Понеділок, 29 листопада 2021, 14:44 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Компартія вимагає повернути в державну і комунальну власність усі дитячі установи

23-05-2012, 17:52               
Минулої п`ятниці у Києві в Українському журналістському фонді народний депутат України, перший секретар ЦК КПУ Петро Симоненко провів чергову прес-конференцію для журналістів регіональних засобів масової інформації, темою якої стала «Турбота про дітей в Україні в центрі уваги Компартії: виховання, освіта, оздоровлення і соціальне забезпечення».

Перш за все лідер КПУ охарактеризував напередодні Дня захисту дітей ситуацію з цим самим захистом в Україні, яка, на жаль, свідчить про зростання злочинності, захворюваності, наркоманії, підліткової проституції, безпритульності. Кількість дітей, засуджених за скоєння злочинів, в 2010 р. склала 8555. А соціально-демографічний аналіз засуджених дітей в тому ж 2010 р., що відбувають покарання в спеціальних виховних установах, показує, що 55,3% з них проживали в неповних сім'ях; 14,6% виховувалися в спеціальних закладах (школах і професійно-технічних училищах соціальної реабілітації); 24,2% не вчилися і не працювали. Крім того, 57,2% раніше вже притягувалися до карної відповідальності без позбавлення волі.

«Якби мені хтось сказав 30 років тому, що ситуація з дитинством і дітьми в 21 столітті у 2012 році буде доведена до такого стану, я б не повірив. Тоді кожна дитина була влаштована в дитячий садок, отримувала безкоштовну якісну середню освіту, за бажанням безкоштовна вища освіта - платного просто не було, безкоштовне медичне обслуговування з моменту народження до кінця життя. Де та країна, в якій росли щасливі, освічені і здорові діти? Мимоволі розумієш, що сьогоднішнє завдання комуністів - повернути країну народу», - наголошує перший секретар ЦК КПУ.

Продовжуючи свій виступ Петро Симоненко зазначив, що в Радянській Україні кожна мати знала, що її дитині буде надана можливість здобути освіту відповідно до здібностей і схильностей; дитячі поліклініки безкоштовно лікуватимуть і консультуватимуть; гуртки технічної творчості, театральні студії, спортивні секції в Палацах піонерів захистять від поганого впливу вулиці; добрі і розумні фільми і книги; величезні наклади літературних і науково-технічних журналів забезпечать духовний і інтелектуальний розвиток дитини; піонерські табори, розташовані в найкращих куточках країни, забезпечать відпочинок і оздоровлять дитину.

На думку головного комуніста, останні ж двадцять років держава планомірно знищує соціальну сферу країни: так звана оптимізація соціальної сфери на ділі обертається соціальним геноцидом. Економлять, передусім, на найбільш незахищених людях похилого віку, інвалідах, дітях. Економія на дітях - це удар, в першу чергу, по їх здоров'ю, здоров'ю майбутніх поколінь. Кожна закрита школа, дитсадок, поліклініка - це удар по майбутньому країни. Проти такої політики виступають комуністи.

Петро Симоненко окреслив загальну ситуацію таким чином. В Україні зростає: рівень захворюваності дітей у віці до 17 років, кількість дітей-інвалідів, чисельність ВІЛ-інфікованих дітей, захворюваність туберкульозом, чисельність дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської турботи. В Україні зменшується: чисельність оздоровлених дітей пільгових категорій, кількість дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних закладів, народжуваність. До стабільного показника можна віднести збереження дитячої безпритульності, бродяжництва і жебракування.

«Влада 1 червня, в День захисту дітей, не говоритиме про те, скільки дитячих оздоровчих установ (таборів, санаторіїв і тому подібне) закрито. А я вам скажу: до середини 80-х років в Радянській Україні влітку відкривалися 22 тисячі дитячих здравниць, сьогодні їх залишилося менше тисячі. Інші - приватизовані, перебудовані під елітні селища і садиби для багатіїв. Говорячи про психічне здоров'я дітей. Знову таки влада не буде говорити про те, скільки знищено дитячих садків і шкіл. А я вам скажу, шановані журналісти: в 1990 р. було 24,5 тис. дошкільних закладів, в 2010 р. вже 15,5 тис. закладів. 9 тисяч дитячих садків знищено, та ще 1300 шкіл», - каже Петро Симоненко.

Компартія наполягає на поверненні в державну і комунальну власність приміщень дитячих садків, які були перепрофільовані під інші установи: «Фракція Компартії внесла пропозицію розглянути законопроект і повернути дитячі садки, в якій би власності вони зараз не були, в комунальну і державну власність для надання допомоги з боку держави українським сім'ям». Теж стосується і повернення в державну і комунальну власність піонерських таборів та дитячих санаторіїв. П. Симоненко додав, що фінансування дитячих таборів повинне відбуватися в повному об'ємі коштом держави.

«Потрібно також зобов'язати представників великого олігархічного капіталу за рахунок надприбутку наповнювати ці статті Державного бюджету. Також ми вважаємо, що усі секції і гуртки, які надаються в розпорядження наших дітей, мають бути безкоштовними», - додав лідер КПУ.

У продовження Петро Симоненко зазначив: "Якщо ви знайшли совість витратити такі колосальні гроші на Євро-2012, то на оздоровлення, навчання і виховання дітей держбюджет просто зобов'язаний витрачати достатню кількість грошей. Навіщо нам потрібні нові стадіони, коли спортивні секції можуть прийняти тільки 2% дітей?"

Маючи в українському парламенті значно більше представників лівої ідеології, Компартія, на думку її лідера, зможе змусити власників підприємств створювати спортивні секції, фінансувати оздоровчі табори, будувати спортивні майданчики, і все це для дітей та їх батьків буде безкоштовним. "Ми знаємо, що бізнес сам не буде цього робити, тому у владі, в першу чергу законодавчій, повинно бути більше лівих, які змусять бізнес витрачати гроші на розвиток дітей".

На думку Компартії, мало було дати подачку на народження дитини, ми ж добре знаємо, народжуваність в яких сім'ях вона простимулювала. "Адже для того, щоб народити дитину потрібне житло, робочі місця батькам, повноцінна медицина і освіта. У Радянській Україні квартири молодим сім'ям давали, а сьогодні вони змушені тулитися в нелюдських умовах в гуртожитках або працювати на оплату оренди квартири, на шкоду нормальному харчуванню та оздоровленню".

Петро Миколайович повідомив, що Компартія докладає усі зусилля для відновлення піонерського руху в Україні. «Я переконаний, що сьогодні потрібно зробити усе для того, щоб відновити піонерський рух. Ми докладаємо до цього свої зусилля. На жаль, робота йде важко. У школах не хочуть цим займатися і профільне міністерство завжди йшло від вирішення цього питання», - розповів перший секретар ЦК КПУ.

В той же час він відмітив, що піонерський рух стане прекрасним способом патріотичного виховання молоді і прищеплюватиме їй позитивні моральні якості. «Це питання потрібно вирішувати в державному масштабі», - підкреслив лідер українських комуністів.

1 червня, в день захисту дітей, Компартія проведе донорський день в дитячих лікарнях України. «Ми в Центральному Комітеті партії прийняли рішення про те, щоб 1 червня провести донорський день в дитячих лікарнях. Усі прекрасно знають, яка зараз важка ситуація склалася через нестачу донорської крові», - повідомив Петро Симоненко.

Він додав, що сьогодні батьки дітей, що страждають онкозахворюваннями, докладають колосальні зусилля для пошуку донорів крові.

«Тому ми вважаємо своїм обов`язком допомогти дітям і проведемо донорський день в дитячих лікарнях для того, щоб підтримати дітей і допомогти їм», - наголосив Петро Миколайович.

О. Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі