галузей та сфер діяльності у сільському господарстві планується залучити близько 1 млрд. грн., у тому числі із державного бюджету – понад 100 млн. грн., обласного – 3,4 млн. грн. та позабюджетних коштів – майже 900 млн. грн.

Зростання обсягів інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування у 2011 році прогнозується на 17% у фактичних цінах. Основна питома вага інвестицій, як і раніше, забезпечуватиметься за рахунок власних коштів підприємств та кредитних ресурсів. Інвестиції у житлове будівництво зростуть на 2%.

З урахуванням росту обсягів у реальному секторі економіки, зростанням оплати праці на нововведених високотехнологічних підприємствах та підвищенням на рівні держави соціальних стандартів, за прогнозними розрахунками номінальна середньомісячна заробітна плата в області збільшиться на 16,2%. У наступному році необхідно повністю погасити заборгованість із виплати заробітної плати.

Прогнозні показники надходжень до Пенсійного фонду з урахуванням дотації складуть понад 5 млрд. гривень, що дасть можливість підвищити середній розмір пенсій та допомог на 9,2% тобто довести його до 1050 гривень.

У цілому по області номінальні грошові доходи населення зростуть на 13%.

«Розв’язання проблеми бідності – це головна наша мета, - наголосив Сергій Рижук, - Чільну увагу надаватимемо передовсім соціально незахищеним людям похилого віку, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам та сім’ям з дітьми. Соціальні послуги мають бути якісні та доступні тим, хто їх потребує. Коло надавачів таких послуг варто розширювати. Також необхідно посилити роботу із залученням до цієї справи спонсорів».

Голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський під час обговорення програм сказав: «Повертаючись до ролі органів місцевого самоврядування у виконанні програм соціально-економічного розвитку регіонів та, враховуючи, що в залі присутні голови районних рад, міські голови, наголошу - питання ефективного використання майна спільної власності територіальних громад сприятиме наповненню бюджету області, що далі буде запорукою фінансової підтримки виконання окремих позицій плану соціально-економічного розвитку та інших запропонованих програм».

Окрім презентованої Програми, на сесії було прийнято бюджет Житомирської області на 2011 рік, який становить 1 млрд. 997млн.грн. У тому числі дотація вирівнювання у сумі 463 213,1 тис.грн., додаткова дотація – 21 780,6 тис.грн., субвенції – 1 113 608,9 тис.грн. Бюджетом 2011 року захищені такі статті: оплата праці працівників бюджетних установ, нарахування на заробітну плату, придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, забезпечення продуктами харчування, оплата комунальних послуг та енергоносіїв, поточні трансферти населенню, поточні трансферти місцевим бюджетам. Визначено захищеними видатками обласного бюджету видатки на підготовку кадрів вищими навчальними закладами І – ІІ рівнів акредитації.

У цілому, загальний обсяг місцевих бюджетів області визначений Міністерством фінансів України на 2011 рік, становить 4 млрд. 646 млн. грн. А це на 11,7% або на 486 млн. грн. перевищує розрахункові показники бюджету поточного року.


Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Лютий 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі