Кримінал > На Житомирщині розпочався місячник добровільної здачі зброї

На Житомирщині розпочався місячник добровільної здачі зброї


1-03-2011, 12:32.
З 1 березня на території Житомирщини, як і держави в цілому, розпочато місячник добровільної здачі зброї, вибухових речовин та спеціальних засобів. Тож громадяни, які мають незареєстровану в установленому порядку зброю, бойові припаси чи вибухові речовини, мають нагоду позбутись небезпечних речей.

За їх незаконне зберігання чинним законодавством України передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Стаття 190 (Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї) КУпАП визначає покарання у вигляді накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої (від 51 до 85 грн.), при повторному здійсненні правопорушення упродовж року передбачено накладення штрафу від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї (від 68 до 119 грн.).

Частина 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України визначає, що носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Водночас частина 3 ст. 263 КК України визначає, що особа, яка добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої звільняється від кримінальної відповідальності.

Для добровільної здачі зброї, бойових припасів чи вибухових речовин слід звернутись до територіальних органів внутрішніх справ області із відповідною заявою. У разі необхідності там ви можете отримати і консультацію з питання реєстрації зданої зброї.

УГБ УМВС України в Житомирській областіПовернутися