П'ятниця, 28 січня 2022, 07:56 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

За втручання прокуратури Житомирської області збережено 1,6 млн. гривень бюджетних коштів

14-02-2011, 10:01               
Нагляд за додержанням законодавства щодо наповнення державного бюджету є одним із пріоритетних напрямків у діяльності органів прокуратури і перебуває на постійному контролі.

Як повідомила начальник відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури області Роксолана Гребенюк, нещодавно за втручання органів прокуратури збережено понад півтора мільйона гривень. Зокрема, прокуратура Житомирської області вступила у справу за позовом ВАТ «Новоград-Волинський м’сокомбінат» до Новоград-Волинської об’єднаної державної податкової інспекції у Житомирській області.

У позові обґрунтовано вимоги про скасування податкових рішень-повідомлень, які визначають позивачу податкові зобов’язання з податку на прибуток на суму 1, 653 млн. грн.

Таким чином, прокуратура області запобігла незаконному звільненню суб’єкта господарювання від сплати податку на прибуток та ненадходження до державного бюджету цих коштів, подавши на незаконне судове рішення апеляційну скаргу. Постановою Київського апеляційного адміністративного суду апеляційна скаргу прокурора задоволена у повному обсязі, постанова суду скасована, у задоволенні позову відмовлено.

Прокуратура Житомирської області виявила порушення природоохоронного законодавства

Прокуратурою Житомирської області перевірено роботу управління охорони навколишнього середовища в Житомирській області та державної екологічної інспекції в Житомирській області, під час якої виявлено низку недоліків.

Зокрема, в діяльності управління охорони навколишнього середовища виявлено, що ведення державного кадастру територій та об’єктів природно-заповідного фонду не здійснювалося належним чином. У багатьох випадках не складалися тимчасові картки первинного обліку. А ті, що складені понад 10 років назад, не завірені підписом, печаткою або своєчасно не переоформлені відповідно до інструкції «Про зміст та складання документації державного кадастру територій та об’єктів природно-заповідного фонду України».

Виявлено порушення в обліку щодо ботанічного заказника «Тішевка», лісового заказника «Карпиха», ботанічного заказника «Підсніжник», загальнозоологічного заказника «Сестробиль», ландшафтного заказника «Миколинці», ботанічного заказника «Ольгино», Поліського природного заповідника, парків-пам’яток «Андрушівський» і «Червонський» та інших об’єктів.

У матеріалах утворення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Коростишівський», ботанічних пам’яток природи «Дуб Ветелень» та «Липка» відсутні картосхеми, а на парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Демчинський» та «Бондарецький» не оформлено охоронні зобов’язання.

Впродовж року не вжито заходів до зміни меж ландшафтного заказника місцевого значення „Древлянський” (Народицький район) площа якого в зв’язку із створенням природного заповідника «Древлянський», згідно Указу Президента України № 1038 від 11.12.2009 зменшилась на 30872,84 га.
Результати перевірки роботи державної екологічної інспекції в Житомирській області свідчать про недостатній контроль за додержанням режиму територій та об’єктів природно-заповідного фонду області.

Недостатніми є заходи, спрямовані на усунення виявлених порушень. Зокрема, на припис, направлений на адресу Ушомирської сільської ради із вимогами визначення меж території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва „Ушомирський”, встановлення межових знаків, у встановлений термін відповідь не надано, інформація про виконання його вимог відсутня, а винна у невиконанні припису особа не притягнена до адміністративної відповідальності. Не вжито належних заходів до стягнення нарахованої суми збитків. Відсутні також відповіді на приписи щодо встановлення межових знаків навколо кількох інших об’єктів, а осіб, що не виконали вимоги приписів, не притягнуто до адміністративної відповідальності.

У 2008 та 2010 роках в актах перевірок було зафіксовано порушення законодавства щодо парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення „Бондарецький”, але на початок лютого 2011 року вони не були усунуті.

Неналежний контроль державної екологічної інспекції у 2005 році спричинив продаж Іванівською сільською радою земельної ділянки парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення „Бондарецький” площею 9,8893 га, на якій розміщені приміщення колишнього піонерського табору, суб’єкту підприємницької діяльності ЗАТ „Житомирський меблевий комбінат”.

Недостатньо ґрунтовно проведено перевірк у Поліському природному заповіднику, лісовому заказнику місцевого значення „Попільнянський ліс”, загальнозоологічному заказнику місцевого значення „Чернеча, ДП „Городницьке лісове господарство”. Прокуратурою області заявлено позов про визнання договору-продажі недійсним.

Суттєвим недоліком є відсутність проведення перевірок додержання вимог чинного законодавства при використанні земель іншого природоохоронного призначення, в межах яких є природні об’єкти, що мають особливу наукову цінність, зокрема, геологічних та дендрологічних об’єктів тощо.
Прокуратурою Житомирської області на ім’я керівників управління охорони навколишнього середовища в Житомирській області та державної екологічної інспекції в Житомирській області направлені подання з вимогами усунення порушень закону.

Прес-служба прокуратури Житомирської області


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі