Понеділок, 8 березня 2021, 13:34 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

На Житомирщині працівники дитячої міліції відвідували кризові сім'ї

7-08-2012, 17:17               
Одразу два райони Житомирської області – Овруцький та Народицький – опинилися під пильною увагою правоохоронців минулих вихідних, саме на їх території проводилися масштабні профілактичні заходи.

Окрім традиційних завдань, що були поставлені перед учасниками проведення міліційних профілактичних відпрацювань, з’явилося ще одне супутнє, проте не менш важливе – профілактика ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою. Відтак, звертаючись до присутніх, заступник начальника УМВС – начальник міліції громадської безпеки наголосив:

– У зв’язку з тривалим періодом сухої та спекотної погоди існує імовірність виникнення масових пожеж у лісових масивах і природних екосистемах. А Овруцький і Народицький райони Житомирщини славляться своїми густими лісовими насадженнями. Отож, проводячи профілактичні заходи за напрямками своєї роботи, спілкуючись з місцевими мешканцями, не забувайте нагадувати їм про пожежну небезпеку у спекотний період, адже людський фактор відіграє чи не основну роль у виникненні лісових пожеж.

Окрім того, оскільки Овруцький район є прикордонним, то до проведення міліційних заходів долучилися й військовослужбовці прикордонної служби. Вже за першу годину проведення відпрацювання на зупинці громадського транспорту в м.Овручі працівники підрозділу боротьби з незаконним обігом наркотиків спільно з екіпажем прикордонників затримали 28-річного жителя району, який міцно тримав у руках чорний цупкий пакет. Службові собаки, спеціально навчені для розпізнавання наркотичних речовин та вибухівки, одразу ж зреагували на вміст пакунку. Та й особа чоловіка вже була знайома правоохоронцям – чоловік неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за виготовлення та зберігання наркотичних засобів. Сам він наркозалжений та останнім часом вів бродячий спосіб життя.

Відтак, у цупкому пакеті виявилося два поліетиленових пакунки із сухою подрібненою рослинною речовиною, попередньо – маковою соломкою, а також майже повна пластикова пляшка з рідиною коричневого кольору, що за попередніми висновками є ацетильованим опієм. За словами затриманого, зілля та готову рідину він виготовив для власних потреб, сировину заготовив заздалегідь, назбиравши потроху рослин снотворного маку по людським городам.

Наразі вилучені зілля та рідину направлено на експертне дослідження, за результатами якого буде вирішено питання про порушення кримінальної справи.

Тим часом працівники підрозділу дитячої міліції працювали з кризовими сім’ями, що перебувають на обліку у правоохоронців та місцевої влади як неблагополучні.

За словами старшого інспектора ВКМСД Овруцького РВ УМВС Юрія Климчука, ці родини перебувають під постійним наглядом як міліціонерів, так і відповідних служб райдержадміністрації.

– Біда у тому, що дорослі в цих сім’ях ніде не працюють, натомість зловживають спиртними напоями. Як правило, це багатодітні сім’ї, у яких часто-густо діти лишаються без батьківського нагляду, проживають у злиднях та без належної опіки.

У багатодітній родині жительки одного з сіл Овруцького району восьмеро дітей, найменшому з яких лише півтора місяці. Часом, говорять правоохоронці, мати разом з батьком забуваються за чаркою оковитої, офіційно ніде не працюють. На момент відвідування багатодітної родини, міліціонери застали в будинку безлад та бруд. Розгнівана надмірною увагою до своєї сім’ї мати, майже виставила правоохоронців з хати. Проте, зрозумівши, що через власне відношення до дітей та неналежні умови для їх розвитку може бути позбавлена батьківства, швидко заспокоїлася та пообіцяла за допомогою старших дітей і чоловіка таки навести лад у власній оселі та забезпечити порядок і надалі.

А в родині, що проживає в сусідньому селі на вихованні знаходиться одна 14-річна дівчинка. Проте увага правоохоронців прикута до цієї сім’ї через неналежне виховання батьками дитини. За словами міліціонерів, траплялися випадки, коли дівчинка самостійно клопотала по господарству, оскільки й мати, й батько ось уже котрий день зловживали спиртним.
Умови проживання цієї родини аж ніяк не можна назвати пристойними: в будинку немає ані світла, ані елементарної грубки. Їжа круглий рік готується просто посеред двору на старій облупленій печі.

Проте цього разу зустрічати правоохоронців на подвір’я вийшло все сімейство, запросили до оселі й похвалилися, що всі разом прибралися та повиносили пусті пляшки. Тепер, за словами господарки, хочуть почати нове життя та облагородити будинок власними силами.

Чи вдасться їм подолати багаторічні пагубні звички та зберегти єдиний скарб – доньку? Правоохоронці кажуть, що покаже час. А поки міліціонери відзначили благородні прагнення підоблікової родини та провели з ними профілактичну бесіду на їх закріплення.

А в с.Радча Народицького району правоохоронці натрапили на обійстя 34-річного місцевого мешканця, на подвір’ї якого накопичувався металевий непотріб. Попередньо міліціонери встановили, що чоловік займався скуповуванням брухту чорного металу, не маючи на такий вид діяльності відповідних дозволів-ліцензій.

За таких обставин з домогосподарства було вилучено 150 кілограмів металобрухту. За даним фактом розпочато перевірку, результатом якої стане вирішення питання про порушення карної справи.

Загалом же, за період проведення профілактичних заходів в обох районах правоохоронці виявили понад півтори сотні порушень адміністративного законодавства. В Овруцькому районі було розкрито ще й декілька раніше зареєстрованих злочинів. Міліційні відпрацювання триватимуть і надалі.

Ольга Номерчук, СЗГ УМВС України в Житомирській області


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Березень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі