Понеділок, 6 квітня 2020, 03:22 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Симоненко презентував програму КПУ із забезпечення продовольчої безпеки України

30-03-2011, 14:25               
Нещодавно лідер українських комуністів, голова фракції КПУ у Верховній Раді Петро Симоненко взяв участь у роботі медіа-клубу «На власний погляд».

На початку спілкування з журналістами Петро Миколайович не без долі гіркоти констатував: «В Україні серйозно впали обсяги виробництва сільськогосподарської продукції. Якщо подивитися навколо, то що ми маємо? Картоплю завозять з Єгипту і Туреччини, масло з Білорусії, м’ясо – з Польщі та інших країн.

Соромно сказати, що Україна не може забезпечити себе продуктами харчування. У 1990 році в Україні нараховувалось 25 млн. голів великої рогатої худоби. Зараз – 5 млн. Селяни за оренду паю отримують в середньому 250 грн. за рік. А звідки взявся отой дефіцит гречки, якщо при потребі у 140 тис. тон у нас вирощується 500 тис. тон.

Тим часом Україну перетворюють на країну, яка фактично поставляє сировину для біопалива на догоду окремим структурам. І ви бачите, як змінилися сьогодні сівозміни, і як все більше площ засівається рапсом».

Під час зустрічі представниками регіональних ЗМІ Петро Симоненко презентував досить важливий документ – програму Компартії із забезпечення продовольчої безпеки України.

«По-перше, необхідно негайно прийняти Закон про засади продовольчої безпеки, яким передбачити запровадження державної монополії на зовнішню торгівлю продуктами сільського господарства.

По-друге, ініціювати підписання угод із державами СНД про продовольчу взаємодопомогу і разі несприятливих кліматичних умов та світової кон’юнктури.

По-третє, відродити систему щорічної обов’язкової державної закупівлі продукції сільського господарства за твердими цінами.

Четверте, запровадити мораторій на імпорт продовольства, яке в достатній кількості виробляється в Україні.

По-п’яте, прийняти Закон про кооперативні сільськогосподарські підприємства, які на державному рівні гарантував би таким підприємствам пільгове кредитування сільськогосподарського виробництва, пільгові умови придбання або оренди сільськогосподарської техніки, тощо.

Шосте, забезпечити держфінансування потреб агропромислового комплексу України в розмірі не менше 10% видаткової частини бюджету, запровадити податкові канікули для підприємств АПК строком на 5 років та мораторій на банкрутство сільгосппідприємств», - цитує програмні засади продовольчої безпеки від КПУ П.Симоненко.

Черговий раз перший секретар ЦК КПУ підкреслив послідовну позицію українських комуністів щодо заборони вільної купівлі-продажу земель сільгосппризначення: «Ми проти вільного продажу землі і виступаємо за створення земельного фонду, щоб кожен власник паю мав можливість продати його лише один раз і тільки державі», - наголосив Петро Симоненко.

Він також висловив абсолютну переконаність в необхідності вжиття вищеназваних надзвичайних заходів для забезпечення продовольчої безпеки країни.
Зараз ходить багато чуток навколо ввезення продуктів харчування з-за кордону.

Лідер КПУ стосовно імпорту висловився наступним чином: «Проблема, яка має відношення до імпорту, повинна регулюватися з боку держави на кордонах і захищати нашого власного виробника, надавати йому можливість реалізовувати на внутрішньому ринку свою продукцію, адже дешеві імпортні продукти харчування дуже часто мають сумнівну якість.

Петро Миколайович під час зустрічі з представниками мас-медіа неодноразово наголошував, що проблема продовольства має і соціальну складову: проблеми аграрного комплексу неминуче призведуть до соціального вибуху. Ви згадайте сторінки історії: щойно виникає проблема, що пов’язана з перебоями постачання продуктів харчування, проблема, коли забирається земля та селянин втрачає точку опори, обов’язково виникає дуже серйозне соціальне протистояння».

Журналісти поцікавились, яку ж допомогу отримує виробник на селі нині, після вступу до СОТ.

«У багатьох державах селу допомагають. Що ж відбулося з Україною. Після вступу до Світової організації торгівлі на село дозволяють надавати допомогу максимум до 3%. За кордоном значно більша підтримка надається тому ж фермеру, виробнику», - констатував Петро Симоненко.

За його словами продовольчій безпеці Україні і виробничникам на селі загрожує і система посередників: «Ці посередники забирають те, що можна спрямувати на розвиток. У нас немає стабільної ситуації для виробника з тим, щоб він більше та дешевше виробляв продукції для подальшої реалізації».

Не оминули учасники засідання медіа-клубу і проблеми держзакупівель сільгосппродукції, на що Петро Миколайович висловився наступним чином: «Я переконаний, що обов’язково треба мати державну структуру щодо закупівлі зерна з точки зору вирішення проблеми продовольчої безпеки, з точки зору створення зернового фонду, з точки зору перспективи ролі та участі держави в реалізації цього зерна за кордон. Окрім того, я вважаю, треба проводити закупівлю одразу після того, як зібрали зерно. Обробили, висушили його, і держава закупила для того, щоб далі зберігати та мати можливість впливу на цінову політику внутрішнього ринку».

Чітко розділив лідер українських комуністів нібито зв’язок продажу землі із розвитком фермерства.

«Як тільки почнуть продавати землю, почнеться другий етап руйнації та знищення агропромислового комплексу України. Це початок знищення фермерства в Україні.

Перший етап, який був під гаслами реформувати колективні форми господарювання закінчився тим, що колективні форми господарювання розпаювали. А що було потім? Молодь поїхала з села, основні фонди знищено.

Окрім того, перед нами гостро стоїть проблема врожайності, змінилась сівозміна. Сьогодні кормову базу не вирощують, а вирощують те, що вигідно продати: чи зерно, чи соняшник, чи той же самий рапс.

Перший етап руйнації села завершився тим, що воно перестало бути джерелом сировини для переробної галузі в Україні. Хто фермеру дасть можливість отримати кредити, щоб купити хоча б по одній тисячі доларів гектар землі? Хто дасть фермеру на 400 гектарів 400 тисяч доларів? Ніхто не дасть», – зазначив він.

О.КОНАШЕВИЧ, Інтернет-видання «Житомирський Меркурій» (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Квітень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі