На промислових підприємствах Житомирщини запроваджують інноваційні технології

Збільшення ж промислового виробництва неможливе без його комплексної модернізації і впровадження передових технологій.
Знають про це у демонстраційному центрі інноваційного розвитку області Житомирського державного центру науки, інновацій та інформатизації, де 23 травня відбулась нарада, присвячена впровадженню інноваційних технологій на підприємствах добувної промисловості Житомирщини.
Про стан справ у промисловій галузі області, зокрема у добувній, повідомив начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Василь Сухораба.
Зупиняючись на основних показниках роботи промисловості регіону за січень-квітень 2012 року, він зазначив, що до основного кола виробників промислової продукції в області входить 524 великих, середніх та вагомих за обсягами малих підприємств, з них у переробній промисловості - 415 підприємств, у добувній - 56.
На промислових підприємствах Житомирщини працює 63,1 тисяч осіб, а це четверта частина зайнятих в економіці області.
Василь Сухораба констатував, що на початку нинішнього року промисловість вийшла на показники 1990 року. За останні чотири місяці обсяги виробництва зросли на 20% і склали 4,7 млрд грн.
Зарплата на промислових підприємствах підвищилася на 13,9% і складає 3226 грн.
За січень-квітень створено 1138 робочих місць, з них у Житомирі і Житомирському районі – 404.
Стосовно добувної промисловості начальник управління підкреслив, що її обсяги виробництва збільшились у 2,6 раза, і попит на таку продукцію постійно зростає.
Досягненню високих темпів зростання сприяли замовлення, які виконуються підприємствами для будівництва і ремонту автодоріг загальнодержавного та місцевого значення, будівництва в Україні об’єктів до Євро-2012 та збільшення експорту продукції.
На початку цього року в галузі працювало понад 9015 осіб, середня заробітна плата складала 2589 грн, що становить 113,9% до середнього рівня по регіону.
Поділитися досвідом із колегами щодо впровадження інноваційних технологій на нараду в обласний центр приїхав начальник виробництва ПАТ «Малинський каменедробильний завод» Микола Гаращук.
«Малинський каменедробильний завод» - одне з найсучасніших та найпотужніших підприємств країни, - розповідає М. Гаращук. – У каменедробильній галузі завод є найбільшим на Житомирщині. За рік він випускає понад 2 млн. куб. м щебеню».
Запозичувати досвід спеціалісти підприємства їздили у Фінляндію, США та інші передові країни світу.
Збільшувати обсяги виробництва працівники заводу планують за рахунок встановлення новітнього устаткування. «Прямо в кар’єрі хочемо встановити обладнання з великою граційною дробілкою, - каже Микола Сидорович, - завдяки цьому гірничу масу вже не потрібно буде перевозити: первинне дроблення відбуватиметься на місці».
Як поінформував Микола Гаращук, на підприємстві виникла проблема зі складуванням відсіву. Тому було прийнято рішення закупити відповідне обладнання і виготовляти з нього тротуарну плитку. За годину роботи переробляється 150-200 т відсіву.
Продукція заводу користується величезним попитом: вона застосовується у всіх видах українського будівництва, значна її частина експортується до Російської Федерації.
Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»
Версія для друку
Інші новини на тему: