Кримінал > Зниклого 12-річного житомирянина знайшли в комп'ютерному клубі

Зниклого 12-річного житомирянина знайшли в комп'ютерному клубі


27-03-2012, 11:38.
Про те, що пропала дитина, в міліцію заявила схвильована мама, зателефонувавши «102» напередодні вночі. Жінка розповіла, що її 12-річний син пішов після обіду на вулицю, але до вечора додому так і не повернувся. Зателефонувавши усіх однокласників, родичів, знайомих і переконавшись, що хлопчика ніде немає, мама вирішила звернутися до правоохоронців.

О першій годині ночі в Житомирі на ноги були підняті усі зовнішні наряди міліції, що отримали орієнтування на зниклу дитину. Оперативники проводили низку першочергових заходів, направлених на встановлення можливого місцезнаходження хлопчика. Про пропажу були інформовані міські служби радіотаксі, міліцією перевірені лікарні, вокзали і всі можливі місця перебування розшукуваного. Уранці до розшуку дитини через засоби масової інформації долучилася громадськість.

Поки впродовж ночі міліція шукала хлопчика, сам розшукуваний, кутаючись у свою одежину, дрімав в якійсь підсобній будці, що знаходиться на території одного з розважальних центрів Житомира. А з ранку, як тільки центр відкрився, дитина увійшла всередину зігрітися і…пограти в комп'ютерні ігри. Вже за годину його виявили працівники міліції.

– Хлопчик розповів, що вчорашній день теж провів за комп'ютерними іграми в тому ж закладі, - розповідає начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей Богунского РВ УМВС Олена Міхніцька. - Раніше ні сім'я, де росте дитина, ні він сам у поле зору міліції не потрапляли. Відносно хлопчика ніхто раніше не заявляв як про безвісно зниклого.
Втім, за словами правоохоронців, є відомості про те, що не так вже давно дитину шукали і знайшли самі батьки. І знову ж таки за комп'ютерними іграми в громадському закладі.

У школі, в якій навчається хлопчик, йому дали характеристику не надто старанного учня, що часто пропускає уроки.

Що стосується конкретного випадку, то хлопчик так і не зміг чітко пояснити ні правоохоронцям, ні мамі, що приїхала за ним у райвідділ міліції, чому він не повернувся додому ночувати і не повідомив рідним, де знаходиться. І з дитиною, і з мамою працівники міліції провели профілактичну бесіду, в ході якої спробували допомогти обом дійти таки взаємопорозуміння.

Правоохоронці допускають, що причиною втечі хлопчика з дому могла послужити банальна пристрасть до комп'ютерних ігор.

Проблему надмірного захоплення дітей, аж до захворювання, віртуальними світами психологи, педагоги, правоохоронці і самі батьки вважають на сьогодні майже катастрофічною. Якщо не докласти зусилля, щоб повернути чадо у світ реальний, ситуація може обернутися найнепередбачуванішим чином. Особливо це стосується дітей, які в домашніх умовах набувають комп'ютерної залежності.

Ольга Номерчук, СЗГ УМВС України в Житомирській області

Повернутися