Середа, 8 грудня 2021, 20:17 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

В Житомирі презентували дослідження «Історія телефонного зв’язку на Житомирщині»

31-01-2011, 14:44               
Оператор мобільного зв’язку компанія «МТС Україна», 100%-а дочірня компанія ВАТ «Мобільні ТелеСистеми» та житомирське краєзнавче видавництво «Волинь» презентували дослідження «Історія телефонного зв’язку на Житомирщині».

Автором дослідження став головний редактор видавництва «Волинь», заслужений журналіст України, почесний член Національної Спілки краєзнавців України Георгій Мокрицький. З ініціативи МТС, дослідник на основі архівних матеріалів повністю відновив картину розвитку телеграфної та телефонної мережі в Житомирі. До того ж, автор зробив короткі біографічні довідки видатних постатей галузі зв’язку на Житомирщині.

Починаючи з 1857 року, відколи в місті постала одна з перших в Російській імперії телеграфних станцій аж по нинішній день, автор розповідає про становлення та еволюцію зв’язку на Житомирщині. За цей час зв’язок пройшов кілька етапів еволюції: від телеграфних станцій до АТС (автоматизованих телефонних станцій). А вже в першому півріччі 1996-го року в Житомирі почали діяти дві базові станції UMC (тепер МТС) і тодішній голова Житомирської ОДА Антон Станіславович Малиновський здійснив перший у місті дзвінок з мобільного телефону, розпочавши еру мобільного зв’язку.

«Історія технологій надзвичайно захоплює дослідника. Адже ніщо в нашому середовищі так швидко не розвивається, як технології. Мені було надзвичайно цікаво працювати над дослідженням з історії телефонії в Житомирі. Наше місто має зручне географічне положення, через нього пролягали основні комунікації між Російською імперією та Західною Європою. Тому й не дивно, що, скажімо, 1880 року саме через Житомирську телеграфну станцію було передано дві третини всіх телеграм імперії. Такі дослідження дають змогу мешканцям Житомира, історикам, туристам по-іншому глянути на історію нашого краю. Мене, як історика, тішить, що є компанії, які підтримують і заохочують краєзнавчі пошуки», – відзначив автор дослідження Георгій Мокрицький.

«Ми вдячні автору дослідження за його працю й ентузіазм. Адже технології настільки стрімко розвиваються, що потрібно неабиякого професіоналізму та любові до рідного краю, щоби так захоплююче відтворити цей динамічний розвиток. Нам приємно, що саме МТС, як перший оператор мобільного зв’язку в Житомирі, ініціював це історичне дослідження. Адже, лише добре розібравшись в історії зв’язку, ми зможемо належно оцінити ті переваги, які вже маємо зараз. Порівнюючи можливості, які давали абонентам перші телефонні мережі з можливостями сучасного мобільного зв’язку, ми розуміємо, наскільки комфортнішим, змістовнішим та простішим стало спілкування з приходом «мобільної» ери», – відзначив директор Центрального територіального управління Дмитро Пономаренко.

Цікаві факти з історії телефонного зв’язку на Житомирщині

• 19 вересня 1857 року у Житомирі почала діяти одна з перших в Україні телеграфних станцій на лінії «Житомир – Варшава».
• Житомирське телеграфне відділення налічувало 18 станцій, вісім ліній (3156 км), 19 проводів. Кожний 13-й кілометр телеграфних лінії величезної імперії був «житомирським».
• Протягом 1880 року через Житомирську станцію було передано майже 43 тисячі телеграм із 67 тисяч по всій імперії.
• 26 березня 1890 року в Житомирі почала діяти перша телефонна мережа, що складалася із Центральної станції, яка знаходилася в штабі ІІ піхотного корпусу, та перших чотирьох абонентів – військових. Телефонний зв’язок поєднував казарми 125-го Курського піхотного полку, штаб 32-ї дивізії і квартири командира корпуса та начальника штабу.
• У 1900 році згідно з офіційними «Відомостями про число абонентів та кількість абонованих телефонів у державних мережах» у Житомирі було 104 телефонних абоненти.
• Для абонентів Житомирської телефонної мережі тариф залежав від віддаленості від станції. На відстані до 2 верст (приблизно 2 кілометри) – 75 рублів на рік; за цими межами – платня була прогресивною: за кожні додаткові 100 саженів (213 метрів) плата збільшувалася на 3 рублі.
• У 1914 році почалося прокладання перших підземних телефонних кабелів, що було викликано частими аваріями на повітряних лініях, які перетиналися з контактними дротами трамваю (тролеєм) та лініями електропередач.
• Після утворення 22 вересня 1937 року Житомирської області було влаштовано телефонні лінії до усіх новоутворених 34-х районних центрів області.
• 1963 року в Житомирі стала до ладу перша в області автоматична телефонна станція (АТС) ємністю 4 тисячі номерів, що була згодом розширена до 10 тисяч номерів.
• У 1969 році в Житомирі було встановлено перших три міжміських телефони-автомати, у наступні два роки – ще вісім.
• У 1970-х роках кількість абонентів житомирської міської телефонної мережі наблизилась до 70 тисяч.
• Перше півріччя 1996 року – вперше запущено в експлуатацію 2 базові станції UMC стандарту NMT-450 у Житомирі. Перший дзвінок у мережі був здійснений губернатором Житомирщини Малиновським Антоном Станіславовичем, він же став першим абонентом компанії UMC у Житомирі.
• Друге півріччя 1996 року – розширення покриття на Житомирщині, запущено в експлуатацію базову станцію в м. Бердичів на Солодовому заводі і в м. Коростень, біля міської поліклініки.
• 2000 рік – відкритий Житомирський філіал компанії UMC.
• 1 липня 2004 року – відкрито фірмовий магазин UMC у Житомирі.
• 1 лютого 2005 року – UMC відкрила Центр Експлуатації у Житомирі.

Владислав Войтович


теги: мобільний, мережа, телефон

 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі