Субота, 5 грудня 2020, 07:27 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Житомирщина презентувала свій інвестиційний потенціал

15-09-2011, 11:37               
14 вересня в Києві у Дипломатичній академії при Міністерстві закордонних справ України відбулась презентація інвестиційного потенціалу Житомирщини.

«На залучення інвестицій спрямована робота усіх місцевих органів виконавчої влади та самоврядування області. Житомирщина сьогодні представляє 182 пропозиції із загальним обсягом у 4,4 млрд. доларів інвестиційних ресурсів», - сказав голова облдержадміністрації Сергій Рижук, вітаючи гостей форуму.

У презентації інвестиційних можливостей регіону взяли участь Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, керівництво Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України, інших органів державної влади, міжнародних організацій, регіональних партнерів іноземних держав, а також представників 80 – ти найпотужніших вітчизняних та іноземних компаній, більш ніж 20 банківських та фінансових установ, інших підприємств і організацій, які вже працюють або мають намір працювати на теренах Житомирського регіону.

Житомирщина презентувала свій інвестиційний потенціал
На форум прибули посли Білорусі, Мексики, Аргентини, Саудівської Аравії, представники Росії, Литви, Латвії, Естонії, Молдови, Узбекистану, Азербайджану, Фінляндії, Швеції, Норвегії, Франції, Чехії, Швейцарії, Італії, Іспанії, Канади, Китаю, Кореї, Малайзії, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, США, Австрії, Болгарії, Бразилії, Угорщини, Німеччини, Греції, Ізраїлю, Індії, Індонезії. Було запрошено представників центральних та регіональних ЗМІ.

Президент України Віктор Янукович надіслав привітання учасникам форуму, яке оголосив Радник Президента України - Керівник Головного управління з питань реформування соціальної сфери Адміністрації Президента України Анатолій Максюта.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин привітав учасників форуму і зазначив, що цей захід, безперечно, стимулюватиме надходження інвестицій у регіон, що, на його думку, буде корисно і людям бізнесу, і Україні.

Житомирщина презентувала свій інвестиційний потенціал
Перший заступник Міністра закордонних справ України Руслан Демченко зачитав привітання від Міністра закордонних справ Костянтина Грищенка.
В складі житомирської делегації були заступники голови облдержадміністрації, керівники управлінь, структурних підрозділів облдержадміністрації, голови райдержадміністрацій, міські голови.

З вітальним словом до учасників презентаційного форуму звернувся голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський.

Представляючи інвестиційний потенціал Поліського краю, Сергій Рижук зазначив: «Для вирішення проблемних питань у ході здійснення інвестиційної діяльності в області утворено Раду вітчизняних та іноземних інвесторів, Робочу групу з питань сприяння реалізації інвестиційних проектів».

Житомирщина презентувала свій інвестиційний потенціал
Очільник області познайомив високоповажне зібрання з тенденціями економічного розвитку краю. Зокрема, валовий регіональний продукт області у минулому році збільшився на 11%. У поточному році обсяги промислового виробництва зросли на 8%, сільськогосподарського – на 4,5%, будівельних робіт – на 42%. Обсяг інвестицій торік склав 3 млрд. грн., у першому півріччі поточного року – 1,5 млрд. Залучення іноземних інвестицій в економіку регіону збільшилось на 11%. Житомирщина вже співпрацює з інвесторами з 47 країн світу, в області діє більше 400 підприємств з іноземним капіталом.
Однак інвестиційний потенціал краю, впевнений Сергій Рижук, розкритий далеко не повністю.

Враховуючи багаті сировинні ресурси Житомирщини, зокрема великі поклади декоративно-облицювального каменю, область пропонує до 20 проектів каменеобробної промисловості орієнтовною вартістю майже 200 млн. доларів. Унікальні запаси торфу дозволяють впровадити інвестиційний проект з модернізації та оновлення існуючих торфозаводів. Маючи достатні запаси каолінів, область готова розвивати фарфорово-фаянсове виробництво на Баранівському фарфоровому заводі та Кам’янобрідському фаянсовому заводі. Наявність кварцевих пісків дозволяє впроваджувати інвестиційні проекти з виробництва скла та скловиробів на Броницькому склозаводі у Новоград-Волинському районі та Биківському заводі скловиробів на Романівщині. Поклади глини та піску – сировини для виробництва цегли – допоможуть створити ряд цегельних заводів, налагодити виробництво будівельних матеріалів у рамках восьми інвестиційних проектів вартістю понад 150 млн. доларів.

Потенційних інвесторів може зацікавити розвиток будівельної індустрії в регіоні, деревообробної галузі, машинобудування, відновлення роботи малих гідроелектростанцій. Житомирщина представляє 26 проектів вартістю понад 900 млн. доларів для розвитку сільського господарства. Це освоєння сільськогосподарських земель та розвиток м’ясного скотарства у поліській зоні, ведення органічного землеробства, будівництво овочесховищ, крупномасштабний проект зі створення аграрно-промислового і еко-туристичного комплексу «Рідна домівка» у с. Троянові. Житомирщина представляє проекти у харчовій та переробній галузях, житлово-комунальній, соціальній та туристичній сферах. Звертаючись до гостей форуму, Сергій Рижук запевнив їх у співпраці, наданні необхідної допомоги для реалізації проектів, уважному ставленні і сприянні в роботі з боку обласної влади.

Житомирщина презентувала свій інвестиційний потенціал
Про інвестиційну привабливість Коростенського індустріального парку розповів міський голова Коростеня Володимир Москаленко. Економічний, аграрний потенціал області презентували начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Василь Сухораба, начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Дідківський, заступник начальника головного управління будівництва та архітектури облдержадміністрації - начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор області Віктор Мединський.

Про інвестиційну привабливісь Ружинського району у короткому інтерв’ю розповів голова Ружинської державної районної адміністрації Володимир Бондарчук.

На думку очільника району, саме сполучення слів «Ружинський район» є привабливим. На форум ружинці привезли з десяток пропозицій, з яких основними є: створення підприємства з ремонту і складання сільськогосподарської техніки, будівництво автозаправочної станції в районі (адже нині на Ружинщині діє лише одна така станція), будівництво закладу громадського харчування по трасі Ружин – Біла Церква - Кременець, відновлення роботи цегляного заводу в районному центрі, адже продукція цегельних заводів Ружинщини користується попитом.

Потенціалом регіону ще на початку форуму цікавились проедставники Прибалтики, Італії, Угорщини.

Житомирщина презентувала свій інвестиційний потенціал
Чуднівщина представила на форумі 11 інвестиційних проектів. На думку голови Чуднівської держадміністрації Максима Самчика, важливим для району є відновлення цукрового заводу в селі Великі Коровинці.

Попільнянщина приїхала на захід з двома проектами, хоча, як запивнив голова Попільнянської РДА Ігор Погребенник, район має значно більше цікавих пропозицій, які потребують інвестицій.

Яскравим є проект з розвитку консервного заводу у Попільні. Це єдиний консервний завод, який, за словами очільника району, «вижив» у кризовий період. Наразі підприємство працює, однак необхідно розширюватити спектр його діяльності.

«Ми хочемо вирощувати овочі, - розповідає І. Погребенник, - цього вимагає Кабінет Міністрів і саме життя. На розвиток консервного заводу нам потрібно 2 млн доларів США капіталовкладень. Ще в нас є такий проект як холодильно-складський комплекс для зберігання овочів, на що необхідно 2,5 млн. доларів США».

Житомирщина презентувала свій інвестиційний потенціал
Малинщина, за словами її очільника Геннадія Ободзинського, капіталовкладень потребує у сільське господарство та сферу послуг.
Також у Малинському районі є значні запаси піску, але потрібен інвестор, який би міг робити з нього певну продукцію.

А ще керівництво району шукає інвестора, який би перетворив кінотеатр, який знаходиться у центрі Малина, на торгово-розважальний комплекс.

Важливою подією масштабного інвестиційного заходу стала низка меморандумів про співпрацю, підписаних між Житомирською облдержадміністрацією та ПВП «Сіріус» (щодо будівництва гірничо-металургійного комбінату на території Володарсько-Волинського району), ТОВ «ТІС Полісся» (щодо будівництва потужного екструзійного виробництва у Баранівському районі), президентом компанії Укреін Агрі Сас Мішелем Терещенком (відновлення роботи Володарсько-Волинського льонопереробного заводу), ТОВ «Укртранслейл» (відновлення роботи діючих та будівництво нових малих гідроелектростанцій).

Підписаний меморандум між Житомирською облдержадміністрацією та Інститутом географії Національної Академії наук України скріпив домовленості у питаннях гармонізації екологічних, економічних та соціальних інтересів регіону. Було підписано Угоду про торговельно-економічне, науково-технічне та гуманітарно-культурне співробітництво між обласними державними адміністраціями Запорізької та Житомирської областей. Відбулось підписання документу про співробітництво і з важливим економічним партнером регіону – Гомельською областю Республіки Білорусь.

Насамкінець очільник області висловив упевненість у подальшому конструктивному співробітництві з діючими та потенційними інвестиційними партнерами та вагомих результатах нинішньої презентації.

Учасники заходу мали змогу ознайомитися з виставкою робіт майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, художніх народних промислів Житомирщини.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 1)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі