Вівторок, 29 вересня 2020, 03:09 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Медведчук на вибори не піде. Натомість розбудовуватиме громадянське суспільство

31-05-2012, 18:14               
18 травня гостем чергового засідання Медіа-клубу «На власний погляд» став ініціатор громадської ініціативи «Український вибір» Віктор Медведчук. Він довгий час перебував у тіні, тому й зустріч з ним журналістів була досить цікавою. Про нього різні люди говорять по-різному, однак друзі чи вороги, союзники чи опоненти, навряд чи зможуть заперечити те, що це висококласний юрист і талановитий державний менеджер. Своїм баченням побудови суспільних відносин в країні та чому гаслом його руху є гасло «Країною керуєш ти!» він і поділився з представниками регіональних ЗМІ.

«За 20 років ми неодноразово обирали президентів, парламенти, органи місцевого управління, але владою як були не задоволені на початку 90-х, так не задоволені і досі, - говорить Віктор Медведчук. - За останніми даними КМІС, 79% незадоволені політичною ситуацією в країні, 71% - економічною, 58% населення хвилюють ціни на продукти, 54% - комунальні тарифи і так далі. Влада не користується підтримкою більшості, а це означає, що вона є нелегітимною. Усього 8% підтримує Верховну Раду, 11% - уряд. Що робити?»

Ми вважаємо, що на парламентських виборах можемо щось виправити. У В. Медведчука інша точка зору: ці вибори в черговий раз нічого не змінять, якщо ми не поміняємо головного - впливу громадян Україні на владу. Згідно зі статтею 5 Конституції України, єдиним джерелом влади в країні є народ, який здійснює її через органи влади та місцевого самоврядування. Ми ніколи не намагалися зробити це безпосередньо - не через обрання представників до органів влади, а через систему референдумів. Питання впирається у те, щоб розробити механізм безпосереднього впливу суспільства на владу, в тому числі, яким чином шляхом референдуму затверджувати стратегічно важливі для країни закони і припиняти повноваження політиків, які не виправдали довіри народу. Наприклад, чи можна довіряти парламенту приймати закон про боротьбу з корупцією, якщо його дія спрямована, в тому числі, проти тих, хто сидить у Верховній Раді? «Вважаю, що такий закон міг би бути прийнятий на всенародному референдумі», - заявляє Віктор Медведчук.

Чи змінять щось вибори? «Ось зараз ми виберемо новий склад парламенту. Як ви думаєте, в березні 2013 року який буде рівень довіри до Верховної Ради? Порядку 20-25%, а далі - ще нижче. Які варіанти? Чекати п'ять років до наступних виборів? У разі прийняття відповідного законодавства та внесення змін до Конституції, ми могли б вирішувати на референдумі питання не тільки по винесенню недовіри Верховній Раді, але й уряду. Поки що цього робити не можна, і питання про розпуск парламенту й уряду вирішуються самими державними інститутами, а не громадянами безпосередньо. Але якщо, наприклад, громадяни отримали б право звільняти Кабінет Міністрів у разі зниження довіри до нього, ми могли б отримати абсолютно інший результат роботи чиновників і парламентаріїв», - переконаний лідер руху «Український вибір».

Або, наприклад, на референдумі могло би вирішуватися питання інтеграції. «Чому сьогодні опозиція і влада в єдиному пориві об'єдналися навколо ідеї євроінтеграції? В жодному соціологічному дослідженні немає таких передумов. Навпаки, 56% підтримують рух України до Митного союзу, в Єдиний економічний простір, Євразійський економічний союз. Чому меншість, підтримана президентом і опозицією, намагається рухати країну в іншому напрямку? Більше того, коли людям ставляться уточнюючі питання - «Чи знаєте ви, що підписання договору про асоціацію з Європейським Союзом і про зону вільної торгівлі веде до того, що в майбутньому будуть реальні кордони з Росією, з візами і митницею?» - за Євросоюз голосує вже не 40%, а тільки 27%. Так хто вирішує, куди нас вести? Влада, яка не користується підтримкою більшості? - ставить запитання Віктор Медведчук і продовжує, - у нас є тільки два інститути, які користуються підтримкою населення - це церква (67%) і ЗМІ (42%). У всіх інших рівень недовіри перевищує рівень довіри».

«Наш рух «Український вибір» буде підтримувати всі питання, які є вибором більшості населення України, - заявляє Віктор Медведчук. - Я особисто не збираюся йти на вибори і боротися за владу, а хочу, щоб мені і моїй ідеї довіряли. Жодної партії на цих виборах я не підтримую, і зроблю все, щоб ця громадська ініціатива ніякої участі в політичних дискусіях не брала. Це розходиться з її ідеологією».

На референдумі повинні вирішуватися і питання довіри до місцевої влади. Чому зараз відправити губернатора у відставку можна тільки при вираженні недовіри з боку місцевих депутатів, а народ такого права не має? Адже для декількох десятків депутатів губернатору простіше стати «хорошим», ніж для всіх жителів області? Або можна бути хорошим тільки для президента, тоді точно не знімуть, гарантує Віктор Медведчук.

«У нас на вибори йдуть з одними гаслами, а після обрання роблять абсолютно інше. Тому і виникла ідея громадянського руху за те, щоб впроваджувати механізми прямого впливу громадян на управління країною, - продовжує політик. - Потрібно, щоб влада несла відповідальність перед людьми не на виборах, а щодня, щоб вона знала, що є дамоклів меч та їх повноваження можуть закінчитися в будь-який момент».

Також Віктор Медведчук прокоментував злободенні питання української політики. Щодо справи Тимошенко він висловився таким чином: «Звинувачення по тій кримінальній справі, в результаті якої вона засуджена, я вважаю безпідставними. Вона як прем'єр-міністр не могла бути засуджена за звинуваченням, пов'язаним із підписанням газових угод 19 січня 2009 року. Знаю обставини зсередини, знаю, що її провини немає в контексті кримінального законодавства. Вона діяла в тих обставинах як керівник уряду, і пред'являти сьогодні їй обвинувачення в цій частині було неправильно. Яким буде розвиток подій - ніхто не знає. Але перенесення касаційного розгляду скарги по цій справі на 26 червня говорить про те, що влада думає. Мабуть, обговорюються різні варіанти».

Він також розкритикував повернення до мажоритарно-пропорційної системи виборів: «Я завжди був за пропорційну систему, тому що вона передбачає відповідальність. Люди, які були обрані під якимись політичними прапорами, повинні відповідати за програму своєї партії. Але викривлення початкового проекту, в тому числі щодо імперативного мандату, який припиняв повноваження депутатів у разі виходу з фракції або виключення з неї, підірвало ефективність пропорційної системи».

На думку Віктора Медведчука, в умовах «мажоритарки» опозиція ніколи не виграє: «Нині, за соціологічними опитуваннями, опозиційні партії підтримує більшість населення. Але чи думаєте ви, що після виборів вони створять більшість? Ніколи. Опозиція вже програла вибори, дозволивши скасувати конституційну реформу і проголосувавши за змішану систему виборів. Обрання 225 депутатів по мажоритарних округах дасть близько 160 депутатів у пропрезидентську більшість. Інше влада добере по списках. І, незважаючи на всі об’єднавчі процеси, які є позитивними для опозиції, це не рятує ситуації. Навіть якщо опозиція візьме на виборах перше місце. А кількісного складу у них не буде. Інша справа, куди депутати-мажоритарники підуть восени 2014 року, напередодні президентських виборів – ми з вами можемо здогадуватися куди. Але то трапиться тільки після трьох років роботи у пропрезидентській більшості».

Мажоритарник наобіцяє на окрузі більше, ніж він здатен зробити. А після обрання скаже: «Я пішов у пропрезидентську більшість, тому що там я можу спілкуватися з прем’єром, я працюю на президента, я можу вирішити ваше регіональне питання тільки таким чином».

У наших умовах недосконалості державного устрою, корупції, особливої ментальності політиків застосування мажоритарної системи є помилковим, переконаний Віктор Медведчук. І скільки б не говорили, що людям потрібно мати «свого депутата», людям набагато важливіше мати правильну Верховну Раду, яка працює в інтересах виборців. А все інше – він лукавого, вважає він.

О. Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Вересень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі