Понеділок, 29 листопада 2021, 13:16 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Землероб оре, поки чернець молиться

12-10-2011, 18:12               
Спілкуючись зі своїм знайомим, який був переконаний, що від монастирів немає ніякої користі як для держави, так і для християнства в цілому, вирішив завітати до обителі, побудованої на честь Афонської ікони Божої Матері, що розкинулася неподалік села Чоповичі і серед віруючих носить назву Кип’яче.

Коли переступив поріг, мене чемно зустріла черниця, яка з благословення ігумені Катерини розповіла багато цікавого.

Дозвіл на відкриття монастиря був отриманий від архієпископа Овруцького і Коростенського Віссаріона у 2001 році. А через два роки він здійснив перший постриг, і невдовзі чернечий послух уже несли вісімнадцять осіб. У 2007-му Блаженнійшим митрополитом Київським і всієї України Володимиром було надано обителі офіційний статус, а через рік відбулося освячення церкви, яка є копією одного із афонських храмів. До речі, вона стоїть на дванадцяти стовпах, зроблених з афонського каміння, яке було привезене духівником обителі отцем Романом зі Святої Гори. Не випадково обрано і місце її розташування, бо, з розповідей місцевих селян, вона побудована на крові мучеників на місці, де у роки Великої Вітчизняної війни фашисти розстрілювали мирних жителів.

Взагалі афонський острів, який знаходиться у Середземному морі поблизу Греції, вважається чернечою республікою, де іноки вдосконалюються за допомогою благодаті Святого Духа у покаянних молитвах і постійному славослів’ї Творця за все, що трапляється у їхньому житті, та за заповіддю Бога обов’язково причащаються святих Христових таїн. І на нього, за каноном, не дозволено ступати жінкам, а в обителі Афонської ікони Божої Матері прояв милості Всевишнього, бо до головної церкви, яка є ніби клаптиком афонської землі, можуть заходити всі.

Тут віруючі прикладаються до таких святинь православ’я як ікона Ігумені Афонської, хрест з частиною животворного хреста, на якому був розіп’ятий Син Божий, ікона Спас Кровоточивий, скринька з клаптиком пояса Божої Матері, який вона зробила власноруч, мощі 24-х афонських старців, Миколи Чудотворця, преподобного Агапіта, лікаря Києво-Печерського, великомучениці Варвари, великомученика Пантелеймона та інших.

Одного разу під час читання неусипного псалтиря сфотографували храм і, коли проявили плівку, побачили, як з неба на дах сходив промінь світла, де загорявся і палав, немов той благодатний вогонь, що сходить з небес в ніч на Воскресіння Христове до гробу Господнього в Єрусалимі (явище на фотографії як згадка зберігається за стінами монастиря). Цим Творець, мабуть, показував, що йому приємна їхня смиренна та покаянна молитва. До речі, це відбувається і в кожному православному храмі під час святої літургії. А 2009 року, восени, відбулося наступне. Через певні господарські роботи селян загорілася трава на полі. Довго тривала пожежа, і полум’я вже наближалося до лісу та стін обителі. Всі хвилювалися, аби не сталося ще більшого лиха, і благали Божу Матір про допомогу. І коли хресним ходом вийшли назустріч вогню, то пожежа перед іконою згасла. На місці, де відбулося чудо, поставили хрест. Владика благословив в майбутньому на цьому місці побудувати капличку.

Отже, як бачимо, молитви ченців та черниць Творець вислуховує і відповідає на них своєю милістю. Преподобний Сілуан Афонський говорив: «Чернець є молитвеником за увесь світ, і допоки на землі живуть хоча б окремі носії цієї благодаті, до тих пір Всевишній буде берегти її, а якщо не стане монастирської і храмової молитви – людство загине в полум’ї загального розбрату». І Пресвята Богородиця під час свого явлення одному зы старців сказала: «Світ існуватиме доти, поки на Святій Горі Афон житимуть ті, що відреклися його» (гріховного життя). У народі існує вислів: «Землероб оре, поки чернець молиться». Тому істинні християни, за словами Христа, є сіллю для нашої землі.

Віталій ШЕРЕМЕТ.
Матеріал підготовлено до друку за благословінням митрополита Овруцького і Коростенського Віссаріона (голосів: 2)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі