П'ятниця, 28 січня 2022, 07:09 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Ватикан фінансує реставрацію костьолу на Житомирщині

13-12-2010, 12:09               
Життя – це річ, яка дається кожному із нас лише один раз. Духовно збагачуючись, ми створюємо свою реальність у сірих буднях чи в яскравих хвилинах добра, щирості й кохання…

Саме такою людиною, яка дарує ці хвилини радості, спокою, духовного єднання зі Всевишнім, є священик монастиря Босих Кармелітів у Бердичеві. Отець Марек народився в Польщі, в місті Вадовиця. З дитячих літ він нічим не відрізнявся від інших підлітків: полюбляв гратися з братами, читати книги. Як і кожна людина, намагався знайти своє покликання. І, зрештою, знайшов.

«Коли обираєте, то добре думайте, що оберете: бути лікарем і заліковувати тілесні рани, чи бути священиком і гоїти душевний біль. З цього й починається покликання» – ділиться думками отець Марек. 2002 року він переїхав до Бердичева, де вже 8 років живе при монастирі у келіях санктуарія Матері Божої Бердичівської. Полюбив костел, який став для нього новим берегом життя, і дбає не тільки про пасторську роботу в парафії, а й про відбудову цієї унікальної пам’ятки архітектури.

Як відомо, Бердичівський кляштор (монастир-фортецю) ордену Босих Кармелітів 1627 року заснував воєвода і генеральний староста київського краю Януш Тишкевич як обітницю за звільнення з татарського полону.19 липня 1630 року він зробив запис у Люблінському Трибуналі, згідно з яким свій замок та земельну ділянку віддав під костел і монастир Босих Кармелітів. Спорудив фортецю,а згодом передав дав її ченцям-католикам . Проте бойові дії та руйнування кляштору не вщухали, отож монахам неодноразово доводилося покидати костел. Остаточно повернутися до Бердичева їм вдалося лише 1717 року. Прихожани й ченці досить швидко відбудували більшість фортечних і монастирських споруд, а на початку 40-х рр. XVIII ст. почали зводити новий храм та келії.

Впродовж всього існування костелу, він неодноразово зазнавав утисків від влади, а його ченці – переслідувань за віру:
• у 1866 р. монастир було закрито;
• 1866 р. київський генерал-губернатор Безак конфіскував будівлі монастиря та костелу під склад для місцевих купців;
• з 1929 р. у нижньому костелі демонстрували дитяче кіно, а частіше – атеїстичні фільми.

Якщо ще 1941 року – безпосередньо перед німецькою навалою на Радянський Союз – в монастирі виникла пожежа,то Друга світова війна, пронісшись вихором над Бердичевом, майже зовсім зруйнувала санктуарій.

Вже минуло понад півстоліття, відколи німим докором дивляться на місто обдерті стіни й руїни монастиря. На жаль, ставлення місцевої влади й органів охорони пам'яток до цього визначного архітектурного комплексу –неоднозначне. У власності кармелітів перебуває лише верхній (реставрований) і нижній костели, права вежа (раніше – дзвіниця), вхідна брама та частина прибрамного корпусу. А будинок колишнього монастиря й досі – в державній власності (там розташовані музична та художня школи і музей історії Бердичева).

Нині завдяки фінансовим надходженням прихожан та з Ватикану триває реставрація головного ( верхнього) костелу: штукатурні та малярні роботи, монтаж освітлювальної та опалювальної систем, улаштування мраморної підлоги, встановлення вівтарів, лавок і решти оснащення, необхідного для богослужінь. Багато робиться для відновлення історичного минулого культової пам’ятки, заснованої ще у ХVІІ столітті.

Такою ж нелегкою, як доля храму, була і доля її святині – Ікони Матері Божої Бердичівської. Станіслав Заремба з Калінова, єпископ Київський, оздоровлений Матір’ю Божою Бердичівською, 23 травня 1647 р. оголосив ікону чудотворною. Збережена від небезпек під час козацького повстання, тричі коронована, вона загинула разом зі святинею в сумнозвісному 1941 р.

Престольне свято Матері Божої Святого Скапулярія – головна урочистість у санктуарії, під час якої тисячі паломників з України та з-за кордону нескінченним потоком йдуть до цієї святині. В цей день увага людей прикута до образу Матері Божої Бердичівської, тому що кожен віруючий переконаний: ікона стане для нього тією провідною зіркою, яка буде вести нелегким шляхом буття.

Ліцеїсти II-го історичного курсу обласного педагогічного ліцею
Надія Яремчук, Романія Головецька, Олександр Пілецький,
спеціально для Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


теги: релігія

 (голосів: 1)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі