Вівторок, 7 грудня 2021, 14:49 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Працівники міліції убезпечують жителів Житомирщини від озброєних земляків

20-01-2011, 12:24               
Досить часто в українському суспільстві звучать розмови про вільний продаж зброї, що нібито міг би гарантувати персональний захист особи. Розглядаючи це питання, можна наводити безліч доказів та аргументів «за» чи «проти», втім, щоб мати уявлення про шляхи його розв’язання потрібно поглянути і на проблеми, що й нині залишаються не усунутими, зокрема наявність незаконної, необлікованої зброї та боєприпасів у населення.

Так, працівники міліції у деяких жителів Житомирщини вилучають не тільки сучасні моделі стрілкової зброї, а й «дарунки» відлуння революційних перепитій минулого століття або ж Другої світової війни, що по праву повинні були б стати музейними експонатами, проте досі знаходяться в схованках «хазяйновитих» громадян.

Звісно, що в таких умовах УМВС України в Житомирській області надзвичайно занепокоєне нелегальним володінням зброєю та можливістю її використання у злочинних цілях. Адже трапляються непоодинокі випадки, коли ні в чому не винні люди стають заручниками або ж жертвами таких горе-власників, на службі у яких зброя є засобом і поплічником у справах залякування, насильства і навіть найбільшого людського гріха – вбивства.

Як прокоментував в.о. начальника управління карного розшуку Віктор Бугіра: «З метою недопущення протиправних дій із використанням зброї працівниками УМВС України в області проводяться оперативно-профілактичні заходи по вилученню з незаконного обігу зброї та перевірці всіх легальних власників зброї, правил та умов її зберігання і використання.

Тільки в першій половині січня на території Житомирщини з незаконного обігу міліціонерами вилучено пістолет марки ТТ, саморобний вогнепальний пристрій у вигляді пістолету, обріз гвинтівки, карабін, дві гранати Ф-1, 49 запалів до них і 166 набоїв різного калібру: починаючи від пістолетів і навіть до автомата Калашникова».

6 січня в одному з сіл Брусилівського району правоохоронці встановили, що 41-річний непрацюючий чоловік у своєму будинку зберігав обріз з довжиною ствола 295 мм, калібру 7,62 мм. При детальній перевірці спеціалістами НДЕКЦ УМВС України в Житомирській області було підтверджено, що обріз придатний до стрільби та перероблений із заводського екземпляру п’ятизарядної, магазинної гвинтівки Мосіна. На ймовірно «темне» минуле цієї зброї вказує одна важлива деталь – стертий заводський номер.

Не менш цікавою «знахідкою» був і саморобний пістолет, який 8 січня в ході оперативно-розшукових заходів працівники міліції виявили у будинку непрацюючого жителя Любарського району.

Кому й для чого хлопець «змайстрував» цей самопал, який повноцінно можна зачислити до справжніх пістолетів (довжина ствола 23 см, калібр 5,6 мм) встановить слідство. А «народний умілець» тепер отримає достатньо часу, щоб набратися розуму і застосувати свої навики у «мирних» цілях.

Найбільший арсенал зброї знайшли працівники овруцького районного відділу міліції під час санкціонованого обшуку в жителя райцентру, який у своєму помешканні незаконно зберігав чималий арсенал зброї та боєприпасів, що за його словами, «повинен бути у кожного справжнього мисливця».

В озброєного «до зубів» чолов’яги вилучили пістолет марки ТТ 1935 року випуску, набої до нього в кількості 16 штук, карабін калібру 5,6 мм, дві гранати Ф-1, 49 запалів до них, набої калібру 5,6 мм в кількості 110 штук, 5 набоїв калібру 7,62 мм до гвинтівки, 6 набоїв калібру 5,45 мм до автомата АК-74 та 8 набоїв калібру 9 мм до пістолета Макарова.


Відносно затриманих громадян слідчими ОВС області порушено кримінальні справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Цією статтею передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Під час проведених заходів виявлені ряд порушень і серед громадян, які володіють зброєю на законних підставах. Тому не зайвим буде нагадати, що статтею 264 ККУ за недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів, якщо це спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, передбачено обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк.


Антон Сичевський
,
ВЗГ УМВС України в Житомирській області


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі