Неділя, 5 грудня 2021, 07:09 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Ігор Орлов:"Розвиток підприємництва - найпотужніший ресурс зайнятості та доходів наших громадян". (ФОТО)

23-02-2011, 11:00               
Ігор Орлов:"Розвиток підприємництва - найпотужніший ресурс зайнятості та доходів наших громадян". (ФОТО)
Напевно, не буде секретом те, що від стану розвитку підприємництва безпосередньо залежить стан соціально-економічної ситуації в будь-якій державі, в тому числі і в Україні. Підприємницька ініціатива є, водночас, і локомотивом економіки, і базисом підвищення соціальних стандартів. Тож переоцінити роль бізнесу в усій системі суспільно-економічних відносин важко.

Як же почували себе підприємці Житомирщини та господарський комплекс області загалом у минулому 2010 році? Якого розвитку набув інвестиційно-інноваційний процес? Які у нас перспективи?

Про це та багато іншого розповів заступник голови Житомирської облдержадміністрації, голова обласної Координаційної ради з питань розвитку підприємництва Ігор ОРЛОВ в ексклюзивному інтерв'ю журналістам газети "Меркурій". Участь в розмові взяла начальник головного управління економіки облдержадміністрації Зінаїда ЯНЧЕНКО.


- Ігоре Віталійовичу, 2010 рік видався нелегким для країни. Яким він був для економіки Житомирщини та які галузі господарського комплексу показали позитивну динаміку, а які - негативну?

- Обсяги промислового виробництва в області збільшилися на 8,2%, що дозволило нам за цими показниками вийти на 13 місце в Україні. Найбільше зростання обсягів виробництва відбулося у виробництві неметалевої мінеральної продукції (+24,1%), металургійному виробництві (+17,8% ), машинобудуванні (+14,5%) та легкій промисловості (+11,5%).

Валова продукція сільського господарства (у порівнянних цінах 2005 року) зросла на 0,2% (14 місце в Україні). У сільгосппідприємствах її обсяг зменшився на 3,8%), у господарствах населення - зріс на 1,7%. Виробництво м'яса (реалізація худоби та птиці на забій у живій вазі) та яєць збільшилося відповідно на 4,9% та 2,1%). Виробництво молока скоротилося на 4%.

Обсяг будівельно-монтажних робіт за 2010 рік у порівнянні з 2009 роком зменшився на 19,2% (20 місце по Україні). За попереднім звітом введено 196,2 тис. кв. м житла, що більше попереднього року у 2,2 раза.

Сума прибутків підприємств області за січень-листопад збільшилася на 19,2%. Сума збитків - скоротилася на 21,1%. Загальний фінансовий результат позитивний - 39,9 млн. грн. прибутку, проти 187,3 млн. грн. збитку за січень-листопад 2009 року. Частка збиткових підприємств зменшилась на 2,4 процентних пункти і становить 44,3%).

До загального фонду місцевих бюджетів області у 2010 році надійшло 1269,4 млн. грн., що на 14,1% (4 місце в Україні) або на 156,4 млн. грн. більше, ніж у 2009 році.

Обсяг обороту роздрібної торгівлі у порівняльних цінах, з урахуванням діяльності ринків та фізичних осіб, збільшився на 7,3% (10 місце в Україні) і досяг понад 11 млрд. гривень. Обсяг реалізованих платних послуг у діючих цінах збільшився на 3,7% і становить 2342,3 млн. гривень.

Загальний індекс споживчих цін у грудні 2010 року до грудня попереднього року склав 108,9%, що на 0,2% менше, ніж в середньому по Україні (12 місце в Україні), у тому числі по продуктах харчування -109,8%, що на 0,9% менше від середнього показника по Україні.

Зовнішньоторгівельний оборот за січень-листопад 2010 року зріс на 3% і склав 738 млн. дол. США. Обсяг експорту збільшився на 6,2%, імпорту - на 4,7%, що становить відповідно 355,7 млн. дол. та 382,3 млн. дол.США. Сальдо зовнішньої торгівлі негативне і складає 26,6 млн. дол.США. Зовнішньоторгівельні операції здійснювалися із партнерами 91 країни світу.

- Скільки нових суб`єктів малого підприємництва з`явилося в минулому році?

- За підсумками 2010 року державними реєстраторами області зареєстровано 7 тис. суб'єктів малого підприємництва, що на 14% більше 2009 року, з яких фізичні особи-підприємці становили 90%. За даними Єдиного державного реєстру Держкомпідприємництва станом на 01.01.11 по області кількість зареєстрованих фізичних осіб-підприємців налічує 120 тисяч. Протягом звітного періоду 43 тис. фізичних осіб-підприємців припинили свою діяльність. Кількість осіб, що не припинили діяльність становить 77 тисяч.

Станом на 01.01.11 на обліку в податкових інспекціях області перебувало 64,5 тис. фізичних осіб-підприємців, з яких 24 тис., або 37% становили платники єдиного податку. Протягом 2010 року до бюджету ними сплачено єдиного податку на суму 76 млн. грн., що на 8% більше надходжень 2009 року. За придбаним фіксованим патентом здійснювали діяльність більше 9 тис. платників, якими сплачено 8,2 млн. грн. фіксованого податку.

- Які програми з розвитку підприємництва реалізовувались у 2010 році, в тому числі за участі коштів обласного бюджету?

- Перш за все, хочу наголосити, що розвиток підприємництва - найпотужніший ресурс зайнятості та доходів наших громадян. 3 метою реалізації на регіональному рівні державної політики розвитку малого підприємництва в області діє Комплексна програма підтримки малого підприємництва, затверджена рішенням сесії обласної ради.

На обласному рівні утворено 2 галузеві ради підприємців: з питань виробництва та з питань торгівлі і надання послуг. В районах та містах області функціонує 18 галузевих рад, інші об'єкти інфраструктури підтримки підприємництва: 6 бізнес-центрів, 38 кредитних спілок та їх відділень, 2 фонди (Житомирський регіональний фонд підтримки підприємництва та Житомирське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств), 4 інвестиційні компанії, 57 страхових компаній та їх відділень, 27 інформаційно-консультативних установ, 26 громадських приймалень та 36 "гарячих ліній", що розглядають питання підприємництва, 140 громадських об'єднань підприємців. У м. Коростені створений індустріальний парк. Налагоджена співпраця з молодіжними громадськими організаціями щодо підтримки молодіжного підприємництва.

Облдержадміністрацією проводились організаційні заходи щодо підтримки підприємництва. Продовжувала свою роботу обласна Координаційна рада з питань розвитку підприємництва та відповідні ради у районах та містах області. Протягом звітного періоду проведено 87 засідань. Проводилися спільні засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва і робочої групи Комітету з економічних реформ "Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат та інвестиції", а також засідання обласного Комітету з економічних реформ за участю керівництва області, представників громадських об'єднань підпри-ємців, наукових установ щодо проблемних питань розвитку підприємництва, дотримання дозвільними органами діючого законодавства у дозвільній сфері, тощо.

Для ефективного використання суб'єктами підприємницької діяльності наявних ресурсів постійно оновлюється база даних виробничих площ, обладнання та іншого майна державної, комунальної та приватної власності, яке пропонується до продажу або передачі в оренду господарюючим суб'єктам. Дана інформація з метою прозорості розміщена на офіційному веб-сайті головного управління економіки.

З метою підтримки суб'єктів підприємництва при сплаті за оренду майна комунальної власності, рішенням Коростенської міської ради встановлено перерахунок орендної плати з врахуванням коефіцієнту 0,8. В місті Житомирі прийнято рішення міської ради щодо застосування орендної ставки для орендарів - суб'єктів малого підприємництва з коефіцієнтом 0,7.

В 2010 році на фінансування заходів програми підтримки малого підприємництва рішенням сесії обласної ради від 11.05.10 №1072 "Про обласний бюджет на 2010 рік" за рахунок коштів обласного бюджету виділено 400 тис. грн., які використані у повному обсязі. В рамках реалізації заходів районних та міських програм з місцевих бюджетів Бердичівського, Малинського, Новоград-Волинського, Черняхівського, Чуднівського районів та міст Коростеня і Житомира виділено 42,1 тис. грн. Кошти використані за такими напрямками: проведення семінарів, тренінгових занять, форумів, нарад, видання друкованої продукції (інформаційних бюлетенів, проспектів, довідників, тощо), підтримка бізнес-проектів (в т. ч. інноваційного спрямування), публікації в ЗМІ, оприлюднення проектів регуляторних актів, проведення професійного свята - Дня підприємця, виставкових заходів, інше.

Через Житомирське регіональне відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств у 2010 році десятьом фермерським господарствам надано фінансову підтримку на поворотній основі на суму 888,2 тис. грн.

Регіональною робочою групою міжвідомчого центру з організації перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва по Житомирській області в рамках Програми "Українська ініціатива" здійснювався конкурсний відбір для здобуття другої вищої економічної освіти та стажування за кордоном. Протягом 2010 року в рамках вказаної Програми направлено на конкурсний відбір для здобуття другої вищої економічної освіти 5 претендентів та на стажування за кордон - 4 претенденти.

Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підпри-ємств, установ та організацій державної адміністрації та обласної ради проведений тематичний постійно діючий семінар "Проблеми розвитку підприємництва на Житомирщині".

У 2010 році проведено засідання круглого столу "Покращення інвестиційної привабливості українського бізнесу через спрощення регуляторного середовища" за участю керівництва області, представників Міжнародної фінансової корпорації (ІFС) в Україні, керівників підприємств області, громадських об'єднань підприємців.

За участю керівництва області, райдержадміністрацій і міськвиконкомів, представників підприємницьких структур області у вересні минулого року організовано та проведено урочисте засідання з нагоди Дня підприємця. Обласним організаційним комітетом визначено 36 переможців у 12 номінаціях. У цьому році на фінансування заходів Програми підтримки малого підприємництва передбачено виділити 500 тисяч гривень.

- Чи відбулися позитивні зрушення в дозвільній системі?

- Для забезпечення здійснення державної регуляторної політики на місцевому рівні визначені структурні підрозділи, відділи, особи, які забезпечують розробку, оприлюднення, відстеження результативності проектів регуляторних актів. За 2010 рік облдержадміністрацією підготовлено 2 регуляторних акта, здійснено 3 базових, 1 повторне та 3 періодичних відстеження їх результативності. Затверджено план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2011 рік.

Для створення сприятливих умов розвитку господарської діяльності, економії часу та коштів, що витрачаються на отримання документів дозвільного характеру, усунення зайвих перешкод для започаткування бізнесу, у районах і містах працюють дозвільні центри. Постійно проводиться моніторинг виконання вимог Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності". Протягом 2010 року дозвільними центрами області зареєстровано 14,5 тис. звернень суб'єктів господарювання.

За цей період видано 5,2 тис. документів дозвільного характеру, 8,9 тис. суб'єктам надано консультації. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість звернень до дозвільних центрів збільшилась на 19%, кількість виданих документів дозвільного характеру зросла на 2,3%.

З метою підвищення якості обслуговування у дозвільних центрах в грудні минулого року проведено анкетне опитування суб'єктів господарювання. За результатами анкетування із 318 опитаних 296 - задоволені роботою дозвільних центрів, 21 - було важко відповісти і лише 1 респондент незадоволений.

- Зараз особливий наголос робиться на залучення інвестицій. Чим може похвалитися Житомирщина щодо цього?

- Обсяг залучених інвестицій в основний капітал у січні-вересні у порівнянні з відповідним періодом попереднього року збільшився на 37,3% (2 місце в Україні) і склав 1740,7 млн. гривень. За 9 місяців в економіку області залучено 27,1 млн.дол.США прямих іноземних інвестицій. Станом на 1 жовтня 2010 року загальний їх обсяг становив 255,2 млн. дол. США, що на 7,2% більше, ніж було на початок 2010 року. В області працює Державна бюджетна установа "Житомирський регіональний центр з інвестицій та розвитку".

- Як можна охарактеризувати інноваційну діяльність наших підприємств: стагнація, поступовий розвиток, бурхливий розвиток?

- Поступовий розвиток. Житомирською облдержадміністрацією приділяється багато уваги інноваційному розвитку підприємств. Ми перші, і поки що єдині в державі, відкрили інноваційний центр, який на даний час є науковою бібліотекою інновацій на паперових та електронних носіях. Ще одне нове і дуже перспективне питання - залучення іноземних інвестицій в інноваційний розвиток підприємств. З метою сприяння розвитку наукових та культурних зв'язків, співпраці в сфері розробок і впровадження інновацій, пошуку інвесторів на базі Житомирського національного агроекологічного університету створено Польсько-українську агенцію альтернативної енергетики та інновацій.

- Що можна сказати про розвиток такої відносно нової галузі сфери обслуговування, як туризм?

- З метою сприяння розвитку підприємництва у сфері туризму, створення стратегічного добровільного партнерства зацікавлених сторін (представників бізнесу, владних структур, громадських організацій, інших) для координації дій, спрямованих на удосконалення туристично-інформаційної інфраструктури регіону, збільшення туристичних потоків та формування туристичного іміджу області за підтримки облдержадміністрації Житомирською обласною молодіжною громадською організацією "Центр розвитку туризму" у грудні 2010 року проведено туристичний форум "Розвиток туризму на Житомирщині в контексті Євро-2012". Розроблений інформаційний матеріал про туристично-привабливі місця області.

- А які ми маємо показники у соціальній сфері?

- Спочатку треба сказати, що середньомісячна заробітна плата за 2010 рік збільшилася на 21,1% (11 місце в Україні) і склала 1785 грн. Заборгованість із виплати заробітної плати скорочено на 50,2%, станом на 1 січня 2011 року вона становила 25,3 млн. грн.

Середній розмір пенсії на 1 січня 2011 року склав 997 гривень, що на 13% більше, ніж було на початок 2010 року.

За 2010 рік створено 23961 нове робоче місце, річне завдання виконано на 112%. Кількість безробітного населення на 1 січня 2011 року становить 22,3 тис. осіб, що на 0,6% менше ніж було на 1 січня 2010 року.

На жаль, тут змушений констатувати, що й заборгованість населення за житлово-комунальні послуги за рік збільшилася на 9,4% і склала 150 млн. грн. Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг становив 97,5%.

А якщо ж підсумувати все вищевказане, можу зробити висновок, що потенціал для подальшого розвитку економіки Житомирщини досить значний. Однозначно, ми маємо хороші перспективи.

Сергій СІМОНОВ, Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Ігор Орлов:"Розвиток підприємництва - найпотужніший ресурс зайнятості та доходів наших громадян". (ФОТО)
Ігор Орлов:"Розвиток підприємництва - найпотужніший ресурс зайнятості та доходів наших громадян". (ФОТО)
Ігор Орлов:"Розвиток підприємництва - найпотужніший ресурс зайнятості та доходів наших громадян". (ФОТО)
Ігор Орлов:"Розвиток підприємництва - найпотужніший ресурс зайнятості та доходів наших громадян". (ФОТО)
Ігор Орлов:"Розвиток підприємництва - найпотужніший ресурс зайнятості та доходів наших громадян". (ФОТО)
Ігор Орлов:"Розвиток підприємництва - найпотужніший ресурс зайнятості та доходів наших громадян". (ФОТО)
Ігор Орлов:"Розвиток підприємництва - найпотужніший ресурс зайнятості та доходів наших громадян". (ФОТО)
Ігор Орлов:"Розвиток підприємництва - найпотужніший ресурс зайнятості та доходів наших громадян". (ФОТО)
Ігор Орлов:"Розвиток підприємництва - найпотужніший ресурс зайнятості та доходів наших громадян". (ФОТО)


теги: Орлов

 (голосів: 12)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі