Кримінал > В житомирському Парку ім. Ю. Гагаріна міліціонери виявили торгівельну точку, яка без дозвільних документів продавала алкогольні напої

В житомирському Парку ім. Ю. Гагаріна міліціонери виявили торгівельну точку, яка без дозвільних документів продавала алкогольні напої


28-09-2010, 08:46.
На теперішній час набула актуальності проблема пияцтва та тютюнопаління серед дітей. З 1 вересня поточного року у всіх навчальних закладах, розташованих на території області, розпочалися заняття та уроки. Проте, часто діти та підлітки не знаходяться під наглядом старших або й самостійно його позбавляються.

24 вересня на території Парку культури та відпочинку ім. Ю. Гагаріна, розташованого в обласному центрі, силами дільничних інспекторів міліції Корольовського райвідділу проводилися профілактичні заходи по боротьбі з вживанням спиртних напоїв в громадських місцях та куріння тютюнових виробів у невстановлених місцях. Також в магазинах і кафе, які розташовані на території парку розвішували оголошення зі «зверненням до працівників торгівлі та громадян», в якому наголошували про те, що продаж алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім особам є незаконним.

Під час відпрацювання в парку було виявлено торгову точку, яка здійснювала продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв без будь-яких офіційних документів. По даному правопорушенню було складено адміністративний протокол за ст. 156 (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновим виробами) Кодексу України про адміністративне правопорушення, в ч.1 якої йдеться про роздрібну або оптову, включаючи імпорт або експорт, торгівлю спиртом етиловим, коньячними або плодовими або роздрібна торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору. Санкціями статті передбачено накладення штрафу від п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Всього працівниками міліції було затримано 20 осіб та складено адміністративні протоколи за статями 156 ч. 3 КУпАП порушення працівником підприємства (організації) торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме: продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, стаття 175-1 КУпАП куріння тютюнових виробів у заборонених місцях та за статею 178 КупАП розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді.

Шановні громадяни, дотримуйтесь чинного законодавства, не продавайте пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям. Адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління. Продаючи спиртне та цигарки дітям, задумайтесь, що хтось може запропонувати закурити чи випити й вашій дитині.

Повернутися