Вівторок, 7 грудня 2021, 13:11 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Литвин: "В державі Україна захисту потребує українська мова"

5-06-2012, 17:35               
Про це 1 червня заявив спікер парламенту Володимир Литвин під час зустрічі у Верховній Раді з делегацією журналістів з Житомирщини, характеризуючи гарячі словесні і силові баталії навколо законопроекту про мови Колесніченка-Ківалова в сесійній залі. Як відомо, цей документ дозволяє широке використання (в т.ч. навіть у документообігу) в регіонах, де компактно проживають представники національних меншин поряд з українською і мов меншин (як регіональних). Ряд експертів говорять, що фактично це введення в Україні другої державної мови – російської.

«Я повинен сказати, що бачу позитивний момент в тому, що розгляд цього питання в сесійній залі Верховної Ради призвів до дискусії у суспільстві щодо мовної політики. І це добре, що спеціалісти, мовники висловлюють свою точку зору стосовно мовної проблеми.
Моя позиція полягає в тому, що нам потрібно було б надалі утримуватись від проблем, які розколюють Україну. До них, на мою думку, відноситься і мовне питання.

Вважаю, що не до честі політикам спекулювати на цій проблемі і особливо, намагаючись притягти за вуха заключення і експертні оцінки. Причому у тій частині, яка вигідна тому чи іншому політику залежно від його позиції. Немає цілісного, об`ємного бачення цієї теми», - наголошує Голова Верховної Ради.

«Якщо і потребує захисту мова, як це не дивно звучить в державі Україна, то це – українська мова. Думаю достатньо подивитися на те, що відбувається в інформаційному просторі, щоб переконатися в правильності цієї констатації, тим більше, якщо подивитися на мовну практику у повсякденному житті. Я за те, аби кожна мова мала право на своє існування, але не за рахунок української мови, бо тоді не буде держави Україна.

На превеликий жаль, коли політики беруться за цю тему, виникають конфлікти і скандали. І цього разу (під час рогляду «мовного» законопроекту у ВР – ред.) виграли політики, але в черговий раз програла Україна, програла стабільність, передбачуваність і повага до України у світі. Адже хоча в багатьох європейських країнах немає такої гостроти даної проблеми, однак вони вживають заходів, наприклад, щодо захисту державних французької, німецької мов, а в нас усе з точністю до навпаки», - констатує В.Литвин.

«Не буду прогнозувати як і чим закінчиться розгляд цього питання, однак з точки зору політичної, законодавчої однозначно в ньому слід поставити крапку. Я запропонував на погоджувальній раді фракцій ВР прийняти за основу законопроект, а потім його доопрацювати або ж одразу вийти на компроміс після направлення на експертизу та доопрацювання суб`єктам законодавчої ініціативи. Мене не підтримали, бо не потрібен пункт призначення, потрібен процес, коли всі будуть говорити про цю тему, тоді як країні конче необхідні стабільність, передбачуваність, робота над зміцненням економіки.
Я вважаю, що потрібно набратися мужності, відповідальності всім сущим у Верховній Раді і відмовитися від використання парламенту для своїх передвиборних політичних прокламацій. І зліва, і справа, і з економічних, гуманітарних і інших питань, які підточують фундамент держави і ведуть до його руйнування», - резюмував Литвин.

О.Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

P.S. 5 червня народні депутати прийняли у першому читанні "мовний" законопроект Колесніченка-Ківалова. За нього проголосували 234 депутати.


 (голосів: 2)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі