Четвер, 27 січня 2022, 07:54 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Олександр Єфремов розповів історію прийняття закону про вибори народних депутатів

23-11-2011, 13:41               
Гостем медіа-клубу «На власний погляд», що діє при Українському журналістському фонді, 18 листопада був голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, який розповів журналістам про законодавчу діяльність парламенту України загалом і його політсили зокрема у розрізі прийнятих останніми днями важливих документів та тих, що перебувають на розгляді.

Так, він повідомив, що 17 листопада Верховна Рада України прийняла закон про державну службу, який збудує в країні чітку систему взаємовідносин по вертикалі. Цим законом «визначено хто в якій категорії знаходиться, які посадові оклади, хто кому підпорядковується – словом прописано все те чого, на жаль, досі в державі не було, це фактично підведення підсумку проведення адміністративної реформи».

«Дуже важким документом, навіть не в плані написання, а в плані його прийняття, був закон про вибори до Верховної Ради. Створюється таке враження, що влада завжди хоче вибори фальсифікувати. Нам якимось чином потрібно було відійти від цих стереотипів. За дорученням президента була створена робоча група з розробки виборчого закону, яка напрацювала досить серйозний документ. Він пройшов експертизу Венеціанської комісії, на його основі ми в парламенті зареєстрували свій документ. Можна було проводити законопроект через сесійну залу, кількості голосів в нас вистачало, - по порядку викладає історію прийняття закону Олександр Єфремов. - Але ми запропонували колегам з опозиції попрацювати над документом разом. Наша фракція пішла на створення робочої групи за участі усіх фракцій, представлених у Верховній Раді. Цю групу з доопрацювання законопроекту очолив наш опонент Руслан Князевич з парламентської меншості. Спочатку всі критикували президентський законопроект про вибори. Але коли почали працювати над документами, то зрозуміли, що найкращий з них - це саме президентський. І вже ця робоча група, а не ми, взяла за базу напрацювання президентських експертів і також додала до них деякі моменти, які роблять неможливими фальсифікації на виборах. Ми ці моменти підтримали. Коли я подивився на цей законопроект, то посміхнувся: я б сам своєю рукою написав усі ті моменти, які слід включити в документ. Тільки три питання ми винесли «за дужки» і запропонували відкриту дискусію по них. Це – система проведення виборів, участь блоків партій у виборах і прохідний бар'єр. Ми запропонували опозиції винести ці питання в політичну площину. Якщо не знаходмо порозуміння, то виносимо їх на голосування в сесійній залі. І я думав, так і буде. На моє здивування, ми знайшли порозуміння з опозицією і в цих складних питаннях».

Голова фракції Партії регіонів розповів, що обговорення вищевказаних трьох питань не було легким. Опозиція погодилась з тим, що більшість виборців хочуть голосувати безпосередньо за депутата, а не за список. Спочатку опозиціонери запропонували, щоб по мажоритарним округам обирались 150 депутатів, а 300 – за партійними списками. Але ж за такої системи потрібно було б «нарізати» нові округи, які практично кандидату неможливо об`їздити. В деяких областях виходить по 2-3 округи на весь регіон. У результаті, погодилися обирати 50% депутатів по мажоритарних округах, 50% - за списками.

Щодо участі блоків у парламентських виборах, то Партія регіонів була готова їх допустити за умови, що для них прохідний бар'єр буде вищим, ніж для партій. Наприклад, як це є в Польщі, де партії можуть пройти в парламент, набравши 5%, а блоки - 8%. В результаті, опозиція погодилася не допускати блоки до виборів взагалі.

І третє питання - прохідний бар'єр. Погодити його збільшення з 3% до 5% теж вдалося ще до голосування в парламенті.

«Коли після перемовин ми увійшли до сесійної зали і за зміну виборчого законодавства проголосувало 366 депутатів - цього було достатньо, щоб показати і в країні, і за її межами, що закон прийнятий не більшістю, не владою, а усіма політичними силами. Наші опоненти потім коментували, що при цьому законі вибори можна провести тільки чесно, ніяких порушень не буде, все прозоро. Я б сам краще не сказав. Більш того: Яценюк навіть заявив, що при такому законі опозиція виграє вибори. Карти в руки! Уявіть, ми практично вирішили завдання, яке за останні роки не вдавалось вирішити – об`єднати в рамках залу всі політичні сили, ми прийняли документ, що не роз`єднує, а об`єднує нашу державу», - підсумовує Олександр Єфремов.


Зупинився Олександр Сергійович і на дискусійному питанні ринку земель. З огляду на складність теми продажу землі у кабінеті президента пройшло декілька десятків засідань.

«Ситуація складається наступна. Ми розпаювали землю. Близько 300 латифундистів вже мають в управлінні більше 3 мільйонів гектарів землі. Ми зараз нічого не робимо, а після розпаювання 400 тисяч людей вже померло, а хтось користується їх землею і заробляє на цьому. Деякі особи вже мають у користуванні від 190 до 600 тис. га землі. Тому треба приймати закон, який упорядковує роботу з землею в державі. Якщо правильно розпорядитися землею держава стає багатше, неправильно – починається революція. Тут головне не помилитися. Законопроект про ринок землі нині перебуває в роботі. Усі бажаючі можуть дати до нього свої пропозиції. всі часи, - констатує нардеп.

Тут Олександр Єфремов навів цікавий приклад: в Україні сьогодні 45 000 фермерів, а у Франції, яка співставна з нами за територією і населенням, - 400 тисяч. Але ж відомо, що чим більше структур середнього і малого бізнесу, тим стійкіша економіка. У європейських країнах малий бізнес становить за 60% економіки. Тому в кризу у них немає такого різкого спаду.

В законопроекті передбачений продаж землі виключно фізичним особам або фермерським господарствам з обмеженням на володіння земділянкою. Буде створено державний земельний банк, який стане брати участь у викупі землі, але не буде нею управляти.

О. Єфремов вважає, що після переговорів з Росією і встановлення ціни на газ до кінця цього року вдасться прийняти закон про Держбюджет на 2012 рік, адже за нинішньої ціни на газ, бюджет розбалансований, а вартість російського газу для Німеччини зараз дешевше, ніж для України.

«Ми нещасливі, що нам треба робити реформи. Але ми розуміємо, що без них розвалиться держава. До цього не було сміливих політиків, які б взялися за реформи. У нас запас міцності був непоганий. Зараз рейтинг влади падає, але все більше розумних людей, які усвідомлюють, що якщо ми зараз не пройдемо цей важкий етап, то у нас далі не знайдеться людей, які цю роботу дороблять. Ми приречені. Або ми виведемо країну на нормальний етап розвитку і в ЄС, або ж у нас ще на багато десятиліть будуть проблеми в державі», - резюмував Олександр Єфремов.

О. Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 1)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі