Четвер, 15 квітня 2021, 11:25 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

На промислових підприємствах Житомирщини запроваджують інноваційні технології

28-05-2012, 17:26               
Ефективність функціонування національного господарства України в цілому та Житомирської області зокрема значною мірою залежить від стабільності діяльності добувної промисловості.

Збільшення ж промислового виробництва неможливе без його комплексної модернізації і впровадження передових технологій.

Знають про це у демонстраційному центрі інноваційного розвитку області Житомирського державного центру науки, інновацій та інформатизації, де 23 травня відбулась нарада, присвячена впровадженню інноваційних технологій на підприємствах добувної промисловості Житомирщини.

Про стан справ у промисловій галузі області, зокрема у добувній, повідомив начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Василь Сухораба.

Зупиняючись на основних показниках роботи промисловості регіону за січень-квітень 2012 року, він зазначив, що до основного кола виробників промислової продукції в області входить 524 великих, середніх та вагомих за обсягами малих підприємств, з них у переробній промисловості - 415 підприємств, у добувній - 56.

На промислових підприємствах Житомирщини працює 63,1 тисяч осіб, а це четверта частина зайнятих в економіці області.

Василь Сухораба констатував, що на початку нинішнього року промисловість вийшла на показники 1990 року. За останні чотири місяці обсяги виробництва зросли на 20% і склали 4,7 млрд грн.

Зарплата на промислових підприємствах підвищилася на 13,9% і складає 3226 грн.

За січень-квітень створено 1138 робочих місць, з них у Житомирі і Житомирському районі – 404.

Стосовно добувної промисловості начальник управління підкреслив, що її обсяги виробництва збільшились у 2,6 раза, і попит на таку продукцію постійно зростає.

Досягненню високих темпів зростання сприяли замовлення, які виконуються підприємствами для будівництва і ремонту автодоріг загальнодержавного та місцевого значення, будівництва в Україні об’єктів до Євро-2012 та збільшення експорту продукції.

На початку цього року в галузі працювало понад 9015 осіб, середня заробітна плата складала 2589 грн, що становить 113,9% до середнього рівня по регіону.

Поділитися досвідом із колегами щодо впровадження інноваційних технологій на нараду в обласний центр приїхав начальник виробництва ПАТ «Малинський каменедробильний завод» Микола Гаращук.

«Малинський каменедробильний завод» - одне з найсучасніших та найпотужніших підприємств країни, - розповідає М. Гаращук. – У каменедробильній галузі завод є найбільшим на Житомирщині. За рік він випускає понад 2 млн. куб. м щебеню».

Запозичувати досвід спеціалісти підприємства їздили у Фінляндію, США та інші передові країни світу.

Збільшувати обсяги виробництва працівники заводу планують за рахунок встановлення новітнього устаткування. «Прямо в кар’єрі хочемо встановити обладнання з великою граційною дробілкою, - каже Микола Сидорович, - завдяки цьому гірничу масу вже не потрібно буде перевозити: первинне дроблення відбуватиметься на місці».

Як поінформував Микола Гаращук, на підприємстві виникла проблема зі складуванням відсіву. Тому було прийнято рішення закупити відповідне обладнання і виготовляти з нього тротуарну плитку. За годину роботи переробляється 150-200 т відсіву.

Продукція заводу користується величезним попитом: вона застосовується у всіх видах українського будівництва, значна її частина експортується до Російської Федерації.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі