Понеділок, 29 листопада 2021, 13:14 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Сергій Тимченко: "Земельна реформа має стати основним поштовхом до розвитку українського села"

17-10-2011, 17:40               
Земельна реформа в Україні, яка розпочалась 20 років тому з набуттям державної незалежності, дала можливість селянину отримати власний земельний наділ.

Нині реформування земельних відносин в Україні – на фінішній прямій: з 1 січня 2012 року мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення буде відмінено. Які вигоди від цього отримає селянин? Як Закон забезпечить розвиток українського села та вплине на розвиток сільського господарства?

На ці та багато інших запитань дав вичерпні відповіді журналістам регіональних ЗМІ голова Державного агенства земельних ресурсів України Сергій Тимченко під час засідання медіа-клубу «На власний погляд» 7 жовтня у Києві.


Перш за все Сергій Тимченко наголосив, що земельна реформа вже давно перезріла і потребує логічного завершення. Її проведення розтягнулося на 20 років. За цим показником у світі ми «поступаємося» тільки Мексиці, в якій даний процес тягнеться 22 роки і яка за таке реформування потрапила до Книги рекордів Гіннеса.

Сергій Михайлович повідомив, що земельне реформування включає в себе цілий ряд законів і підзаконних актів, центральним серед яких є Закон «Про ринок землі».Він проходить зараз експертизу і доопрацювання у Верховній Раді із найширшим залученням фахівців і громадськості.

«На жаль цей закон обростає різними чутками і міфами, тому мені хотілося б розвіяти їх і розповісти нашим громадянам правду.
Перше. Українська земля належатиме виключно громадянам України. Іноземці не матимуть права бути власниками української землі (власниками земельних ділянок можуть бути: громадяни України, фермерські господарства, держава та органи місцевого самоврядування). Не допущені до купівлі землі не тільки іноземці, а й навіть українські юридичні особи, через яких можливо було б здійснити купівлю іноземним компаніям. Якщо громадянин України - власник землі змінив своє громадянство, він мусить передати землю у власність Держави. Якщо іноземець успадкував пай, він змушений відчужити його протягом року», - розповідає голова Держагенства земресурсів України.

Щодо перепродажу землі. Унеможливлюються спекуляції на земельному ринку та закупівля землі на підставних осіб. Якщо людина продаватиме землю протягом року після придбання, закон змусить її сплатити мито в розмірі 100% її вартості, на другий рік – 90%, на третій – 80%, і так 10 років до 10%, а ще й потрібно подати довіку з Антимонопольного комітету і декларацію про доходи.

«Скільки землі можна купити «в одні руки»? Олігархи та латифундисти не зможуть масово скуповувати землі. Один власник чи члени його родини можуть мати у власності за нинішнім законопроектом загалом не більше ніж 2100 га. Але я прогнозую, що між першим і другим читанням у Верховній Раді ця площа буде обмежена до 300-500 га. Такі пропозиції вже поступили від народних депутатів, і ми теж їх підтримуємо.Обмеження встановлюється для уникнення монополізації та надмірної концентрації земель сільськогосподарського призначення, що сприятиме сталому розвитку фермерських господарств, дрібних землевласників та товаровиробників», - зазначив Сергій Тимченко.

Головне в реформі те, що власник сам хазяйнуватиме на своїй землі – він зможе самостійно господарювати на ній, здавати в оренду, дарувати, продавати, передавати у спадок, надавати в заставу банку для отримання кредиту тощо. Але поспішати з продажем не треба. З розвитком ринку вартість землі, а також розмір орендної плати стрімко та постійно зростатимуть. Так, вже з 1 січня 2012 року зросте нормативно-грошова оцінка землі в 1,7 раза. Відповідно зросте прибуток власника землі від здачі її в оренду. З нового року орендна плата в розрахунку 3 % від нормативної оцінки зросте в середньому до 600 – 700 грн. за гектар.

Усі експерти стверджують, що українська земля недооцінена на декілька порядків. Ціна на землю буде постійно і стрімко зростати. Наприклад, ціна 1 га землі в Західній Європі сягає 10000-30000 євро, а в Східній – 3000 – 5000 євро. У перший рік зняття мораторію українська земля, яка є кращою за якістю, ніж в інших країнах Європи, коштуватиме, за деякими оцінками, 300-500 євро за гектар.

А що ж інший, великий власник землі – держава? Що буде з її землями?

«В проекті Закону «Про ринок землі» передбачається, що державна земля не буде розкрадатися, роздаватися або продаватися за безцінь людям наближеним до влади чи ще до когось. Уся земля державної і комунальної власності продаватиметься тільки на аукціонах. Створюється нові аукціонні центри, вводяться нові посади ліцитаторів (люди, які проводять земельні аукціони). Земельну ділянку зможуть отримати громадяни з прозорими доходами і які зможуть ефективно використовувати її», - повідомив С.Тимченко.

В ході спілкування з журналістами голова Держкомзему наголосив, що сільські ради отримають додаткові кошти на розвиток соціальної сфери та інфраструктури села за рахунок того, що землекористувач сплачуватиме до бюджету сільської ради податок у розмірі 1% від орендної плати (за розрахунками, кожна сільрада в результаті цього одержуватиме в середньому від 400 тисяч до 1 мільйона гривень на рік). Сільська молодь отримає першочергове право на придбання землі. Це підвищить привабливість роботи на селі, сприятиме розвитку сільського господарства.

Також Сергій Михайлович підкреслив: родючість нашої землі буде захищена. Завдяки законодавству держава жорстко контролюватиме роботи на угіддях сільськогосподарського призначення згідно з науковим сівообігом, аби земля не виснажувалася.

Сергій Тимченко переконаний, що підвищиться продуктивність використання сільськогосподарських угідь. Донині селяни здебільшого вимушені були брати кредити під заставу майбутнього врожаю. Проте це були невеликі гроші. Закінчення земельної реформи дозволить в рази збільшити обсяги інвестицій в галузь для оновлення машинно-технічного парку, впровадження новітніх агротехнологій, використання сучасних засобів захисту рослин та добрив. Це принаймні вдвічі збільшить урожайність та валове виробництво сільськогосподарської продукції й гарантуватиме зростання прибутків селян.

Сільськогосподарська земля має стати основним поштовхом до розвитку українського села, вітчизняного агропромислового комплексу та економіки країни в цілому. Заборона вільно розпоряджатися землею стримує позитивні процеси економічного росту та збагачення українського селянина-власника паю.

О. КОНАШЕВИЧ, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі