Середа, 27 жовтня 2021, 20:26 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

У Житомирі працює унікальний музей техніки. Фото

27-06-2012, 16:52               
Завдяки вихованцям і викладачам вищого професійно-технічного училища-інтернату, створеного в уже далекому 1969 році для навчання молоді з обмеженими фізичними можливостями, Житомирщина має ще одну цікаву історично-культурну родзинку - багате зібрання раритетної телерадіоапаратури вітчизняного і зарубіжного виробництва. Для навчального закладу це не данина моді на колекціонування старожитностей, а насамперед турбота про сприяння розвитку творчих здібностей учнів, більшість з яких освоюють професію фахівця з ремонту складного побутового начиння та персональних комп’ютерів.

- Спочатку це були просто окремі експонати традиційної кімнати-музею, - розповідає керівник училища Олена Єнько. - Однак величезний інтерес наших вихованців саме до представленої в експозиції техніки підказав правильну дорогу до сердець і душ молоді, яка має не просто заробляти на хліб насущний, а любити свою професію та постійно працювати над підвищенням своєї майстерності.

Нині в кімнаті, площею понад 70 квадратних метрів, - кілька сотень унікальних раритетів, кожен з яких заслуговує окремої уваги і тривалої розповіді, цікавої не тільки професіоналам.

У Житомирі працює унікальний музей техніки. Фото


- Зі знаменитого телевізора КВН-49 - розпочинає екскурсію музеєм старший майстер училища Олег Рудюк - в СРСР розпочалась епоха масового телевізійного мовлення. Для збільшення зображення, мініатюрний за сучасними мірками екран розміром 14 на 10,5 см, можна було додатково обладнати пустотілою скляною або пластмасовою лінзою, яку наповнювали дистильованою водою або гліцерином. Нині всім добре знайома абревіатура «КВН» до клубу веселих і кмітливих у ті часи жодного стосунку не мала і насправді утворена з перших букв прізвищ розробників першого радянського телевізора - Кенігсон, Варшавський, Ніколаєвський. Втім, веселих і кмітливих в країні ніколи не бракувало, а тому громадяни Радянського Союзу розшифровували малозрозумілу їм назву як «купив-ввімкнув-не працює». Справа в тому, що гарантія на недосконале «диво» тодішньої техніки гарантувала не безвідмовну роботу телевізора, а лише його безкоштовний ремонт.

У Житомирі працює унікальний музей техніки. Фото


Чи не головна особливість унікального музею в тому, що тут годі визначитись, який саме експонат найцікавіший. Для одних - це портативний патефон 1936 року випуску, який вражає як мініатюрністю, так і високою художньою естетичністю або, як би сказали нині, довершеним дизайном. Для інших - «солідні» ще довоєнні побутові радіоприймачі, які швидше нагадують виготовлені вмілими майстрами з цінних порід дерева меблі - шафочки і цілі шафи. Мало хто втримається, щоб не взяти до власних рук «портативний» транзисторний магнітофон «Репортер» у металевому корпусі. Разом з елементами живлення цей попередник сучасних диктофонів важив… майже 7 кілограмів! Справжнім дивом техніки, свого часу недосяжним для простих смертних як за вартістю, так і дефіцитністю, колись були широко представлені нині в експозиції музею телерадіомузичні комбайни ще хрущовських часів - симбіоз телевізора, хвильового радіоприймача і програвача грамплатівок. На одному з них - рідна серцю українців назва «Харків».

У Житомирі працює унікальний музей техніки. Фото


Неможливо байдуже оминути низку дивних технічних приладів. Один з них виявився… портативною ультразвуковою (!) пральною машиною 60-х років минулого століття. Інший - побутовою кавоваркою, яка за зовнішнім виглядом швидше нагадує металевий мікроскоп на масивній пластмасовій підставці.

Представницька колекція масивних довоєнних радіоприймачів та габаритних за розмірами і вагою 16, 19 та 22-лампових радянських телевізорів із промовистими назвами «Старт», «Знамя», «Рекорд», «Темп» мимоволі підштовхує до філософських роздумів про швидкоплинність людського життя та виняткову роль науково-технічного прогресу, який дедалі динамічніше змінює світ довкола нас. Наочне підтвердження тому - нова музейна експозиція, започаткована першими «ноутбуками» з іще подібними до міні-жорен жорсткими дисками. Зовнішній вигляд і внутрішнє начиння цієї техніки разюче відрізняється від звичних для вихованців училища комп’ютерів, найпримітивніші з яких ще 10-15 років тому здавались для нас дивом.

Віктор ШПАК, «Урядовий кур’єр»


 (голосів: 3)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі