П'ятниця, 28 січня 2022, 07:41 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Петро Симоненко пропонує комплексний підхід у боротьбі з тінізацією зарплат

20-04-2011, 14:28               
Адміністративні методи боротьби з тіньовими зарплатами в Україні приведуть до збільшення безробіття та посилять корупцію в країні. Таку думку висловив на прес-конференції в Українському журналістському фонді у Києві лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко.

"На мою думку проблему слід розглядати з декількох сторін. По-перше, що відбувається сьогодні в економіці? Вона обвалюється в умовах кризи, а адекватні заходи не вживаються. По-друге, які реформи у нас проводилися і до чого привели? До захоплення основних засобів, підприємств олігархами і, як наслідок, до тінізації економіки і заробітної плати в тому числі. Зараз олігархи пропонують боротися із "зарплатами в конвертах", які самі й винайшли. Тігіпко, як олігарх, запропонував адміністративні методи боротьби з тіньовими зарплатами. Однак, такий підхід може призвести з одного боку до корупції в деяких органах влади, з іншого боку - до зростання безробіття, а також до скорочення робочого дня", - зазначив П.Симоненко.

При цьому він підкреслив, що вирішити проблему "чорних зарплат" можна тільки за допомогою комплексного підходу. Зокрема, фракція КПУ в парламенті пропонує повернути у державну власність базові галузі промисловості, без чого порядок в країні навести неможливо. Крім того, на думку лідера Компартії, держава повинна створити зрозумілі і стабільні умови роботи власників підприємств. Також необхідно зменшити частку енергетичної складової у собівартості продукції за рахунок збільшення частки зарплат.

"На сьогоднішній день частка зарплати у собівартості продукції складає всього 9-10%, тоді як вона повинна складати не менше 30%. Вирішувати проблему необхідно тільки допомогою, а не адміністративними методами щодо окремих підприємців. Адміністративним шляхом наведемо не порядок в державі, а навпаки - ускладнимо ситуацію", - сказав він.

Зупинився Петро Миколайович і на зовнішньому векторі політики України.

"Нам сьогодні настійливо нав'язують першочерговий рух до Європейського Союзу. В Брюсселі ж заявляють, що Україна буде прийнята в ЄС після Туреччини, а Туреччина не буде туди прийнята ніколи", - наголосив П.Симоненко. Інтерес та вигода для української економіки може бути тільки при співробітництві з Російською Федерацією.

"Єдиний економічний простір дасть нам можливості і відкриє двері до співпраці з Шанхайською групою співробітництва, до співпраці зі структурами БРІК, дасть можливість виходу на ті ринки, де ми зможемо збувати свою продукцію. У Європі ж ми збувати її не можемо", - заявив Петро Симоненко. За його словами, вітчизняна продукція не може конкурувати з європейською, оскільки Європа продала ліцензії і виробляє продукцію в Китаї і, відповідно, ціна на неї набагато нижча. У той же час товарообіг України з Росією і країнами СНД постійно зростає. А інтеграція в Європу буде передбачати нульові ставки на імпорт продукції, зокрема, сільськогосподарської. І це "доб'є" українського селянина".

"Сьогодні українські дипломати ведуть переговори про скасування віз. Європейський Союз ніколи не піде на скасування віз для українських громадян. Європа не піде ніколи на те, щоб відкрити Україні двері. Поки Україна для них є тією державою, де необхідно зробити все, щоб ліквідувати конкурентоспроможність виробника, а також створити умови для приходу на наш ринок виробників з їх інтересами. А з нашою корупцією і злочинністю Україна несе загрози для європейського світу. В нас поширені продаж наркотиків і зброї, торгівля людьми. Вони ж остерігаються всього цього. А взагалі перш ніж вирішити куди нам рухатись, треба навести порядок тут, у себе вдома", - підкреслив лідер КПУ.

На запитання журналістів про відношення до проведення деякими організаціями 14 травня Дня гніву, Петро Миколайович відповів: "Якщо політичні сили, які займаються організацією Дня гніву, дійсно відстоюють інтереси трудящих, вони повинні перенести акцію на 1 травня. А якщо вони займаються політичним базіканням, то нехай проводять акцію 14 травня. І якщо люди побачать, що це боротьба за політичні крісла чиновників, то повинні всіляко засудити подібний підхід і не підтримувати акцію».

О.КОНАШЕВИЧ
, Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»
 (голосів: 1)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі