Неділя, 5 грудня 2021, 07:03 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

16-03-2012, 16:16               
Девіз: „Зупиніть туберкульоз, поки я живий!”

Ситуація з туберкульозу в світі та Україні
Щорічно в світі на туберкульоз захворюють 9-10 млн. чоловік (близько 60% приходиться на країни, що розвиваються), 3–4 млн. чоловік (з них 1 млн. жінок) щорічно помирають від туберкульозу.

Загальна кількість хворих на туберкульоз у світі досягає 50 – 60 млн. чоловік. Якщо ситуація щодо боротьби з туберкульозом не зміниться, то протягом найближчих 30 років можуть занедужати не менше 90 млн. чоловік і понад 30 млн. можуть померти від цього захворювання. Ось чому Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) в квітні 1993 року проголосила туберкульоз глобальною небезпекою.

З 1995 року в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. За 1990-2001 р.р. захворюваність всіма формами туберкульозу збільшилась у 2.14 раза, - з 32.0 до 68.6 на 100 тис. населення. На даний час відбувається поступове зниження захворюваності на туберкульоз.

За ці роки захворюваність на туберкульоз дітей збільшилась у 2.02 раза - з 4.6 до 9.3 на 100 тис.дитячого населення.

Найвищі показники захворюваності населення на туберкульоз спостерігаються у південно-східному регіоні України.

У 1990 р. в Україні від туберкульозу померло 4212 хворих, а в 2001 р. – 11992. Якщо в 1990 р. смертність від туберкульозу становила 8.1 на 100 тис.населення, то до 2001 р. вона зросла в 2.77 раза і становила 22.4 на 100 тис. населення.

Найбільша смертність від туберкульозу у віковій групі 40-59 років (особи працездатного віку).

Ситуація із захворюваністю на туберкульоз в Житомирській області
Ситуація із захворюваністю на туберкульоз в області залишається складною. В 2011 р. виявлено 920 нових випадків захворювання на туберкульоз. Показник захворюваності на туберкульоз становить 71,9 на 100 тис.населення. У порівнянні з 2007 роком захворюваність знизилась на 13,3%. Серед вперше виявлених 40% хворих на туберкульоз виявлено в фазі розпаду, 58% - бактеріовиділювачі (особливо небезпечні хворі для оточуючих).

В 2011 р. виявлено 19 випадків активного туберкульозу серед дітей і 10 серед підлітків, що становить відповідно 9,5 на 100 тис. дитячого населення та 20,6 на 100 тис. підліткового населення.

В області від активного туберкульозу в 2011 р. померло 156 осіб, що становить 12,7 на 100 тис. населення, у порівнянні з 2007 р. смертність знизилась на 8,0%.

Профілактика та раннє виявлення туберкульозу в 2011 році:
-обстежено понад 605,0 тис. осіб за допомогою профілактичної флюорографії;
-виконано 67,0 тис. бактеріоскопічних досліджень харкотиння;
-проведено понад 7,0 тис. бактеріологічних досліджень (посів на живильні середовища) харкотиння;
-вакциновано від туберкульозу 12.5 тис. новонароджених, повторно щеплено дітей 7-ми років – 1,4 тис., 14-ти років – 1,0 тис.;
-туберкулінодіагностикою (проба Манту) охоплено 230,5 тис. дітей та підлітків.

Організація медичної допомоги хворим на туберкульоз
В області для надання спеціалізованої медичної допомоги хворим на туберкульоз розгорнуто 500 ліжок в обласному протитуберкульозному диспансері.

Крім того, для продовження лікування туб контингенту в області функціонує два протитуберкульозні санаторії - “Лісова казка” для дорослих на 150 ліжок (Коростишівський р-н) та “Лісовий берег” для дітей на 240 ліжок (м.Житомир).

З 2005 року область регулярно отримує протитуберкульозні препарати за кошти Державного бюджету, що дало змогу повністю забезпечити ними всі етапи лікування хворих на туберкульоз: стаціонарний, санаторний, амбулаторний.

На всіх етапах лікування хворих на туберкульоз – безкоштовне.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі