Економіка > На початок квітня на Житомирщині заборгованість по зарплаті становила 23,2 млн.грн.

На початок квітня на Житомирщині заборгованість по зарплаті становила 23,2 млн.грн.


28-04-2011, 16:48.
За попередніми статистичними даними, упродовж І кварталу 2011 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати працівникам області зменшилася на 2,1 млн. грн., або на 8,1%, і за станом на 1 квітня 2011 року становила 23,2 млн.грн. Проте у 8 територіальних одиницях (Брусилівському, Любарському, Малинському, Народицькому, Овруцькому, Олевському районах та м. Малині) допущено зростання зазначених боргів.

Із загальної суми заборгованості 12,5 млн. грн., або 53,9%, існує на економічно активних підприємствах. Сума зазначеного боргу зменшилася впродовж січня - березня поточного року на 3,8 млн. грн., або на 23,4%.

Практично ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати, яка існувала за рахунок коштів Державного бюджету (на пільги з оплати праці постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи).

Позитивних зрушень у вирішенні проблеми погашення боргів із виплати заробітної плати за рахунок власних коштів на працюючих підприємствах упродовж І кварталу досягнуто у 22 територіальних одиницях області. У 17 з них зазначені борги ліквідовано.

Одночасно у 6 територіальних одиницях (Брусилівському, Малинському, Народицькому, Любарському, Олевському районах та м. Малині) відбулося зростання боргів із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах за рахунок їх власних коштів на загальну суму 401,9 тис.грн.

Зменшення заборгованості із виплати заробітної плати відбулося на працюючих підприємствах усіх видів економічної діяльності, крім транспорту. Борги із виплати заробітної плати на транспортних підприємствах зросли з початку року у 4 рази (з 551 тис. грн. до 2,3 млн. грн.) внаслідок виникнення і постійного зростання заборгованості працівникам Житомирського трамвайно-тролейбусного управління.

Враховуючи зростання упродовж І кварталу поточного року загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, колегія обласної державної адміністрації 28 квітня 2011 року визнала незадовільною роботу Брусилівської, Любарської, Малинської, Народицької райдержадміністрацій, виконкому Малинської міської ради щодо виконання постанови Верховної Ради України від 17 грудня 2010 року, доручень Уряду та голови облдержадміністрації з цих питань. У разі не виправлення ситуації упродовж нинішнього першого півріччя буде порушено клопотання перед Президентом України щодо притягнення голів зазначених райдержадміністрацій до дисциплінарної відповідальності. Недостатньою визнано роботу з погашення зарплатних боргів Ємільчинської, Олевської, Попільнянської, Романівської райдержадміністрацій.

Зазначалося, що погашення зарплатних боргів має йти за чітко виписаним графіком, і не лише на економічно активних підприємствах, а й на підприємствах, що припинили діяльність. Стосовно підприємств, які не забезпечують дотримання конституційного права працівників на своєчасну винагороду за працю, у встановленому порядку буде ініційовано справу про банкрутство, здійснюватимуться відповідні перевірки усіх підприємств-боржників правоохоронними органами.

Федерації профспілок області, об'єднанням та організаціям роботодавців області рекомендовано посилити контроль за станом дотримання законодавства з праці, зокрема, використовувати свої повноваження, передбачені ст. 45 КЗпП України щодо розірвання трудового договору з керівником, який не виконує законодавство про працю та зобов’язань за колективним договором.

Повернутися