За темпами приросту промислового виробництва Житомирщина посіла шосте місце серед регіонів України

Найбільша кількість підприємств зосереджена у містах Житомирі понад 110, Бердичеві -37, Коростені - 28, Н.- Волинському - 23, Малині – 20. Серед районів найбільше промислових підприємств у Коростишівському - 36, Житомирському - 25, Овруцькому - 23, В.-Волинському -21, Новограді-Волинському - 18. На промислових підприємствах області, які формують основне коло працює майже 62 тисячі осіб.
У поточному році продовжується позитивна динаміка щодо нарощування виробництва промислової продукції. Так, індекс виробництва промислової продукції за січень-серпень 2011 року склав 113,3% до відповідного періоду минулого року.
За темпами приросту промислового виробництва область посіла 6 місце серед регіонів України (індекс промислового виробництва по Україні склав 108,9%).
У добувній промисловості області темпи виробництва продукції зросли на 19,4% до відповідного минулорічного періоду (по зазначеній галузі в Україні цей показник становить +6,4%). З основних видів продукції галузі області на 79,1% зріс видобуток граніту на 13,3% щебеню.
Серед галузей переробної промисловості найвищі темпи зростання виробництва продукції порівняно з минулорічним періодом забезпечено: у машинобудуванні +49,5%, у металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів +26,1%, у целюлозно паперовій галузі зросло виробництво продукції на +13,0%, у виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції +7,7%.
У легкій та хімічній промисловості області за 8 місяців п. р. темпи зростання промислового виробництва в цілому перевищили рівень виробництва минулого року відповідно на 2,9% та 2,1%.
В обробленні деревини та виробництві виробів з неї не досягнуто рівня виробництва минулого року на 21,8%, у зв’язку із зменшенням виробництва фанери, плит та панелей, шпону. Основними причинами спаду виробництва є зниження попиту на деревообробну продукцію та відсутність в необхідних обсягах деревини для завантаження виробництва і формування портфелю замовлень.
З метою завантаження виробничих потужностей промислових підприємств області, які здійснюють поглиблену переробку деревини головним управлінням спільно з керівниками підприємств опрацьовано потребу в необробленій деревині на 4 квартал поточного року та 2012 рік і направлено лист обласному управлінню лісомисливського господарства для опрацювання можливостей лісопереробних підприємств області у забезпеченні необхідних обсягів в ході проведення аукціонів.
Завдяки проведеним в облдержадміністрації спільним організаційним заходам у серпні п. р. обсяги виробництва в галузі зросли в 1,6 рази до серпня минулого року і майже в у півтора рази до попереднього місяця поточного року.
За січень –серпень п. р. обсяги реалізованої промислової продукції в області зросли на 1,3 млрд. грн. або 19,6 % в порівнянні з відповідним минулорічним періодом і склали 8094,8 млн. грн.
Майже 32% обсягів реалізованої продукції припадає на м. Житомир (2543,6 млн. грн.), більш як по 7% - на міста Коростень та Бердичів (620,3 млн. грн. і 586,3 млн. грн. відповідно), серед районів 5,8 відсотків або 468,6 млн. грн. припадає на Нов.–Волинський район, на Вол.-Волинський район - 4,2% або 336,8 млн. грн., на Житомирський - 3,9% або 314,3 млн. грн.
Обсяги реалізованої промислової продукції на одну особу за січень - серпень поточного року в області також зросли на 20,3% і становили 6312,1 грн., найвищими вони були у місті Малині – 20,6 тис. грн., у Новоград – Волинському районі - 9,8 тис. грн., у м Коростені – 9,5 тис. грн., у Володарсько - Волинському районі та м. Житомирі по 9,4 тис. грн.
Значно нижчим цей показник є у Брусилівському, Лугинському, Олевському, Любарському та Ємільчинському районах (від 284 грн. до 913 грн.).
У січні–липні 2011 року частка промислових підприємств, які отримали прибуток, склала 49,2%, сума отриманих прибутків - 338 млн. грн., частка підприємств, які отримали збитки – 50,8%, сума отриманих збитків – 412 млн. грн. Загальний фінансовий результат у промисловості склав 74,4 млн. грн. збитків.
В цілому, з прибутками спрацювала легка промисловість – 9,9 млн. грн., оброблення деревини та виробництво виробів з деревини – 4,3 млн. грн., хімічна та нафтохімічна промисловість – 21,6 млн. грн., металургійне виробництво – 25,8 млн. грн., машинобудування – 0,2 млн. грн., виробництво та розподілення електроенергії, газу та води – 41,6 млн. грн.
За повідомленням головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Житомирської ОДА
Версія для друку
Інші новини на тему: