Історія > 19 березня євреї святкують Пурім

19 березня євреї святкують Пурім


18-03-2011, 10:58.
Пурім у 2011 році відзначається з вечора 19 по 21 березня – це свято порятунку євреїв від ворогів у дні персидського царя Ахашвероша (Артаксеркса), свято позбавлення від злодія Амана, який замислив знищити весь єврейський народ.

У 355 році до н.е. Аман – верховний сановник при дворі Ахашвероша – добився від царя прийняття указу про повне знищення всіх євреїв в імперії. Стараннями ж духовного лідера євреїв Мордехая та його племінниці Естер, яка зберегла таємницю свого походження і стала дружиною царя, плани Амана були зірвані, а він сам загинув з іншими недругами євреїв. День, визначений для знищення євреїв, перетворився у день їх перемоги над ворогами і відзначається як найбільш веселе свято.

Чотири основні заповіді свята Пурім: бенкетування та веселощі; читання Свитки Естер (листа про Пурім); посилання пригощення один одному; пожертвування бідним.

Не варто у Пурім займатися буденною роботою, хоча це й дозволено. Як казали колись мудреці, «від буденної роботи у Пурім не матиме людина благословення».

Найбільш популярне частування під час свята Пурім – гоменташ – трикутна булочка, начинена маком та медом.

У Пурім влаштовують традиційні вистави, які називають Пурімшпиль. Дорослі разом із дітьми перевдягаються у різноманітні костюми, одягають маски, іноді влаштовують велику карнавальну ходу.

Звичай перевдягання має глибоке символічне значення: хоча лице Всевишнього приховане і він не показує наяву Своє управління світом, та це лише зовнішня оболонка; Всевишній незмінний і залишається таким же, як Він явив себе при виході євреїв із Єгипту. До часів Естер ці чудеса були очевидними, затим вони стали прихованими, але суть їх не змінилася.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


Повернутися