Кримінал > Прокуратура Житомирської області протистояла рейдерству

Прокуратура Житомирської області протистояла рейдерству


21-02-2011, 12:31.
Органами прокуратури області постійно проводяться перевірки, спрямовані на протидію «рейдерству», захист прав громадян та інтересів держави від неправомірних посягань.

Зокрема, до органів прокуратури звернувся колектив підприємства ТОВ «Житомир-Агробудіндустрія», яке створено в процесі реорганізації виробничого об’єднання «Агробудіндустрія» про те, що їх підприємство зазнало спроб рейдерського захоплення. Провівши перевірку додержання чинного законодавства щодо законності реорганізації підприємства, прокуратура області вступила у розгляд господарським судом Житомирської області справи за позовом Житомирського обласного об'єднання по агропромисловому будівництву «Житомироблагропромбуд» до ТОВ «Житомир-Агробудіндустрія» про визнання права власності незаконним та скасування свідоцтва про право власності на майно.

Лише в суді апеляційної інстанції, вдалося відстояти правомірність набуття майнового комплексу ТОВ «Житомир-Агробудіндустрія», засновником якого є громадяни - працівники колишнього Виробничого об’єднання «Агробудіндустрія».

Правова позиція по справі ґрунтувалась на результатах матеріалів перевірки прокуратури області та перевірки комісії з вивчення даної ситуації, створеної головою Житомирської обласної державної адміністрації комісії. Комісія, зокрема, встановила, що позивач не мав ознак об’єднання. За інтересами юридичної особи стоять інтереси конкретних фізичних осіб – засновників ТОВ. Діяльність рейдерів не спрямована на виробництво продукції, надання послуг, а лише на захоплення підприємств колишнього об’єднання «Житомирагробуд» з метою подальшого відчуження їх майна.

Завдяки принциповій позиції прокуратури області упереджено незаконне відчуження цілісного майнового комплексу підприємства, яке працює та збережено робочі місця працівникам підприємства.

Прес-служба прокуратури Житомирської області


Повернутися