Середа, 8 грудня 2021, 22:12 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

КПУ пропонує закони зі стабілізації економіки України заради підвищення добробуту громадян

11-06-2012, 17:13               
8 червня у Києві в рамках засідання Медіа-клубу «На власний погляд» перший секретар ЦК КПУ, керівник фракції КПУ у Верховній Раді України Петро Симоненко зустрівся з представниками регіональних ЗМІ. Темою спілкування цього разу стала: "Економіка України: досягнення радянської епохи і двадцятиріччя грабежу і розвалу".

Розпочав Петро Миколайович розмову з яскравої констатації цифр і фактів.

За 21 рік незалежності Україна з 10-11 місць у світі по рівню ВВП відкотилися на 55-е місце з 183 країн за об'ємом валового внутрішнього продукту. Вона сьогодні займає 128 місце у світі по привабливості умов ведення бізнесу, 75 місце у світі по комп'ютеризації. По легкості сплати податків Україна займає 152-е місце серед 155 країн. Наша країна увійшла до списку гірших економік світу за версією журналу Forbes. Гіршою у минулому 2011 року визнана економіка Мадагаскару, другою - Вірменії, третьою - Гвінеї. Україну поставили на четверте місце, на п'яте - Ямайку.

В той же час 8 українських олігархів потрапили в рейтинг найбагатших людей світу. Середня зарплата в Україні складає 2700 грн. Щоб увійти до сотні найбагатших українців середньому українцеві потрібно працювати понад 12 тисяч років. Споживчий кошик українця гірший, ніж був пайок у полоненого німця.

Якщо в 1990 році за гранню бідності знаходилося 11,3% населення, то сьогодні близько 80%, зате менше 1% олігархів належать 80% багатства країни.

Майже уся загальнонародна власність опинилася в руках декількох десятків олігархічних сімей. За 20 років за безцінь розпродано більше 87% загальнонародної власності, а те, що ще залишилось готується до продажу з 2013 року.

Стосовно долі оплати праці у ВВП, то Петро Симоненко привів для порівняння декілька цифр: в Україні вона була такою: в 1990 р. - 53,1 %, в 1993 р. - 38,5, а в 1999 р. - 41,5 %. Сьогодні доля оплати праці у ВВП складає усього 21,5% до об'єму ВВП на душу населення. Відповідні показники за даними Евростата і МВФ : в Бельгії мінімальна зарплата - $ 2064,2 (68,6% до ВВП на душу населення), у Франції - $ 1951,9 (68,7%), в Польщі - $ 496,7 (31,5%), в Латвії - $ 403,2 (33,5%) .

Говорячи про економіку країни, Петро Симоненко актуалізував також похідну економіки - добробут громадян.

За даними держслужби статистики, 1,5 млн. чоловік у кінці 2009 р. визнавали, що прибутків їм не вистачає навіть на їжу. При цьому 3% сімей, де є діти, не мали можливості давати дітям фрукти і соки хоч би раз на тиждень.

Рівень добробуту середнього жителя УРСР був істотно вище, ніж середнього громадянина України сьогодні. Це виразно демонструє структура витрат сім'ї, яка в радянські роки була набагато ближча до аналогічної структури в розвинених державах, ніж зараз.

Вже довгий час йде боротьба за ухвалення закону, поданого фракцією КПУ, про націоналізацію майна базових галузей народного господарства. Також підготовлений і запропонований законопроект про державну монополію на виробництво і реалізацію спиртних напоїв і тютюнових виробів. В ході підготовки Податкового Кодексу комуністи неодноразово виступали з ініціативами введення податку на предмети розкоші і на операції з офшорними зонами.

Перший секретар ЦК КПУ також повідомив, що комуністи запропонували законопроекти, що забезпечують розвиток на селі виробничої і споживчої кооперації. Це дозволить забезпечити село робочими місцями; сформувати справедливі ціни на продукцію сільського господарства - вигідні як виробникові, так і споживачеві; відновити крупнокотоварне сільськогосподарське виробництво, повернувши Україні славу європейської житниці.

Спілкуючись з журналістами Петро Миколайович спрогнозував: якщо вибори до Верховної Ради нічого не змінять, відразу після них відбудеться стрибок цін на продукти і тарифи. Він уточнив, що парламентські вибори мають змінити ситуацію з тими, хто контролює владу і можливість приймати рішення.

«Якщо нічого не зміниться, то можу з упевненістю сказати, що відразу після виборів ціни поповзуть вгору. І це стосується як продуктів, так і тарифів», – сказав П.Симоненко.

Більше того, Петро Симоненко нагадав, що відразу після виборів у Міжнародного валютного фонду з’явиться чергова можливість вимагати виконання своїх умов.

«А це, знову-таки, ціни на комунальні послуги і скорочення соціальних пільг. Саме тому парламентські вибори-2012 повинні змінити ситуацію», – резюмує він.

Бесідуючи з представниками регіональних ЗМІ Петро Симоненко спростував закиди стосовно голосування фракції КПУ по скороченню соціальних пільг. Компартія з самого початку підтримувала тільки ту частину закону № 9127 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», в якій йшлося про виконання рішень судів та була проти скорочення пільг.

Голова фракції КПУ у Верховній Раді нагадав, що цей документ вносився на розгляд парламенту у зв’язку з тим, що в Європі почалася певна кампанія проти України. Він додав, що фракція КПУ з самого початку підтримувала тільки ту частину закону, в якій йшлося про виконання рішень судів як українських, так і європейських.

Лідер комуністів підкреслив, що стосується завершальних положень, де йшлося про скорочення пільг ряду категорій громадян України, фракція КПУ зайняла чітку позицію – зробити все, щоб ця частина не розглядалася в сесійній залі.

«В парламенті був проголосований законопроект, який стосувався тільки першої частини первісної версії закону № 9127, тому всі заяви про те, що ми підтримали скорочення пільг недоречні, оскільки ми зробили все можливе, щоб завершальні положення були вилучені із законопроекту», – наголосив Петро Симоненко.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо розгляду у Верховній Раді «мовного законопроекту», лідер українських комуністів висловив думку, що питання про мови не повинні взагалі підніматися перед виборами.

За його словами, перед кожними виборами в Україні повертаються до конфліктних питань, які після закінчення виборчої кампанії залишаються невирішеними. Він нагадав, що ще в минулому році просив народних депутатів звернутися до Конституційного Суду України для надання висновків з питання мови, але тоді його пропозиція не була підтримана в сесійній залі.

«Я вважаю, що такі спірні питання не повинні підніматися перед виборами», – сказав він. Петро Симоненко також додав, що з 1994 року фракція КПУ постійно говорить про те, що необхідно вирішити проблему статусу російської мови в Україні.

«Тобто ми не грали на публіку перед виборами. Якщо у Верховній Раді цю проблему не можуть вирішити, то остаточну крапку повинен поставити народ через референдум», – підсумував лідер КПУ.

О. Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі