Понеділок, 29 листопада 2021, 14:37 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Литвин на Житомирщині говорив про землю, уряд і декриміналізацію

21-11-2011, 16:19               
16 листопада Голова Верховної Ради України Володимир Литвин перебував на Житомирщині з робочою поїздкою, у ході якої оглянув виставку продукції сільськогосподарських та переробних підприємств Новоград-Волинського району, влаштовану з нагоди Дня працівників агропромислового комплексу.

Керівник парламенту взяв участь в урочистостях з нагоди офіційного свята аграріїв, на яких також були присутні народний депутат України Микола Рудченко, голова Житомирської ОДА Сергій Рижук, голова облради Йосип Запаловський, єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, керівники місцевих органів влади. Володимир Литвин нагородив кращих аграріїв району відзнаками Верховної Ради України.

Виступаючи перед присутніми, він підкреслив, що нині ключового значення набуває питання землі, а особливо з огляду на той факт, що вже найближчим часом Верховна Рада України може розглянути кілька законопроектів, які стосуються ринку землі.

В.Литвин підкреслив, що «земля - це не просто економічна категорія, це наша основа, менталітет, духовність, земля давала людям вроджену мудрість; маючи землю, люди мають багатство».

Тема ринку землі прозвучала і на зустрічі Голови Верховної Ради з представниками засобів масової інформації.

Так, Володимир Михайлович зазначив, що, «на превеликий жаль, у нас немає психологічної готовності до введення ринку землі. Точиться багато безпредметних дискусій, і проти запровадження ринку землі переважною мірою виступають люди, які вже орендують її, позаяк їх влаштовує невизначений механізм використання земель». Водночас, він звернув увагу на процеси тіньової приватизації у земельній сфері.

В.Литвин висловився за необхідність роз'яснення людям, що «мова йде не про базар, не про те, що завтра почнуть продавати і скуповувати землю, а йдеться про те, щоб створити умови капіталізації землі, підвищення її вартості». При цьому він виступив проти поспішного прийняття закону про ринок землі, зазначивши: «Тут повинен діяти відомий принцип: поспішай повільно».

Також на прохання журналістів Голова Верховної Ради України Володимир Литвин прокоментував й актуальну та дражливу тему декриміналізації ряду статей Кримінального Кодексу, які, як відомо стосуються і ув`язнення екс-прем`єра Юлії Тимошенко. Спікер ВР вважає, що в цьому питанні зарано ставити крапку. «Я думаю, на сьогодні ця тема ще не закрита. Діалог ще буде продовжуватися, оскільки закон ухвалений загалом, а мова йде про персоналії, про декілька знакових персоналій», - зазначив В.Литвин, коментуючи ухвалення 15 листопада Верховною Радою закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності).

За словами Голови ВР, зараз потрібно доопрацювати ухвалений закон про декриміналізацію і підготувати його до підписання. «Ми повинні подивитися, чи він є збалансований. Бо деякі поправки, підтримані Комітетом, не були враховані під час голосування», - зазначив він.

Говорячи про можливе охолодження відносин між Україною і Європейським Союзом у зв'язку з відмовою українського парламенту декриміналізувати «статтю Тимошенко», він наголосив, що в цьому питанні Україна не має стати заручницею. «Тут є зацікавленість як України в наближенні до Європейського Союзу, так і самої Європи, щоб наша держава перебувала в орбіті Європейського співтовариства», - зауважив спікер.

Відповідаючи на заяви опозиції про те, що у зв'язку з відмовою депутатів декриміналізувати статтю 365 Кримінального кодексу Україна фактично перекреслює свою євроінтеграцію, Голова ВР сказав: «Це емоційні оцінки, які під собою не мають відповідної бази. Я не думаю, що Верховну Раду треба звинувачувати в тому, що вона щось підтримує, підтверджує. Треба вести діалог, а не намагатися диктувати і виступати з ультиматумами».
Як відомо, Володимир Михайлович за останні два місяці декілька разів зауважував на слабкій підготовці урядових законопроектів, що поступають на розгляд парламенту. Ось і цього разу, відповідаючи на запитання журналістів, наскільки ефективною може бути реалізація в парламенті ініціативи Сергія Тігіпка про «податок на розкіш», Литвин заявив, що це «буде залежати від відпрацьованності та результативності пропозицій самого уряду». При цьому спікер парламенту висловив невдоволення, що часом «розмови випереджають сам документ»: «Ще не встигне законопроект прийти до Верховної Ради, а вже говорять, що його включено до порядку денного. Тому часто документи відстають від розмов про них».

Литвин наголосив, що якість документів, які надходять від уряду, вимагає значного поліпшення, і особливо серйозну увагу Кабінет міністрів має звернути як на змістовну їх частину, так і на деталі. Він вважає, що в уряді має бути спеціальний підрозділ, який би аналізував документи, що надходять від міністерств і відомств, які «транзитом проходять через Кабмін і направляються до Верховної Ради».

О. Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі