Четвер, 27 січня 2022, 07:47 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Аналіз спостереження за виборами до місцевих органів влади на Житомирщині

29-09-2010, 10:34               
Протистояння між різними політичними угрупуваннями на рівні області та на рівні найбільших міст проявляється лише на рівні агітації за певних кандидатів: роздаються агітаційні матеріали.

Наприклад, на рівні м. Коростеня, за словами представників партії «Справедливість», «Фронт змін», «Народна партія» відзначають протистояння і напруження між провладними та опозиційними партіями.
Це зумовлене тим, що провладні («регіонали» і комуністи) намагаються зберегти й закріпити свої місцеві позиції.

Так, на шпальтах газети «Іскоростень» за 11.09.10 року розміщені матеріали під заголовками: «Майже половина коростенців хотіла б висунути кандидатом у мери Москаленка», «Коростень входить до десятки стабільності влади», а також в цій же газеті за 18 вересня запропоновано ствердне інтерв’ю із мером міста Коростеня Володимиром Москаленком «Мене переконали, що треба знову іти в мери».

Цікаво, що майже одночасно, за 17.09.10 у «Приватній газеті» (в якій переважає інформація про «Партію регіонів») надруковано матеріали «В Коростені стабільна влада. Чи має мер право обиратися четвертий раз?» (зауважимо на незвичній побудові заголовка – одночасне поєднання ствердження і запитання) та «Майже половина коростенців хотіла б висунути кандидатом у мери Москаленка». За словами представників партії «Фронт змін», альтернативи на пост голови міста немає.

Все це сукупно дає підстави зробити висновок, що за різноманітної політичної палітри м. Коростеня й однойменного району (тут зареєстровано близько 70 осередків політичних партій), проявляється тенденція до монолітної влади.

У Новоград-Волинському протистояння проходить на рівні політичних партій блоку «Наша Україна», «Батьківщина», «Народна партія» «Партії Регіонів». Новоград Волинський –батьківщиною Голови Верховної Ради Володимира Литвина. Саме Володимир Михайлович, нещодавно буваючи на батьківщині, представив кандидата від своєї партії на голову міста яким є відома в місті особа Микола Загривий багато років тому назад очолював міську раду.

Наприклад, у м. Бердичеві до ТВК надійшло дві скарги, які стосувалися порушення, затверджених меж територіальних округів (Від виборця округу №2 Хмелівського В.Є. та від бердичівської міської організації УСДП). А також 21.09.10 після сесії Бердичівської міської ради всі присутні були запрошені на фуршет. Цей крок може вважатися прихованою передвиборчою агітацією.

На Житомирщині найбільш популярна «Партія регіонів», «Фронт змін», «Сильна Україна», «Батьківщина».
Нових місцевих політиків у регіоні не з’явилося. Хоча за спостереженнями пробують себе нові постаті, однак ще не минуло достатньо часу, щоб вони сформувалися як політики, яких знають і підтримують.

Реакція та активність жителів міст і обласного центру є невисокою. Передвиборчий процес протікає мляво, основна частина громадськості не розраховує на суттєві зміни пов’язані з виборами, тому не проявляє підвищеної активності. Віра у зміни достатньо низька. Передвиборчим процесом загалом цікавляться тільки активні партійці та керівництво, влада та окремі групи громадян.

Агітація та реклама, анти-агітація, антиреклама

Кандидати і політичні партії проводять агітаційні кампанії у регіоні. Однак їхній масштаб не розгорнутий. Передусім політичні осередки відомих партій нагадують про себе завдяки центральним, ключовим постатям.

У зв’язку з тим, що офіційно передвиборча агітація не розпочалася, а політичні партії ще працюють над піар-технологіями, поки що відсутні яскраві приклади рекламних кампаній. Політологи м. Житомира зауважують про вдалий хід партії «Фронт змін», яка замінила свою кольорову символіку: войовничий колір хакі на миролюбний світло-зелений, колір стабільності, і в такий спосіб висловила своє бажання наблизитися до простих українців, а також набрати політичні дивіденти.

Поки що випадки проведення антирекламних кампаній не зафіксовані, оскільки передвиборчна агітаційна кампанія ще не набрала обертів. Вбори локальні, майбутні кандидати один одного знають, хоча й роблять примітку – наскільки будуть «брудними» або «чистими» дії місцевих політиків, залежить кожного.

Адмінресурс та антитехнології

Адмінресурс у регіоні використовується скрито: робочий час, службовий транспорт, телефонний зв'язок.
Випадків підкупу виборців не зафіксовано, оскільки боротьба за їхні голоси тільки має розпочатися. Однак неофіційні розмови про те, що факти підкупу виборців можуть охарактеризувати осінню виборчу кампанію 2010 року, ведуться: політики скористаються з низької політичної освіти і низького матеріального рівня громадян, а ті у свою чергу піддадуться впливу.

Представники партії «Батьківщина» стверджують, що відчувається тиск із боку владних структур, люди відмовляються вступати в політичну боротьбу, претендувати на виборну посаду, оскільки тоді починають вестися розмови про звільнення з тої роботи, яку вони вже мають.

Члени партії «Справедливість» заявляють, що провладний тиск проявляється в тому, що блокується намір охочих вступити в їхню партію (погрози звільнення), їм важко сконтактувати з виборцями, донести їм свої ідеї, задуми і плани, оскільки і виборці вже зазнали впливу своїх керівників.


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі