Понеділок, 29 листопада 2021, 13:36 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Від гречки до отрути для жуків – "меню" 9 травня для ветеранів від потенційних кандидатів

17-05-2012, 10:20               
«Меню» 9 травня для ветеранів не вирізнялося особливою різноманітністю. Потенційні кандидати традиційно дарували продуктові набори і грошову допомогу. Окрім традиційної передвиборчої гречки, обов’язковим атрибутом була олія, чай і горілка. Проте, траплялися й оригінальніші «подарунки».

І хоча, як роз’яснила Центральна виборча комісія постановою від 23 квітня 2012 року, надання виборцям безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну політичну партію чи кандидата у народні депутати України або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців, проте ніхто на це зважав.

Не вважається підкупом роздача товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки мінімального розміру заробітної плати, тобто 32 грн. 82 коп.

На Київщині, Рівненщині, Кіровоградщині представники влади подарували ветеранам продпакети та матеріальну допомогу. У Чернівцях ветерани одержали чи не найбільші продуктові пакети, на яких була символіка Партії регіонів. Сюди входили макарони, олія, гречка, рис, цукор-рафінад, чай, шпроти, згущене молоко, горілка, цукерки. Орієнтовна вартість такого пакету – 135 грн. За даними порталу «Чернівці. Коментарі», хол Першотравневої районної ради Чернівців напередодні Дня Перемоги був вщент заповнений продуктовими пайками у пакетах з символікою Партії регіонів.

Напередодні 9 травня 110 ветеранів міста Луцьк отримали подарунки від Благодійного фонду Ігоря Палиці, народного депутата. У подарунковому пакету було борошно, кукурудза, рис, вівсяні пластівці, гречка, олія, цукерки, чай, булочки та чашки.

Натомість у Харкові ветерани та «діти війни» отримали по 1 кг гречки, 0,5 кг цукру, банку згущеного молока, пів літри соняшникової олії, пачці чаю, печива і по пакетику цукерок «Корівка». Приблизна вартість такого пакунку з продуктами – 70 грн. Продуктові пакети були з логотипом благодійного фонду «Помоги ближнему» і вітальною листівкою від імені міського голови Г.Кернеса та потенційного кандидата-мажоритарника (по Харкову таких семеро: народні депутати В. Писаренко, І. Горіна, Д. Святаш, І. Бережна, О. Фельдман, депутати міськради А. Денисенко, В. Мисик). За даними спостерігачів ОПОРИ, протягом першої половини квітня по всіх районах Харкова силами вчителів, лікарів, працівників комунальних установ та школярів старших класів з ветеранів та «дітей війни» збиралися письмові заявки на отримання продуктових наборів до свята Перемоги від благодійного фонду «Помоги ближнему».

На Вінниччині представники Спілки підприємців та промисловців м. Жмеринка від імені Віктора Жеребнюка, голови Деснянської райдержадміністрації, вручали ветеранам та учасникам війни продукти – 1кг гречки, 1кг макаронів, 1кг цукру, 1 пачка цукерок, 1 пляшка вина або шампанського. Такі продукти коштують близько 75 грн. Трохи дешевші пакети, вартістю близько 35 грн., дарували у Бершадському районі - гречку, цукор, олію і макарони дарував депутат обласної ради Партії регіонів, директор ПрАТ «Зернопродукт МХП» Кучер Микола.

Крупи та горілку роздавали ветеранам Віталій Журавський і Микола Оніщук, які уже активно працюють з виборцями на Житомирщині.

У Луганську Партія регіонів розповсюджувала серед ветеранів привітальний подарунковий сертифікат, по якому можна отримати безкоштовні послуги у визначених місцях (перукарні, швейному ательє). А Наталія Королевська та партія «Україна – вперед» провели концерт «Пісні Перемоги». Продпакети, орієнтовною вартістю 75 грн., роздавали представники Партії регіонів.

На Закарпатті бютівець Олександр Кеменяш на прохання Міжгірської партійної організації ВО Батьківщина відвідав з привітаннями і подякою за перемогу сім’ю ветеранів в смт. Міжгір’я. Бютівець вручив родині букет червоних троянд, «фронтовий набір» (горілка, військова тушонка, огірки тощо), торт, фрукти, овочі, пакети з продуктами, матеріальну допомогу. Cвяткування Дня перемоги було і в офісі Мукачівської районної організації Партії регіонів. З ініціативи депутата Закарпатської обласної ради Василя Іванча ветерани отримали грошові премії. Опісля був організований фуршет. Представники «Єдиного центру» від імені депутата Закарпатської обласної ради Павла Балоги вручили ветеранам пам’ятні подарунки. Серед презентів - сучасний комп’ютерний комплекс зі «скайпом» та веб-камерою з річним підключенням до мережі Інтернет Хустській міськрайонній раді ветеранів та пенсіонерів.

Комп’ютери дарували і в Запоріжжі. Сергій Кальцев (Партія регіонів) зустрівся з учасниками війни Заводського та Ленінського району та подарував районним ветеранським організаціям комп’ютери.

Депутат Хмельницької районної ради від «Фронту Змін» Дмитро Беспалов привітав ветеранів війни, які проживають у селах Малашівці та Волиця з Днем Перемоги, і подарував їм радіоприймачі. Народний депутат Василь Шпак (Народна партія) презентував Хмельницькій організації ветеранів України автомобіль, принтер, сканер і ксерокс. Автомобілі дарували і в Криму. 8 травня у центрі Сімферополя відбулося вручення ветеранам ключів від авто Dawoo Lanos від голови ВР Криму Могильова.

Проте, найоригінальніше вітали на Сумщині. У м. Шостка потенційний кандидат у народні депутати Сергій Талала до 9 травня ветеранам замість гречки запропонував отруту «Смерть жукам». Як повідомляє Шостка.INFO, для цього досить заповнити невелику заяву на ім'я голови фонду «Рідний край»

С.Талали і волонтер подарує 3 упаковки отрути.

Підкуп виборців є злочином, що посягає на виборчі права і свободи людини і громадянина з метою – перешкодити громадянину вільно здійснити дії, спрямовані на реалізацію належного йому виборчого права.

Особи, винні в порушенні законодавства про вибори народних депутатів України, притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом. Але кримінальна відповідальність передбачається тільки за підкуп виборців, здійснений тільки після офіційного початку виборчого процесу.

Офіційний виборчий процес розпочнеться за 90 днів до дня голосування. Тобто лише після 30 липня 2012 року уже офіційних кандидатів в депутати можна буде притягнути до відповідальності за підкуп виборців – так звані продпакети.

Юрій Хорунжий, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі