Історія > 1 червня - Міжнародний День захисту дітей

1 червня - Міжнародний День захисту дітей


29-05-2012, 17:48.
1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Встановлене це свято в листопаді 1949 року ухвалою Ради Міжнародної демократичної федерації жінок.

Цей день покликаний нагадати суспільству про необхідність дотримання та поваги прав дитини, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля, до проблем охорони здоров'я.

З 27 вересня 1991 року набула чинності Конвенція ООН про права дитини, згідно з якою держави, які цю конвенцію підписали, вживають усіх заходів щодо забезпечення захисту прав дитини, зокрема на життя, свободу думки і релігії, тощо.

Міжнародний день захисту дітей відзначається в Україні з 1998 року. Свято встановлено «…на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна – дітям» та інших громадських організацій…» згідно з Указом Президента України «Про День захисту дітей» від 30 травня 1998 року № 568/98.

1-го червня в різних країнах світу відбуваються різноманітні заходи, що підкреслюють увагу до дитячих прав і до формування гармонійно особистості. Традиційними стали доброчинні акції, нагороди, призи.

Сьогодні в Україні розв'язання проблем захисту дітей від небезпек, які існують у сучасному житті, нажаль, далеке від ідеального. В країні велика кількість випадків фізичного та психологічного насилля над дітьми, про що свідчить статистика. Беззахисність починається іноді з першого подиху дитини. Щотижня тільки в пологових будинках Києва до десятка новонароджених дітей опиняються без родинної опіки, бо молоді матері їх просто залишають.

Серед дітей, котрі підростають у повних сім'ях, немало таких, які зазнають не лише якихось утисків, а й знущань і побоїв від своїх рідних.

Доволі гострою є проблема безпритульних дітей. Багато хто з «дітей вулиць» вже у юному віці вживає наркотики, алкоголь, деякі з них ВІЛ-інфіковані, вони йдуть на злочин. Це велика проблема для нашого суспільства, яку потрібно вирішувати не тільки на рівні соціальних служб, але й на рівні державних органів влади.

Цього дня в багатьох країнах світу проходять благодійні акції, покликані допомогти і підтримати дітей-сиріт, інвалідів, безпритульних. Пам'ятаймо, що дотримання прав дітей є необхідною умовою для формування гуманного, справедливого і благополучного суспільства.

За інформацією Всеукраїнської громадської наукової організації «Експерти України»

Повернутися