Неділя, 5 грудня 2021, 07:13 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Житомир залучив у теплоенергетику 10 млн євро кредиту і 5 млн євро гранту

28-02-2012, 16:07               
ЄБРР надав згоду на позику КП «Житомиртеплокомуненерго» в розмірі 10 млн. євро для фінансування пріоритетних напрямів в енергозбереженні, спрямованих на зменшення енерговитрат, зниження споживання газу те електроенергії, а також покращення якості системи постачання тепла і гарячої води у м. Житомирі.

23 лютого відбулося підписання відповідної угоди між керівництвом ЄББР, міста Житомира, КП «Житомиртеплокомуненерго» та фонду Е5Р в особі директора представництва ЄБРР в Україні Андре Куусвека, міського голови Володимира Дебоя, директора КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитра Рогожина.

Нині Житомир чекає на ратифікацію кредитної угоди Міністерством фінансів України.

Нагадаємо, 10 млн євро кредиту буде спрямовано на реконструкцію системи теплопостачання в Житомирі (заміну теплових мереж, модернізацію котелень, встановлення енергоефективних котлів) з метою подальшої економії енергоресурсів. Грант у розмірі 5 млн євро буде спрямований для впровадження альтернативних та екологічно чистих джерел енергії.

Кредит надається КП «Житомиртеплокомуненерго» без застави, терміном на 10 років під 6% річних із поступовим зменшенням відсотків до 3,5. 5 млн. євро шведського гранту – на безповоротній основі та без відсотків.

За підрахунками фахівців, економія енергоносіїв вже за 3 роки дії проекту становитиме близько 50% (за рахунок реконструкції мереж теплопостачання).
Реалізація проекту дасть змогу зекономити до 32 млн грн. коштів міського бюджету у рік.

Як повідомив 28 лютого під час прес-конференції міський голова Володимир Дебой, особливістю підписаної угоди є те, що при отриманні 15 млн. євро (10 млн євро кредиту + 5 млн євро гранту) КП «Житомиртеплокомуненерго» при сплаті усіх комісій, відсотків по кредиту та суми (тіла) кредиту (10 млн євро) поверне 14, 086 млн. євро.

Крім того, за словами керівника міста, найголовнішим для Житомира залишається те, що на найближчі 10 років КП «Житомиртеплокомуненерго» не перейде у приватну власність (так обумовлено і кредитом), а також контроль за використанням кредитних і грантових коштів здійснюватиметься ЄБРР та Фондом Е5Р. «Ми фактично захистили підприємство від приватизації. І на найближчі як мінімум 10 років «Житомиртеплокомуненерго» залишиться під опікою і контролем міської ради та територіальної громади міста», – зазначив мер.

Кредит, як вже мовилось, буде спрямовано на заміну котлів на енергоефективні, заміну тепломереж та устаткування. А це, як повідомив міський голова, суттєво допоможе і у випадку зростання тарифів на послуги теплопостачання. «Навіть якщо на державному рівні відбудеться зростання тарифів, то для житомирян воно буде не таким стрімким. Адже за рахунок впровадження енергоефективних технологій ми використовуватимемо менше енергоносіїв», – переконаний Дебой.

Чому саме Житомир отримав кошти від ЄБРР та Фонду Е5Р? Відповідаючи на це запитання, Дмитро Рогожин зазначив, що запропонований Житомиром проект був першим, найкращим із представлених, найбільш об’єктивним та прозорим. Житомир став першим в Україні містом, яке отримало грант у розмірі 50% від суми кредиту на безповоротній основі. До цього іншим міста гранти виплачувалися лише на рівні 20%.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі