Понеділок, 29 листопада 2021, 14:43 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Регіонали у ВР наполягають на прийнятті закону про зняття депутатської недоторканості

23-05-2012, 17:53               
18 травня у Києві в Медіа-клубі «На власний погляд» відбулася зустріч народних депутатів, Голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді України Олександра Єфремова та заступника Голови фракції Партії регіонів Вадима Колесніченка з представниками регіональних ЗМІ. Політики окреслили перспективи ухвалення та основні аспекти законопроектів щодо зняття депутатської недоторканності (№ 3251) та щодо державної мовної політики (№ 9073), адже ці законопроекти є принциповими для Партії регіонів.

«Закон про депутатську недоторканість виник не сьогодні. Ми, будучи ще в опозиції, виписали відповідні норми закону, авторами якого були Віктор Янукович і Олександр Лавринович, - нагадав політик.- На сьогодні документ пройшов усі необхідні етапи для ухвалення, в тому числі має висновок Конституційного Суду України».

Законопроект виписаний таким чином, щоб у разі вчинення злочинів до народних депутатів застосовувалися б ті самі норми, що й до звичайних громадян. Але він залишає певний захист депутату - проти нього можна порушити кримінальну справу, провести розслідування, але коли справу необхідно буде передати в суд, потрібен буде дозвіл Верховної Ради.

За його словами, подібна норма існує в багатьох європейських державах, і тут нічого нового не було придумано. «Але, незважаючи на це, дуже багато депутатів не хочуть, щоб цей законопроект був ухвалений. І нам доводиться кожен пленарний тиждень піднімати це питання, пропонуючи включити до порядку денного розгляд закону про зняття депутатської недоторканості», - повідомив О. Єфремов.

Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді також звернув увагу на те, що багато депутатів, зустрічаючись зі своїми виборцями, заявляють про те, що вони обов'язково голосуватимуть за зняття недоторканості. «Але коли це питання виноситься на розгляд в сесійну залу, усі хочуть і людей не обдурити, і себе не покарати», - додав він.

Парламентар підкреслив, що фракція Партії регіонів і далі наполягатиме на розгляді законопроекту про зняття депутатської недоторканості. «Для його прийняття потрібно ще два голосування. Під час першого голосування необхідно набрати на підтримку 226 голосів, а в другому - 300 голосів. Як мені бачиться - набрати 226 голосів буде неважко, а ось при другому голосуванні, де потрібно буде набрати 300 голосів, можуть виникнути певні проблеми. У будь-якому випадку, або до кінця цієї сесії, або на початку наступної ми повинні будемо пройти і одну, і другу процедури голосування. І по голосуванню в залі буде ясно, хто з депутатів дійсно виступає за зняття недоторканості, а хто лише говорить про це на різних мітингах», - розповів нардеп.

Також Олександр Сергійович вважає, що запропонований для розгляду в парламенті Закон «Про принципи державної мовної політики», який слід прийняти, сприятиме розвитку як державної мови, так і мов усіх меншин, що проживають в Україні.
«
Сьогодні було б непогано ухвалити законопроект, що дозволив би згодом нашим громадянам розмовляти на декількох мовах, приміром, на англійській, яка прийнята у всьому світі, українській, яка є державною, і рідній для багатьох жителів України - російській», - відзначив О. Єфремов. За твердженням політика, таким чином, через 15 років на державну службу прийдуть люди, які володітимуть відразу декількома мовами.

«Чим більше мов знають громадяни країни, тим краще для держави», - підсумував він.

Тему мовної політики продовжив народний депутат України, заступник Голови парламентської фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко.
Нардеп звернув увагу на те, що при розробці законопроекту про основи державної мовної політики за основу був узятий проект О. Єфремова. «Тому що в законі були закладені базові принципи інтеграції усіх мовних груп в загальне поле українського законодавства. І вимоги ОБСЄ і Ради Европи - про інтеграцію національних меншин в загальний організм будь-якої держави. Тобто не асиміляція - насильницьке примушування до зміни своєї мови, національності і релігії, - а інтеграція. Коли людина зберігає свою ідентичність, і в той же час гармонійно вписується в загальне тіло державної політики», - підкреслив він.

Вадим Колесніченко також повідомив, що при розробці цього законопроекту були зроблені серйозні поправки, узяті за основу усі зауваження Венеціанської комісії і від неї отримано позитивний висновок. «7 лютого нинішнього року законопроект внесений до порядку денного для розгляду на цій сесії Верховної Ради. За цей час ми отримали 18 науково-експертних заключень різних вишів країни позитивного характеру», - додав депутат.

Він акцентував увагу і на тому, що законопроект повною мірою відповідає Європейській хартії регіональних мов або мов меншин. «Він забезпечує використання регіональних мов. Адже Україна узяла зобов'язання захищати право на використання регіональних мов ще 12 років тому, але і досі нічого для цього не зробила», - відзначив політик.

За його словами, законопроект забезпечує використання регіональних мов в місцях компактного проживання людей, для яких недержавна мова є рідною. «А таких мов у рамках цього законопроекту у нас 16. Тому що ми додали ще 3 мови, які були рекомендовані Венеціанською комісією», - пояснив Вадим Колесніченко.

Законопроект передбачає: якщо понад 10% населення окремого регіону розмовляє мовою, відмінною від державної, то місцева влада даного регіону може дозволити використовувати у документообігу цю мову. «Заяви про надання привілеїв російській мові - спекуляції. У законі говориться про всі мови, які поширені в усіх регіонах нашої держави. При цьому для української жодних утисків немає. Українська мова - єдина державна мова», - наголосив заступник Голови фракції Партії регіонів .

«Питання мови - це питання прав людини. А ми будуємо правову демократичну державу», - резюмував він.

Підсумовуючи зустріч Олександр Єфремов підкреслив, що немає альтернативи курсу реформ: «Не мінятися ми не можемо, але і коли ми змінюємося, виникають негативні чинники, які треба пережити. Чи стане краще, я не сумніваюся, але цей час реформ треба пережити. Нам було б простіше нічого не робити і просто базікати про реформи. І ми б пережили. Але ми ж розуміємо, що при старому законодавстві ефективно жити не зможемо. Всі пострадянські країни вже в 2009 році повністю завершили процес зміни старого радянського законодавства, а ми - ще ні. Ми свідомо пішли на проведення реформ. Але наші опоненти розуміють: якщо ми проведемо реформи, то через 2 роки Україна буде іншою, вона буде кращою. А їм цього не треба. Наші колеги за кордоном теж цього не хочуть. І починається страшна протидія. Наприклад, по земельній реформі, Трудовому кодексу. Раніше ніхто цим не займався, але критикують, не читаючи».

О. Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі