Економіка > Керівництво Житомира та області зустрілося з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Генриком Літвіним

Керівництво Житомира та області зустрілося з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Генриком Літвіним


6-12-2011, 18:44.
5 грудня у прес-центрі облдержадміністрації в рамках першого візиту до Житомирщини Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генрика Літвіна відбулася зустріч польської і житомирської сторін. У обговоренні можливих шляхів співробітництва і налагодження двосторонніх контактів взяли участь голова Житомирської ОДА Сергій Рижук, голова обласної ради Йосип Запаловський, житомирський міський голова Володимир Дебой, керівники управлінь облдержадміністрації.

«Знаю, що Польща зацікавлена в Україні та Житомирщині, - зауважив Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін. - Житомирська область – дуже вигідне місце: недалеко столиця, є автошляхи, що пролягають і на північ, і на захід. Тут сприятливе місце для розвитку середнього бізнесу. Ринок Житомирської області збільшується, тому він приваблює польських інвесторів» – сказав пан Посол.

На території Житомирщини проживає найбільша діаспора поляків в Україні (близько 49 тис. чол. – 3,5% від населення області). В області налічується 42 організації громадських об’єднань поляків, які ефективно функціонують та беруть участь у різноманітних заходах. У друк виходять дві газети польською мовою: «Газета Польська» та газета «Мозаїка Бердичівська». В ефірі обласних телерадіокомпаній транслюються передачі «Слово польське», «Єдність», «Поляки Житомирщини», «Червона калина» з польською рубрикою «У родаків» та програми Польської державної телекомпанії «Полонія». На переконання очільника області, багаторічна спільна історія, близькість культури і духовності України та Польщі створюють сьогодні відповідальність за те, щоб не втратити існуючих зв’язків.

На завершення зустрічі в честь знайомства і на згадку про перший візит Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін отримав сувеніри від Житомирської облдержадміністрації та міської ради.

За матеріалами управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Житомирської ОДА

Повернутися