Понеділок, 1 березня 2021, 11:30 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

За темпами приросту промислового виробництва Житомирщина посіла шосте місце серед регіонів України

18-10-2011, 09:57               
У 2011 році до основного кола виробників промислової продукції області входить майже 500 великих, середніх та вагомих за обсягами малих підприємств, з них у переробній промисловості працює майже 400 підприємств, у добувній - більше 50.

Найбільша кількість підприємств зосереджена у містах Житомирі понад 110, Бердичеві -37, Коростені - 28, Н.- Волинському - 23, Малині – 20. Серед районів найбільше промислових підприємств у Коростишівському - 36, Житомирському - 25, Овруцькому - 23, В.-Волинському -21, Новограді-Волинському - 18. На промислових підприємствах області, які формують основне коло працює майже 62 тисячі осіб.

У поточному році продовжується позитивна динаміка щодо нарощування виробництва промислової продукції. Так, індекс виробництва промислової продукції за січень-серпень 2011 року склав 113,3% до відповідного періоду минулого року.

За темпами приросту промислового виробництва область посіла 6 місце серед регіонів України (індекс промислового виробництва по Україні склав 108,9%).
У добувній промисловості області темпи виробництва продукції зросли на 19,4% до відповідного минулорічного періоду (по зазначеній галузі в Україні цей показник становить +6,4%). З основних видів продукції галузі області на 79,1% зріс видобуток граніту на 13,3% щебеню.

Серед галузей переробної промисловості найвищі темпи зростання виробництва продукції порівняно з минулорічним періодом забезпечено: у машинобудуванні +49,5%, у металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів +26,1%, у целюлозно паперовій галузі зросло виробництво продукції на +13,0%, у виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції +7,7%.

У легкій та хімічній промисловості області за 8 місяців п. р. темпи зростання промислового виробництва в цілому перевищили рівень виробництва минулого року відповідно на 2,9% та 2,1%.

В обробленні деревини та виробництві виробів з неї не досягнуто рівня виробництва минулого року на 21,8%, у зв’язку із зменшенням виробництва фанери, плит та панелей, шпону. Основними причинами спаду виробництва є зниження попиту на деревообробну продукцію та відсутність в необхідних обсягах деревини для завантаження виробництва і формування портфелю замовлень.

З метою завантаження виробничих потужностей промислових підприємств області, які здійснюють поглиблену переробку деревини головним управлінням спільно з керівниками підприємств опрацьовано потребу в необробленій деревині на 4 квартал поточного року та 2012 рік і направлено лист обласному управлінню лісомисливського господарства для опрацювання можливостей лісопереробних підприємств області у забезпеченні необхідних обсягів в ході проведення аукціонів.

Завдяки проведеним в облдержадміністрації спільним організаційним заходам у серпні п. р. обсяги виробництва в галузі зросли в 1,6 рази до серпня минулого року і майже в у півтора рази до попереднього місяця поточного року.

За січень –серпень п. р. обсяги реалізованої промислової продукції в області зросли на 1,3 млрд. грн. або 19,6 % в порівнянні з відповідним минулорічним періодом і склали 8094,8 млн. грн.

Майже 32% обсягів реалізованої продукції припадає на м. Житомир (2543,6 млн. грн.), більш як по 7% - на міста Коростень та Бердичів (620,3 млн. грн. і 586,3 млн. грн. відповідно), серед районів 5,8 відсотків або 468,6 млн. грн. припадає на Нов.–Волинський район, на Вол.-Волинський район - 4,2% або 336,8 млн. грн., на Житомирський - 3,9% або 314,3 млн. грн.

Обсяги реалізованої промислової продукції на одну особу за січень - серпень поточного року в області також зросли на 20,3% і становили 6312,1 грн., найвищими вони були у місті Малині – 20,6 тис. грн., у Новоград – Волинському районі - 9,8 тис. грн., у м Коростені – 9,5 тис. грн., у Володарсько - Волинському районі та м. Житомирі по 9,4 тис. грн.

Значно нижчим цей показник є у Брусилівському, Лугинському, Олевському, Любарському та Ємільчинському районах (від 284 грн. до 913 грн.).
У січні–липні 2011 року частка промислових підприємств, які отримали прибуток, склала 49,2%, сума отриманих прибутків - 338 млн. грн., частка підприємств, які отримали збитки – 50,8%, сума отриманих збитків – 412 млн. грн. Загальний фінансовий результат у промисловості склав 74,4 млн. грн. збитків.

В цілому, з прибутками спрацювала легка промисловість – 9,9 млн. грн., оброблення деревини та виробництво виробів з деревини – 4,3 млн. грн., хімічна та нафтохімічна промисловість – 21,6 млн. грн., металургійне виробництво – 25,8 млн. грн., машинобудування – 0,2 млн. грн., виробництво та розподілення електроенергії, газу та води – 41,6 млн. грн.

За повідомленням головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Житомирської ОДА


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Березень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі