Середа, 8 грудня 2021, 21:35 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Євген Суслов: "Потрібно розмежовувати політичну ситуацію і спорт, бойкот – це не вихід"

31-05-2012, 17:57               
Підготовка до футбольного чемпіонату Євро-2012 вступила у завершальну стадію. Як наша країна прийматиме численних вболівальників і гостей з усієї Європи? Які вигоди очікує держава і громада від спортивного свята? Де закінчується спорт і починається політика? Про це та інше заступник Голови партії «Україна – Вперед!», Голова підкомітету з питань розвитку туризму Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Євген Суслов говорив з журналістами регіональних ЗМІ 18 травня у Києві під час засідання Медіа-клубу «На власний погляд».

Голова підкомітету ВР з туризму повідомив, що Україна витратила з бюджету більше 80 мільярдів гривень, аби підготувати інфраструктуру до проведення Євро-2012. Польща як приймаюча сторона теж готувалася, але фінансування відбувалося не тільки самою країною, але й з бюджету Європейського Союзу. На жаль, в Україні зовнішніх інвестицій як таких не було, ми взяли весь тягар на себе. Є велике запитання щодо ефективності витрачених коштів, вважає Євген Суслов. «Ми бачимо, що деякі стадіони подорожчали з моменту затвердження проекту мінімум удвічі. Багато хто з влади заробив на цьому чималі кошти», - переконаний народний депутат.

«З іншого боку, за даними парламентського комітету з питань ім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму, близько мільйона туристів планує відвідати Україну у час проведення Євро-2012. Кожен залишить тут не менше, ніж 600 євро. «Тобто, ми можемо отримати близько 600 мільйонів євро, і ці кошти будуть освоюватися малим і середнім бізнесом, - розповідає Є.Суслов. - Цей бізнес також взяв на себе тягар підготовки до Євро-2012, вклав кошти, і, можна сказати, що туристична галузь в Україні готова до чемпіонату не завдяки підтримці держави, а всупереч ній. Наші підприємці чекають на Євро-2012, тому наша позиція така: ми повинні його проводити, тому що влада вже заробила свої кошти на підготовці. А бойкот чемпіонату завадить тільки нашому малому і середньому бізнесу».

Щодо політичних аспектів Євро-2012, то заступник Голови партії «Україна – Вперед!» Євген Суслов вважає, що бойкот не вплине позитивно на справу колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. «Останнім часом ставлення до України в Європі вже стабілізувалося, і всі розуміють, що ситуацію треба міняти, але не через призму спорту, - говорить Є.Суслов. - Ми бачили приклади бойкотування Олімпійських Ігор, і ситуацію це не змінювало, а тільки озлоблювало підприємців і людей, які очікували на спортивне свято. Тому на темі бойкоту Євро-2012 не треба спекулювати. Взагалі ізоляція України від Європи тільки ускладнить вирішення проблем, які ми нині маємо». Він також нагадав журналістам, що як влада, так і опозиція виступають за підписання угоди з ЄС. І це правильно, тому що ми не зможемо самотужки вирішити свої проблеми, в тому числі з підняттям планки демократизації.

Нардеп пропонує займати помірковану позицію і думати про підвищення туристичної привабливості країни: «Ми все-таки сподіваємося, що туристи приїдуть, побачать Україну на власні очі і всередині, і повернуться сюди ще не раз. Моя думка незмінна: ми можемо мати 7-8% ВВП від туризму. Але поки ми не працюємо в цьому напрямку, хоч треба це зробити пріоритетом».

Розвиваючи цю тему, він навів цікаву статистику по волонтерах, які зустрічатимуть гостей чемпіонату Євро-2012: у Донецьку таких осіб, які можуть професійно надавати допомогу приїжджим вболівальникам, - 800 чоловік, в Києві – 2000, у Львові – 8000. «У Львові туристична інфраструктура розвивається не один рік, і фахова підготовка людей, задіяних в туризмі, вища, і, думаю, такий досвід треба поширювати на всю країну», - зазначає Євген Суслов.

Відповідаючи на уточнюючі запитання журналістів, Євген Суслов проаналізував хід підготовки України до Євро-2012. На його погляд, наша держава не використала всіх можливостей своєї ситуації: «Зараз у нас з Польщею підписана угода про спрощення перетину кордону у зв’язку з Євро-2012. Зрозуміло, що ми не використали всіх можливостей, щоб добитися загалом спрощення візового режиму з ЄС».

Так, багато зроблено, але можна було б зробити у 2-2,5 рази більше, вважає народний депутат. Потрібно було розробити більше туристичних маршрутів, щоб презентувати туристам також ті регіони, в яких Євро-2012 не проходить. Але основні зусилля були кинуті на будівництво. «Стадіон у Києві був запланований дорогий, і про це влада, перебуваючи в опозиції, кричала не раз. А коли прийшла до керма, то збільшила цей бюджет удвічі. От і робіть висновки», - говорить Є.Суслов.

На припущення одного з журналістів, що Європа веде подвійну гру, тиснучи на Україну публічно і водночас в кулуарах обіцяючи підписання угоди про асоціацію, Євген Суслов зауважив, що не слід довіряти усьому, що говорять українські чиновники про позицію Європи. «Європа не заграє з владою, вона чудово розуміє, які процеси тут відбуваються. Але треба розмежовувати політичну ситуацію і спорт, бойкот – це не вихід», - підкреслює Євген Суслов.

Чи не підірве Євро-2012 країну економічно? На думку партійного лідера, загроза для економіки є, і велика, але вона більше пов’язана з економічною політикою уряду, аніж з чемпіонатом. Тому що потрібно стимулювати економіку, чого нинішній уряд не робить. «Є побоювання, що Євро-2012 вплине на стабільність гривні наприкінці року, але переконаний, що економіку потрібно міняти, змінюючи, насамперед, склад Кабінету Міністрів, - вважає Є.Суслов. - Не хочу з якихось політичних амбіцій пророкувати обвали в економіці, тому що це піде всім нам на шкоду. Сподіваюсь, що ми зробимо все, щоб економіка розвивалася, і Євро-2012 дало хоч трохи заробити малому і середньому бізнесу».

Яка інформація про якість доріг, якими їхатимуть на Євро-2012? «Зроблено чимало. Але це тільки початок. Бо якщо звернути з автобанів, проїхати українськими дорогами важко. Представники регіональних «Автодорів» скаржаться: фінансування немає, бо всі кошти кинуто на центральні дороги. Тому як переживуть «Євро-2012» наші регіональні дороги, не знаю. Сподіваюся, що не буде дуже великих вибоїн. Аби можна було якщо не проїхати ними, то хоча б пройти», - ділиться думками Євгеній Іванович.

На пропозицію порівняти підготовку до чемпіонату в Україні та Польщі, Євген Суслов відповів, що Польща зробила чимало, щоб покращити свою інфраструктуру до Євро-2012. Але остаточні висновки треба робити вже після чемпіонату, коли буде статистика кількості туристів. «Зараз ми знаємо, що чимало футбольних команд відмовилися проживати на території України, і тільки одиниці готові були платити нам. Польща дала більш економічно вигідну пропозицію для команд», - звертає увагу Є.Суслов. І, за його словами, важливо також, які висновки ми зробимо після чемпіонату. Чи зможемо мобілізуватися і виправити свої помилки?

Стосовно прогнозу гри збірних команд у фіналі пан Євген відповів, як і належить патріоту та оптимісту: «Я мрію, щоб це була Україна. Хоча ми чудово розуміємо, що нам, як і зазвичай, випала нелегка доля в першому ж поєдинку. Хоча сподіваюся, що рідна українська земля стимулює своєю енергетикою наших футболістів, і вони покажуть такий клас, що ми будемо здивовані самі й здивуємо всю Європу».

О. Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі