П'ятниця, 25 вересня 2020, 03:41 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

На Житомирщині горе-мати пропиває дитячі гроші, а бабуся сама виховує чотирьох онуків. Фото

20-03-2012, 13:29               
Вкрай важко залишатися байдужим, коли поряд з тобою блукає дитяче горе. А ще прикро та невимовно боляче від того, що в окремих випадках «квіти життя» виявляються раптом зовсім непотрібними найріднішим людям. Часто ті, що народили і подарували своїм чадам цей дивовижний і такий жорстокий світ, більше ні на що не здатні. Не тільки з об’єктивних причин, а ще й переважно тому, що, затуркані своїм неблагополучним життям, вони впевнено крокують у безодню, міцно тримаючи в руках чарку оковитої. А чи є кому до цього діло?

17 березня 36-річну жительку с.Дриглова Чуднівського району працівники міліції доставили до районного відділку після отримання скарги на неї власної матері.

Літня жінка вимушена була вкотре звернутися до правоохоронців, аби втихомирити свою доньку, яка разом з чотирма неповнолітніми дітьми проживає в оселі 74-річної матері. Бабуся Марія Степанівна зі сльозами розповіла працівникам міліції, що того дня донька, ледь тримаючись на ногах від хмелю, увійшла до хати після кількаденної відсутності. Та краще б не приходила, адже, переступивши поріг будинку, накинулася на матір з образливими словами та докорами. На ґвалт і крики позбігалися діти, але і їм не вдалося втихомирити свою матусю, що звинувачувала бабусю у всіх смертних гріхах. Ба, п’яна донька навіть спромоглася замахнутися на стареньку. А коли та зателефонувала до міліції, забралася й пішла шукати селом випивки.

На Житомирщині горе-мати пропиває дитячі гроші, а бабуся сама виховує чотирьох онуків. Фото
До таких витівок, як розповідає Марія Степанівна, домашні вже звикли. Проте материне серце не скам’яніло і тільки дужче болить від кожної перепалки зі своєю донькою та її пропащого життя. А найбільше болить доля власних онуків – трьох дівчат, найстаршій з яких чотирнадцять, та хлопчика, якому ще не виповнилося шести років. Діти фактично кинуті на руки старенькій бабусі, яка вкладає у кожного з них свою душу.

Тим часом горе-матір працівники міліції вирушили шукати по сусідах. І виявили-таки її в оселі одного з односельчан, куди жінка час від часу заглядає, аби перехилити чарку оковитої. За словами господаря, вона завжди сама приносить пляшку горілки, яку купує у місцевому магазині. За які кошти, це її товаришам по чарці не цікаво. Однак, за свідченням старенької матері, її донька щоразу їздить до районного центру отримувати гроші на утримання неповнолітніх дітей, проте додому кошти не потрапляють, та й сама жінка після чергової получки з’являється вдома через декілька днів, щоб затіяти чергову сварку.

На час перебування у райвідділі міліції мати чотирьох неповнолітніх дітей явно перебувала у нетверезому стані, а тому на запитання правоохоронців відповідала нісенітницями. Важко матері було й пригадати, скільки років її дітям, проте жінка намагалася переконати, що тільки вона наглядає за ними та й взагалі є неабиякою господаркою.

На Житомирщині горе-мати пропиває дитячі гроші, а бабуся сама виховує чотирьох онуків. Фото
Як виявилося, для затриманої жінки розмови з правоохоронцями вже давно не вдивину. З декілька років тому вона розлучилася з чоловіком, який, до речі, теж не гребував заглядати в чарку. Проте відтоді життя не змінилося на краще. За неналежне виконання батьківських обов’язків жінка вже притягувалася до адміністративної відповідальності. Доки відносно неї правоохоронці складали нові протоколи, а заразом намагалися й надоумити, її діти дружно допомагали своїй бабусі по господарству.

На Житомирщині горе-мати пропиває дитячі гроші, а бабуся сама виховує чотирьох онуків. Фото
– Вони – моя єдина радість, - зізнається Марія Степанівна, не приховуючи старечі сльози. – Старшенька Ліля вміє поратися по господарству не гірше за мене. А Таїса, якій лише дев’ять рочків, навчилася доїти корову і козу. Навіть найменший Вадимчик вже може самостійно нагодувати індиків та курей.

А влітку дітвора разом з бабусею заготовляють у лісі дрова, збирають гриби та ягоди, які потім разом продають людям, аби заробити якусь копійчину. На бабину пенсію ж усім не розігнатися, а на маму, на жаль, розраховувати дітям зась.

На Житомирщині горе-мати пропиває дитячі гроші, а бабуся сама виховує чотирьох онуків. Фото
– У школу ходять дівчата, а хлопчик ще тільки готується до навчання, - продовжує Марія Степанівна. – Щоранку я прокидаюся о п’ятій годині, готую дітям їсти, заплітаю дівчатам коси і випроводжаю до школи. А матір… спить п’яна. Хіба їй є діло до дітей. Ніби, як твереза, то й уроки з ними візьметься робити, але це буває рідко.

Зі всього видно, що Марія Степанівна онуків сприймає за власних дітей і говорить, що нікому не дозволить когось із них образити. Але ж дітворі, звісно, так хочеться ще й родинного тепла і не тільки бабусиної, а й материнської ласки. Про матінку вони розповідають неохоче. Та воно й зрозуміло: яка б не була, а все ж найрідніша людина. Проте в усіх чотирьох є одне заповітне бажання, яким вони поділилися: аби мама перестала пити і звернула на них увагу…

На Житомирщині горе-мати пропиває дитячі гроші, а бабуся сама виховує чотирьох онуків. Фото
За словами старшого дільничного Чуднівського РВ УМВС України в Житомирській області Віталія Івашкевича, горе-матір цього разу буде притягнено до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, за появу в громадському місці у нетверезому стані, а також за насильство, вчинене нею в сім’ї відносно власної матері.

Проте адміністративні протоколи, вважають працівники міліції, у таких випадках малоефективні. Сьогодні «зозулі» реально загрожує позбавлення батьківських прав. У такому випадку бабусю поважного віку навряд чи зможуть визнати опікуном чотирьох дітей. А тому, ймовірніше за все, їх помістять в інтернат. Чи стане комусь від цього краще? В даній ситуації, певне ні. Допомогти цій родині можливо лише спільними зусиллями за умови, що ніхто із сільської громади не залишиться осторонь дитячої та старечої біди, та разом навернуть жінку на вірний шлях.

Ольга Номерчук, СЗГ УМВС України в Житомирській області


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Вересень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі