Понеділок, 29 листопада 2021, 13:34 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

"Фронт змін" вимагає переробити Держбюджет-2012

17-10-2011, 17:32               
7 жовтня у Києві в Українському журналістському фонді з представниками мас медіа спілкувався член ради партії «Фронт змін» Андрій Пишний. Мова йшла про формування Державного бюджету України на 2012 рік.

Характеризуючи два основних документи, представлених урядом України, за якими буде жити країна у наступному році – Дербюджет-2012 і Програму соціально-економічного розвитку на 2012 рік, Андрій Пишний назвав перший нереалістичним і негуманним, а другий – беззмістовним і неконкретним.
На підтвердження своїх слів він навів деякі факти і цифри.

«Уряд у 2012 році планує зростання ВВП на 5,5%, десь на 1% більше, ніж в нинішньому. І це в той час, коли МВФ та Світовий банк знизили прогноз зростання економік США, ЄС, Китаю, Росії на 0,5-1,5%. Експерти прогнозують світове уповільнення та рецесію. Ринки падають по всьому світу.

Складається враження, що Україна живе в своєму ізольованому світі. Що змінилося в економіці? Нічого. Структура експорту в Україні лише погіршилася. В країні продовжує складатися сировинний колоніальний тип економіки. А за часів кризи ціни на сировину падають.

Інфляція, за прогнозами урядовців складе 7,9%. І це нереально, адже за останні 10 років такої низької, як для України, інфляції ще не було, навіть у кращі часи. Заробітна плата має зрости на 6,6%. Але ж, якщо товари подорожчають нехай вже на 7,9%, то при простій арифметичній дії (7,9 – 6,6) виходить, що люди збідніють. За межею бідності вже й так знаходиться 12 млн. українців», - констатує А. Пишний.

Андрій Григорович наголошує, що на фоні зменшення фінансування соціальної сфери збільшуються витрати на утримання правоохоронних структур, оздоровчих і лікувальних установ для народних депутатів, Держуправління справами (в народі – Дусі), міністерств і відомств.

Окрім того, в проекті Державного бюджету, за словами пана Андрія, передбачаються немалі кошти для комерційних, недержавних структур.
«У 2012 році комерційним фірмам заплановано виділення державних гарантій на 15 мільярдів гривень. При цьому, на відміну від держбюджету-2011, напрямки економіки, на які надаються держгарантії, не визначені. 12 млрд. грн. піде на збільшення статутного фонду НАК «Нафтогаз України». Виділяється і 6,8 млрд. грн. дотацій для власників збиткових шахт. Хочу підкреслити: вони в наших реаліях виділяються не шахтарям, а саме власникам шахт. Ще 5,7 млрд. отримає АК «Хліб України», - підкреслює Андрій Пишний.

Попри очевидність негативних тенденцій, уряд планує в 2012 році взяти з бізнесу на 39 мільярдів більше податків. В той же час на здешевлення кредитів для розвитку малого бізнесу передбачено – 0 гривень!

Критикуючи «бюджетний законопроект», А. Пишний розповів про поправки «Фронту змін» до цього документу, внесені у Верховній Раді Арсенієм Яценюком: «Перш за все, ми вимагаємо скорочення витрат на утримання влади до рівня 2009 року. В поправках, які вніс Арсеній Яценюк, передбачено зменшення витрат на Верховну Раду на 100 мільйонів гривень, на Державне управління справами - удвічі, на санаторно-курортне лікування депутатів і чиновників - удвічі. Крім того, пропонується взагалі вилучити статті витрат на медичне обслуговування народних депутатів України та керівного складу органів державної влади, на безкоштовні перельоти можновладців, на ремонти та реконструкції державних дач. Пропонується також скоротити витрати на Конституційний суд, Генпрокуратуру, МВС, Податкову службу та ЄВРО-2012. Загалом завдяки запропонованим скороченням видатки з бюджету зменшаться на 11 мільярдів гривень.

Натомість ми пропонуємо збільшити майже на 3,9 млрд. гривень витрати на потреби Міністерства охорони здоров‘я, Міносвіти - на 500 млн гривень. Ми пропонуємо також передбачити в бюджеті 2012 року збільшення витрат Міністерства оборони на 3 млрд грн., які мають піти на закупівлю сучасної військової техніки для Збройних Сил України.

Ми вважаємо за вкрай необхідне додатково виділити 2 млрд. гривень Пенсійному фонду на дотацію на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами.

У наших поправках передбачено виділити 1,5 млрд. гривень, на державну підтримку реалізації інвестиційних проектів дрібного бізнесу через механізм здешевлення мікрокредитів.

Крім того, на 100 млн грн - до 140 млн грн – збільшаться витрати на реалізацію програми «Українська книга».
Я і мої колеги впевнені, що такі поправки і прозорі, і на користь державі та її громадянам».

О. КОНАШЕВИЧ, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі