Історія > 25 років з Дня Чорнобильської трагедії

25 років з Дня Чорнобильської трагедії


20-04-2011, 15:29.
Аварія, яка сталася на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року залишається найбільш драматичною та важкою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії.

Радіоактивна хмара покрила землі Вінницької, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей.

Як і двадцять п'ять років тому, аварія на Чорнобильській АЕС продовжує впливати на життя мільйонів людей. Крім значного впливу на здоров'я громадян та навколишнє середовище, вона має негативні наслідки щодо економічного, психологічного та соціального стану населення, яке проживає на забруднених територіях або поблизу них.

Житомирська область - одна з найбільш постраждалих територій унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. На території області проживає менше 3% населення України, однак кожний сьомий з тих, хто має статус постраждалого від наслідків страшної катастрофи, - житель Житомирщини.

На початок 2010 року у зонах радіоактивного забруднення Житомирщини знаходилось 687 населених пунктів, з них 19 міст та селищ міського типу, серед яких міста обласного значення: Коростень - III зона та Малин - IV зона.

Станом на 01.01.2011 року в області мешкає 341351 чол. (26,7% усього населення області), які мають статус потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи. Понад 332 тисячі з них мешкають на радіоактивно забруднених територіях (97,6% від усіх потерпілих області). 8992 потерпілих області (2,6%) визнані учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 328962 чол. (96,4%) - потерпілі від Чорнобильської катастрофи різних категорій. Окрім того, особи, які народилися від осіб IV групи первинного обліку - 3397 осіб (1,0 %).

Упродовж останніх років в області відмічається тенденція зростання інвалідності з приводу злоякісних новоутворень, уроджених вад розвитку, ендокринної патології, хвороб кістково-м'язевої системи та хвороб органів дихання.

Аналіз здоров'я потерпілого населення виявив у динаміці тенденції щодо погіршення стану здоров'я як дорослого, так і дитячого населення, відмінності у рівнях і структурі захворюваності у порівнянні з населенням, яке не підпало під дію радіації, та ті відмінності, що характерні для раннього і віддаленого періодів впливу наслідків Чорнобильської катастрофи.

Поліпшення ситуації у найближчому майбутньому не можливе без термінових соціально-економічних заходів з боку держави, уряду, місцевих органів виконавчої влади. Система заходів повинна бути спрямована на покращення демографічних показників, збільшення тривалості життя всього населення, що є наразі першочерговим завданням.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»









Повернутися