Економіка > Наступного року буде спрощено процедуру присвоєння кадастрових номерів

Наступного року буде спрощено процедуру присвоєння кадастрових номерів


10-08-2012, 12:49.
З 2013-го року всі питання, пов’язані з обліком земельних ділянок, громадяни зможуть вирішувати через кадастрових реєстраторів. Це скасує черги і персоніфікує відповідальність за надання та облік даних.

Таким чином всі дії, пов’язані з реєстрацією земельної ділянки, внесенням відомостей до Державного земельного кадастру, видачею витягів з кадастру, будуть автоматизовані. Внаслідок цього заявник необхідний документ. Цьогоріч у Житомирській області визначено 16,1 тисяч кадастрових номерів земельних ділянок.

Із уведенням електронного кадастру кадастрові номери будуть присвоюватися спеціалізованою електронною системою, що виключає їх дублювання і помилкове присвоєння. Крім того, інформацію про наявність в Україні вільних земель для формування нових земельних ділянок громадяни зможуть отримувати у відкритому доступі на кадастровому порталі Держземагентства.

Картографічна основа, що базується на аерофотозніманні, більш якісна, точна й актуальна у часі.

Зауважимо, кадастровий номер обов’язково вказується в усіх документах, що засвідчують право громадянина володіти та розпоряджатися землею. Тому без кадастрового номера земельну ділянку не можна не лише продати, але й заповісти чи подарувати. До того ж, власник земельної ділянки, який має державний акт, виданий до 2002 року, може зіткнутися з труднощами при відчуженні земельної ділянки: таких актах не зазначений кадастровий номер. Тобто саме власник зацікавлений у присвоєнні ділянці цього номера.

Щоб отримати кадастровий номер, громадянину потрібно звернутися до землевпорядної організації, яка має відповідну ліцензію. Це може бути або державна, або недержавна організація, якій більше довіряєте. Перелік таких організацій є в Головному управлінні, чи за місцем розташування ділянки безпосередньо до районних та міських відділів Держкомзему.

До землевпорядної організації треба подавати заяву про присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, нотаріально засвідчену копію державного акта, копії вашого паспорта та ідентифікаційного коду. Після укладання договору, землевпорядна організація проводить топографо-геодезичні роботи, щоб встановити межі земельної ділянки в натурі, створює технічну документацію із землеустрою та передає її на погодження до відділу Держкомзему.

За інформацією головного управління Держкомзему у Житомирській області

Повернутися