П'ятниця, 30 жовтня 2020, 19:10 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Юлія Тимошенко каже, що 90% Конституції - це декларації, які нічим не підтверджені

20-04-2011, 14:10               
15 квітня гостем медіа-клубу "На власний погляд" була лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко. Як очільник опозиційної політичної сили, вона виклала своє бачення проблем сьогодення.

Перш за все зазначила, що "не критика опозиції сьогодні є визначальною, оцінку діям нинішньої влади мають дати журналісти, підприємці, профспілки і прості люди". А суть ситуації, на її думку, полягає в тому, що олігархічні клани за підтримки влади "хочуть розділити той останній шматок власності, що залишився у держави. При цьому вони виділили 4 групи ресурсів задля розподілу і подальшого збагачення: надра України, землю, державні монополії і, власне, народ України (через ціни, комунальні тарифи, емісію Нацбанку)".

Юлія Тимошенко вважає, що економічна політика чинної влади призвела до створення декількох прихованих систем оподаткування українських громадян: "Коли підвищують ціни на газ, на електроенергію, на тепло, гарячу воду - це більш потужна система оподаткування, ніж звичайний податок, який сплачують господарюючі суб'єкти. Сьогодні люди відчувають на собі їх оподаткування. І цей податок ніхто стримати не може. Це потогінна система, яка буде викачувати останні копійки з українських громадян. Всі енергетичні ресурси нашому народу постачають монополії. Людина не може ухилитися, обминути це й піти купити в іншому місці. Це найпотужніша система оподаткування в державі, і це знаходиться сьогодні в руках декількох великих кланів".

Щодо продажу землі, лідер партії "Батьківщина" наголосила, що відкриття земельного ринку не забезпечене необхідними законодавчими актами. "У концепції, яку пропонують сьогодні Президент і його оточення, це не буде цивілізований, відкритий, ефективний, корисний для України ринок. Це буде, по суті, та сама ваучерна приватизація, тільки навколо іншого матеріального ресурсу. І як наслідок, це монополія, яка дасть можливість потім встановлювати ціни на сільськогосподарську продукцію", - переконана вона.

Висловилася Юлія Володимирівна і відносно співпраці з Митним союзом. На її думку, Віктор Янукович, оголосивши про готовність співпрацювати з Митним союзом Білорусі, Росії та Казахстану у форматі "3+1", потрапив у пастку своєї власної політики.

"Є обов'язкова умова, яка передує до вступу до Митного союзу, - це інтеграція в так званий євроазійський економічний простір. Якщо уважно почитати цей документ, в якому описано те, що таке євроазійський простір, то це - наддержавна структура, яка передбачає прийняття всіх рішень в цій структурі більшістю голосів. Голоси розподіляються приблизно таким чином: 40% - у Російської Федерації, по 20% - у Білорусі та Казахстану й по 10% - ще у двох країн. Але питання в тому, що в будь-якому форматі 50% завжди можна буде набрати. Туди делегується значна частина суверенітету кожної країни. Це ще не Митний союз, це поки ще політична інтеграція", - пояснила Юлія Тимошенко.

Голова партії "Батьківщина" припустила, що у разі приєднання України до Митного союзу "українська влада втратить приблизно до 40% своєї компетенції".

"Зона вільної торгівлі з Європейським Союзом, підписання угоди про політичну асоціацію з ЄС не сумісні з входженням України в Митний союз. Треба це чітко усвідомлювати, знати і не робити дивних форматів "3+1", яких не існує в політичній природі ні одного об'єднання держав, ні іншого", - додала вона.

Стосовно об'єднання опозиції, то Юлія Тимошенко вважає неможливим створення "неприродних" об'єднань політичних сил: "Ми зобов'язані не заводити Україну в глухий кут. Ми такий глухий кут вже переживали не один раз з 2005 по 2010 рік. Саме тому сьогодні ми не маємо права не інтелектуально підходити до політичних процесів і до машини, яка сьогодні так чи інакше займається формуванням свідомості людей".

Ю.Тимошенко переконана, що інтелектуальним проектом, навколо якого може об'єднатися суспільство, має стати Проект Закону про внесення змін до Конституції. "Як це неприємно і непопулярно не звучить, але починати треба з серйозної зміни Конституції України. Сьогодні в ній 90% - декларації, які не забезпечені ані механізмами, ані відповідальністю, ані дієвим контролем, лише 10% статей, які могли б працювати, але внаслідок безкарності політиків і людей, які мають владу, просто не спрацьовують", - наголосила Юлія Тимошенко.

О.ЗАЛУЛІСНИЙ, Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Жовтень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі