П'ятниця, 21 січня 2022, 22:27 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

9-07-2012, 11:27               
Гей, на Івана, гей, на Купала,
Красна дівчина долі шукала.
Квітки збирала, віночок вила,
Долі водою його пустила.


Купальська ніч… Загадкова і таємнича, сакральна і міфічна… Кажуть, що цієї ночі з рік, озер та ставків виходять водяники й русалки, а вода набуває живильних, магічних властивостей, тому здатна наділити людину силою та здоров’ям на весь рік.

За народним повір’ям, у це свято водна стихія може «дружити» з вогнем, а їх союз вважається природною силою. Саме тому в ніч на Купала на берегах водойм розпалюють вогнища.

Особливою магічною силою в Іванів день володіють і польові трави, вірили наші предки. Тому у сакральну ніч дівчата часто гадали за допомогою вінків, сплетених з пахучих польових квітів й опущених на воду: якщо вінок плавно та стрімко пливе за течією, «красну» дівчину чекає гарна доля.
І у цілющі властивості води, і у «живий» вогонь, і в магічну силу зілля свято вірять у мальовничому куточку Житомирщини – селі Немиринцях Ружинського району.

Уже четвертий рік поспіль на Івана Купала тут відбувається грандіозний фестиваль – «Купальські роси».

Сотні немиринчан та тисячі гостей селища в ніч з 6 на 7 липня збирається на рельєфних берегах місцевого ставка, аби зарядитися магічною енергетикою прадавнього свята.

Цього року «Купальські роси» зібрали рекордну кількість відвідувачів – більше 20 тисяч.

На розлогих пагорбах немиренецької землі організатори свята відтворили старовинні купальські звичаї: поліський фольклорний ансамбль національного обряду «Родослов» співав обрядові пісні, студенти Житомирського училища культури та мистецтв імені Івана Огієнка у національних костюмах танцювали навколо Марени (прикрашене деревце, що уособлює жіноче (водяне) божество), топили Купайла (опудало, символ чоловічого (сонячного) божества), котили з гори вогняне колесо-сонце (символ літнього сонцевороту), пускали на воду вінки. Усі бажаючі могли стрибнути через очищуюче купальське вогнище.

Наші предки вважали, що коли дівчина і хлопець, які кохають одне одного, узявшись за руки, стрибають у парі через вогнище і їхні долоні залишаються з'єднаними, то вони, побравшись, все життя проживуть разом.

«Купальські роси» у Немиринцях з кожним роком набувають все більших і більших масштабів, радіє засновник фестивалю, народний депутат України, голова політичної партії «Українська платформа», уродженець села Павло Жебрівський. «Приємно, коли у рідні Немиринці приїжджає дуже багато людей, аби доторкнутися до свого коріння, - каже Павло Іванович. – Дуже хочеться зробити щось для свого села, адже тут закопаний мій пуп, тут могили батьків, і це дуже важливо».

На свято Івана Купала Немиринці отримали від Павла Івановича та його сестри Філі Жебровської черговий подарунок. Цього дня меценати відкрили у селі Набережну Яніни – зону відпочинку в центрі села навколо невеличкого природного озерця (після розчищення дна глибина водойми сягає 4,5 метрів). На берегах біля води висадили дерева, квітучі кущі, встановили альтанки, лавочки, скульптури, облаштували фонтан. Чистим плесом озера плаває дві пари лебедів – чорні та білі. А ще – крокодил, щоправда, несправжній, а гумовий.

Мальовнича Набережна отримала ім’я матері Павла та Філі Жебрівських. «Мама була дуже доброю людиною, - з ностальгією розказує Павло Іванович, - тож, я переконаний, що кожна людина, йдучи на Набережну, покине тут, поза її територією, усю злість та сердитість. Сюди має увійти людина з чистою душею і добрими помислами. Ця зона відкрита, аби немиринчани могли тут відпочивати душею та тілом, а молодь – закохатися та вперше поцілуватися. Немиринці – це пілотний проект, - наголосив лідер Української платформи «Собор», - мені дуже хотілося б, щоб через років 15 кожне українське село було таким. Тоді місія буде виконана».

Новинкою цьогорічних «Купальських рос» стало дефіле - показ моделей одягу. Колекцію «Золота середина» спеціально для чарівних немиринчанок розробила дизайнер Ґолда Виноградська.

Родзинкою свята стала квітка папороті, яка, за допомогою піротехнічних засобів, «розцвіла» купальської ночі для тисячів гостей. Тепер, мабуть, доля кожного із них буде щасливою…

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала

У Немиринцях відсвяткували Івана Купала


Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 6)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі