Неділя, 5 грудня 2021, 06:30 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

У Житомирському архіві діє виставка до 20-ї річниці Референдуму. Фото

30-11-2011, 17:07               
30 листопада в Державному архіві Житомирської області відкрили виставку документів та періодичної преси - «До 20-ї річниці Всеукраїнського референдуму».

У читальному залі держархіву області розгорнуто добірку документів та періодичних видань, що висвітлюють підготовку, проведення та підсумки Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року. Експозиція виставки хронологічно прослідковує передуфмови та обговорення референдуму.

Передумовою до проведення Всеукраїнського референдуму стата «Декларація про державний суверенітет України » від 16 липня 1990 року та «Акт проголошення незалежності України» від 24 серпня 1991 року. Акт проголошення незалежності України - це продовження та реальна дія Декларації про державний суверенітет України, логічний підсумок всього суспільного розвитку.

Всеукраїнський референдум - це загальнодержавна подія для України. Волевиявлення громадян здійснювалося шляхом викреслювання при позитивній відповіді слів: «Ні, не підтверджу ю» і при негативній відповіді слів: «Так, підтверджую». У референдумі взяли участь понад 90 % громадян, що засвідчили безпрецедентну солідарність, проголосувавши за незалежну державу Україну та більшістю голосів обрати першого Президента України. Ним став голова Верховної Ради України Леонід Кравчук.

Тетяна Слободянюк, археограф другої категорії відділу інформації та використання документів Державного архіву Житомирщини, розповіла про особливості виставки, на якій представлено відомості Верховної Ради УРСР за 1991 рік, в яких містяться постанови Верховної Ради Української PCP «Про проголошення незалежності України» та «Про проведення всеукраїнського референдуму в питанні про проголошення незалежності України», а також звернення Верховної Ради України до народу - підтримати Акт проголошення незалежності України: «Будьмо єдині в прагненнях наших, в розбудові незалежної державності України».

Шпальти періодичної преси, яка представлена газетам «Известия», газета «Голос України», «Урядовий кур'єр», «Радянська Житомирщина», «Житомир» «Комсомольська Зірка», «Нове життя» (Черняхів), «Радянське село» (Ружин) за 1991 рік відтворюють хід обговорення референдуму та констатують факт доленосного вибору громадян нашоїдержави.

Газета «Демократична Україна» за 1992 рік підводить підсумки першого року державотворення в умовах незалежності України у зв'язку з 1 - річницею Всеукраїнського референдуму.

Газети «Урядовий кур'єр», «День» за 2006 рік віддзеркалюють відзначення 15 -річниціреферендуму надержавному рівні.

Документи виставки та розмаїття періодичних видань переконливо свідчать про загальнодержавне та вагоме значення Всеукраїнського референдуму, який волею українців проголосив - бути незалежній Україні.

Андрій Шевчук, декан історичного факультету Житомирського державного університету ім. І. Франка, окреслив основні передумови здобуття Україною незалежності: «1991 рік – рік надзвичайно складний та бурхливий, сповнений подіями, які досі не отримали однозначної оцінки.

То була не перша спроба України здобути незалежність: варто згадати національно-визвольне повстання під проводом Богдана Хмельницького. Ще тоді ми мали реальний шанс стати незалежними, але через різні зовнішні та внутрішні чинники цього не сталося. На шляху до здобуття Української незалежності була ще одна історична подія – революція 1917-1920 років, яка, на жаль, не дала можливості реалізувати прагнення українців щодо створення власної, окремої держави. І нарешті 1991 рік…».

Виставку відвідали і студенти 3 курсу історичного факультету ЖДУ ім. І. Франка. Серед них - Лідія Малівська: «Сьогодні ми прийшли до архіву для того, щоб оглянути виставку, присвячену 20-річчю проведення Референдуму - Дівчина окреслила основні, на її думку плюси Референдуму. - За діючою Конституцією, народ – єдине джерело влади в Україні. Плюси будь-якого Референдуму у тому, що в умовах його проведення кожна людина має право виявити свою волю, думку та безпосередньо взяти участь у формуванні державної політики, тому факт проведення першого Референдуму був надзвичайно важливим».

Виставка «До 20-ї річниці Всеукраїнського референдуму» експонуватиметься у Держархіві з 30 листопада по 9 грудня 2011 року.

У Житомирському архіві діє виставка до 20-ї річниці Референдуму. Фото

У Житомирському архіві діє виставка до 20-ї річниці Референдуму. Фото

У Житомирському архіві діє виставка до 20-ї річниці Референдуму. Фото

У Житомирському архіві діє виставка до 20-ї річниці Референдуму. Фото

У Житомирському архіві діє виставка до 20-ї річниці Референдуму. Фото

У Житомирському архіві діє виставка до 20-ї річниці Референдуму. Фото

У Житомирському архіві діє виставка до 20-ї річниці Референдуму. Фото


Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 1)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі