Понеділок, 6 квітня 2020, 00:51 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Петро Симоненко нагадав, що за часів СРСР громадяни сплачували тільки 5% комунальних платежів. Фото

2-03-2011, 12:40               
25 лютого в Києві відбулось засідання медіа-клубу "На власний погляд", організоване Українським журналістським фондом для журналістів регіональних ЗМІ.Гості медіа-клубу - відомі політики, журналісти та експерти - поділилися з учасниками заходу своїм баченням актуальних проблем сьогодення. Так, один з них - лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко, зосередив увагу на реаліях реформ в житлово-комунальному господарстві, а також, в контексті відповідей на запитання представників мас медіа, повідомив позицію комуністів з цілого ряду злободенних питань життя країни.

"Сьогодні в суспільстві є очікування того, як буде розвиватися так звана реформа житлово-комунального господарства і які вона буде мати наслідки для простих людей, в т.ч. Житловий кодекс, який хочуть протягнути через Верховну Раду. Ми, фракція КПУ, виходимо з того, а що ж від цього зміниться та як підготовлені громадяни України із своїми статками до таких реформ і тарифів, - ніби запитує П.Симоненко. І одразу ж відповідає, наводячи яскраві приклади: "За 2009-2010 роки ліки подорожчали на 75%. Ціни автоперевізників виросли на 10-20%. З листопада 2010 року ціна скрапленого газу зросла на 10%, бензину - на 15%, дизпального - на 20%. А це складові, що впливають на зростання цін усіх товарів, і на тарифи також. Але ж заробітна плата в такій відповідності не зростала. Третина населення України свої доходи витрачає виключно на те, аби прогодувати сім'ю.

Далі… Подорожчали на 13% сир, молоко і цукор, картопля - на 60%, вершкове масло - на 40%, хліб і хлібопродукти - на 16%. Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива в січні 2011 року до січня 2010 року подорожчали не менше, ніж на 15%. Ціни в освітній галузі зросли на 10,5%. Понад 23% громадян мають зарплати менше 1 тис. грн. В такій ситуації люди самостійно не в змозі утримувати житловий фонд"."Реформи в сфері ЖКГ мають відбуватись тільки після встановлення тарифів на послуги ЖКГ, які відповідали б заробіткам населення", - переконаний Петро Симоненко.

За словами Петра Симоненка, "реформа, яка нав'язується державою населенню, перекладає відповідальність з держави на плечі громадян."Він нагадав, що за часів СРСР тільки 5% комунальних платежів сплачували громадяни, держава - 95%. Тоді плата за воду складала 15 коп. на місяць, за газ - 18 коп.

"Перш ніж проводити реформу в ЖКГ, необхідно вирішити принципові питання. Одне з них тарифна політика", - наголосив Петро Симоненко.
Передавати будинки на баланс ОСББ держава має право тільки після проведення капітального ремонту. Зараз держава пропонує власникам квартир створення ОСББ, "як панацею", проте перш ніж створювати об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, держава власним коштом повинна зробити капітальний ремонт, "а не перекладати на плечі власників проблеми старого будинку".

Нині в Україні 99% наявного житлового фонду було побудовано ще за радянських часів, 30% мереж водогонів і каналізацій взагалі не можуть використовуватись, оскільки є повністю зношеними. "Фракція Компартії пропонує перш ніж створювати ОСББ, впорядкувати будинок, а потім вже передавати його на баланс власникам, тоді буде зрозуміло, що держава виконала свій обов'язок, а люди, об'єднавшись, будуть обирати структуру, яка надаватиме послуги ЖКГ", - підкреслив Петро Симоненко.

Журналісти поцікавились і позицією КПУ щодо продажу землі, на що Петро Миколайович відповів:
- Земельне питання є ключовим в Україні. Держава тільки тоді буде державою, коли матиме територію. Тому земля не повинна бути товаром.
Він повідомив, що сьогодні близько 3 тис. іноземних фірм є фактичними власниками 11 млн. га української землі. До того ж, як зазначив лідер КПУ, у фактичній власності представників великого капіталу зараз перебувають ставки й інші водойми, а в українських лісах створюються приватні мисливські господарства.

Саме цього дня, 25 лютого, Президент України Віктор Янукович спілкувався в прямому ефірі з громадянами з нагоди 1-ої річниці інавгурації на цю посаду. Тож логічним було запитання журналістів: "Яке б Ви поставили запитання Президенту?"

"Я би поставив одне запитання Президенту: "Чи може він за рік перебування на цій посаді гарантувати, що всі його передвиборчі обіцянки за 5 років будуть виконані?" - сказав Петро Симоненко.

При цьому він зазначив, що зараз у будь-якого громадянина є дуже багато запитань до Президента, які стосуються безлічі проблем. Проте, на думку Петра Симоненка, виборці, народ України мають контролювати реалізацію даних Президентом та його командою обіцянок.

Торкнувся лідер українських комуністів і питання стрибків цін на гречку, борошно і інші продукти харчування. За словами Петра Симоненка, підвищений попит на окремі продукти харчування в Україні, зокрема, на гречку, інші зернові та борошно створений штучно, щоб за рахунок держави і населення реалізатори отримали великі прибутки. "Я хочу одразу попередити: ніхто зерно не вивозив. Вони піднімають ажіотаж спеціально, щоб це зерно, яке наразі є в Україні, продавати не по 2 тисячі гривень за тонну, а по 350 доларів", - каже П.Симоненко.

Уряд зараз проголосив ряд реформ. Не всі вони до кінця продумані. Наприклад, Податковий кодекс має ряд недоречностей. Чи буде за це хтось відповідати? Відповідальність за здійснення та підготовку реформ в Україні мають нести всі державні службовці, і уряд, і Верховна Рада.

На думку Петра Симоненка, зокрема, новий Податковий кодекс має відстоювати інтереси українського виробника, а "не інтереси потужного капіталу". Таким чином, мають розроблятись всі подальші реформи в країні. "В Україні ми повинні відстороненням з посади Сергія Тігіпка показати, що кожний державний службовець, який не здатний сьогодні вирішити проблеми, а саме він відповідальний за економічний та соціальний блоки, має нести відповідальність. Таких людей треба прибирати з влади", - наголосив лідер комуністів.

Окрім того, у Кримінальному кодексі України слід передбачити відповідальність політиків і державних чиновників за наслідки їхньої діяльності. Як говорить Петро Симоненко, чинний Кримінальний кодекс в Україні передбачає відповідальність державних чиновників за діяльність не в інтересах держави й населення. Проте, як зазначив лідер КПУ, "система породжує, і в той же час захищає, ті корупційні й злочинні елементи".

"Я вважаю, що слід змінити цю ситуацію, і в тому самому Кримінальному кодексі передбачити статті, за якими політики притягалися б до відповідальності за наслідки їх дій", - наголосив лідер фракції КПУ у Верховній Раді. За міліцейською статистикою, в Україні зростає кількість особливо тяжких злочинів. Чи не слід повернути смертну кару за деякі з них? До переліку видів покарань у Кримінальному кодексі України необхідно повернути смертну кару, вважає П.Симоненко.

За його словами, в останні 20 років в Україні вбито понад 70 тис. чоловік, щороку на замовлення вбивається мінімум 4 тис. чоловік, середня вартість замовного убивства - 500 доларів. Тому ті, хто вважає, що має право розпоряджатися життям інших людей, мають відповідати власним життям.

"Я вже не перший рік вношу цю тему на розгляд у Верховній Раді - повернути смертну кару до Карного кодексу країни", - говорить Петро Симоненко.
При цьому він зазначив, що судових помилок в разі повернення смертної кари можна буде уникнути завдяки суду присяжних, а також відтермінуванням виконання вироку.

О.КОНАШЕВИЧ, Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Петро Симоненко нагадав, що за часів СРСР громадяни сплачували тільки 5% комунальних платежів. Фото
Петро Симоненко нагадав, що за часів СРСР громадяни сплачували тільки 5% комунальних платежів. Фото
Петро Симоненко нагадав, що за часів СРСР громадяни сплачували тільки 5% комунальних платежів. Фото
Петро Симоненко нагадав, що за часів СРСР громадяни сплачували тільки 5% комунальних платежів. Фото


 (голосів: 3)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Квітень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі