П'ятниця, 20 Тра 2022, 19:17 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

На Житомирщині міліція продовжує виявляти ялинкових браконьєрів. Фото

29-12-2010, 12:19               
Напередодні новорічних та різдвяних свят лісові красуні – ялинки та сосни майорять практично на всіх базарах Житомирщини. Але, на привеликий жаль, часто продавці, що намагаються надати обертів своєму деревному «бізнесу», вдаються до незаконної вирубки та, вводячи в оману покупців про походження товару, роблять їх майже співучасниками своїх заробітків.

Зважаючи на грошовий «апетит» любителів легкої наживи, УМВС України в Житомирській області вдалося до ряду заходів по виявленню та припиненню незаконного продажу хвойних дерев. Так, міліціонерами постійно проводяться рейди на «ялинкових базарах», яких стає все більше і більше.

Під час проведення останнього спільного відпрацювання Житнього ринку у м. Житомирі працівниками Управління громадської безпеки, Корольовського та Богунського районних відділів УМВС України в Житомирській області було зафіксовано чотири випадки незаконного збуту ялинок та сосен. У гонитві за грошима підприємливі громадяни, не підозрюючи про можливість бути спійманими на гарячому, розмістили свої «точки» на стихійних торгівельних майданчиках.

Зрозуміло, що розраховували вони на пересічних житомирян, які в передсвяткових поспіхах здебільшого не звертали увагу на спеціальні позначки, клеймо, що є свідченням законної вирубки пропонованих дерев.

В ході перевірки обставин скоєння правопорушень, з’ясувалося, що всі «бізнесмени» добре обізнані із забороною їхньої діяльності та відповідальністю, передбаченою за таку торгівлю. Причини, що спонукали їх до знищення лісових насаджень, звучали самі різноманітні. Хтось виправдовувався своєю бідністю, а дехто навіть не приховував злочинних намірів та їхньої реалізації.

За словами одного із затриманих продавців, 19-річного хлопця, сосни він продавав по 25-30 гривень. Його частка складала 5 гривень з кожного дерева, решту ж він віддавав хазяїну свіжозрубленого «добра». Як розповів так званий «власник», сосни він вирубав із самопосівів у полі, однак відмовився вказувати, де ж знаходиться названа ним територія, зсилаючись на те, що така вирубка дозволена та не є караною. Щоправда ці «аргументи» не мають аніякого дійсного підгрунтя.

Як прокоментував ситуацію начальник Управління громадської безпеки УМВС України в Житомирській області Юрій Лебідь: «Взагалі ж на території Житомирщини відповідно до затвердженого облдержадміністрацією комплексного плану по охороні хвойних насаджень і недопущення незаконних рубок дерев у передноворічний період 2011 року УМВС України в Житомирській області разом з Держуправлінням ОНПС, Держекоінспекцією, управлінням лісового та мисливського господарства з метою виявлення нелегальних заготівельників хвойних дерев проводять щоденні рейдові перевірки. Варто відзначити, що лише за останній тиждень спільними групами було виявлено п’ять випадків незаконної заготівлі ялинок в Житомирському, Радомишльському, Ємільчинському і Городницькому держлісгоспах».

Тож звертаємось до вас, шановні громадяни. Не піддавайтеся на спокусу ласого заробітку будь-яким чином, адже за дані правопорушення передбачається як кримінальна відповідальність за ст. 246 КК України, згідно якої незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого; так і адміністративна відповідальність за ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення – незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Антон Сичевський,
ВЗГ УМВС України в Житомирській області

На Житомирщині міліція продовжує виявляти ялинкових браконьєрів. Фото
На Житомирщині міліція продовжує виявляти ялинкових браконьєрів. Фото
На Житомирщині міліція продовжує виявляти ялинкових браконьєрів. Фото
На Житомирщині міліція продовжує виявляти ялинкових браконьєрів. Фото


теги: хвойна красуня, незаконна вирубка

 (голосів: 1)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Травень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі