Історія > Видатному уродженцю Житомирщини Миколі Дашкевичу – 160

Видатному уродженцю Житомирщини Миколі Дашкевичу – 160


13-08-2012, 16:27.
Літературознавець, історик, учень Володимира Антоновича, професор Київського університету, дійсний член Петербурзької АН Микола Павлович Дашкевич народився 4 серпня (16 серпня) 1852 в селі Бежів Черняхівського району Житомирської області (тоді частина Волині) сім'ї наставників сільської церкви.

П. Дашкевич спочатку здобув освіту в Житомирській гімназії, яку він закінчив в 1868 році і поступив в Київський університет. Після закінчення став працювати на кафедрі Історії західноєвропейської літератури, став професором. А в 1902 році його було обрано членом — кореспондентом Петербурзької Академії Наук. В 1907 році він обирається дійсним членом Петербурзької Академії Наук.

Помер Микола Павлович Дашкевич 2 лютого 1908 року в Києві. Але він так любив своє село, що заповів після смерті його похоронили в склепі біля церкви.

До цього часу на могилі вченого височіє пам'ятник з чорного граніту, побитий кулями і осколками першої і другої світових війн.

В будинку, який належав Миколі Павловичу, до війни було лікарня. Вона згоріла в період Великої Вітчизняної війни в 1943 році.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися