Історія > У Теньківці Червоноармійського району пом'янули закатованих односельців

У Теньківці Червоноармійського району пом'янули закатованих односельців


21-09-2011, 16:47.
19 вересня 1943 року фашистські загарбники дотла спалили село Теньківку Червоноармійського району та закатували всіх його жителів. Загалом у цей день по-звірячому було вбито 2 тисячі селян, серед яких більш, ніж половина – малолітні діти, та знищено 360 людських осель та інших будов.

Такою жорстокою була помста ворога мирним жителям села за непокору окупаційному режиму та за активну співпрацю з партизанами.

Щороку 19 вересня, напередодні Дня партизанської слави, біля Монумента пам’яті розстріляних та спалених у роки Великої вітчизняної війни жителів у центрі села відбуваються жалобні мітинги, у яких беруть участь не тільки жителі Теньківки та навколишніх сіл, але й громадськість району.

Не винятком був і нинішній рік. Віддати данину пам’яті полеглим у роки війни селянам та вшанувати подвиг народних месників цього краю з нагоди 70-річчя партизанського руху в Україні прибув голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський.

«Це мій громадський обов’язок у цей скорботний день бути з вами і розділити сум того часу. Адже ваша земля – то і моя земля. Тут я народився і виріс. І мені дороге все, що з нею пов’язане. Але найдорожча для мене пам'ять про односельців, які загинули, виборюючи мирне життя»,- наголосив голова обласної ради у зверненні до учасників жалобної церемонії.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися