Понеділок, 29 листопада 2021, 14:07 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Ярослав Сухий: "Влада здійснює реальні кроки щодо підтримки вітчизняного виробника"

11-06-2012, 17:23               
Нинішня влада здійснює реальні кроки щодо підтримки вітчизняного товаровиробника. Про це 8 червня у Києві заявив народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці Ярослав Сухий на засіданні Медіа-клубу «На власний погляд».

«Україна розпочала свій старт незалежності на прекрасних умовах. Нам заздрили всі. Адже ми мали збалансований народногосподарський комплекс, який включав свою сировину, свою енергетичну базу і, найголовніше, висококваліфіковані кадри. Сьогодні ці кадри працюють в усьому світі, заробляючи там непогані гроші… Що далі сталося? Чому так сталося, що дикий капіталізм, первісне накопичення капіталу, приватизація скінчилися навіть не тим, що власність перейшла з рук в руки, а тим, що цю власність просто занапастили? Нові хазяї роздеребанили, розпродали, здали на металобрухт унікальну виробничу базу, що поряд з іншими причинами спровокувало спад виробництва, гіперінфляцію, безробіття. нічого не вироблялось, усе завозилось з-за кордону. На обрії «замаячила» реальна примара конкретної, не іграшкової, не мітингової, а серйозної революційної боротьби повсталого люду.

Слід було, як кажуть, щось робити, якимось чином підтримати своє виробництво. Дозволили експеримент. Піонерами виступили металурги. У 1997-1998 р.р. було розроблено і прийнято закони з експерименту в гірничо-металургійному комплексі з відповідними пільгами і документальною основою. Він наочно показав свою життєздатність. Гірничо-металургійний комплекс, як локомотив потягнув за собою інші галузі економіки і дав роботу сотням тисяч українців. Запрацювали вугільні шахти, коксохімія, будівництво.

Наступними схожими законами стали: про підтримку машинобудування, літакобудуванн, суднобудування», - розповідає передісторію підтримки вітчизняної економіки Ярослав Сухий.

«Що ми маємо на сьогоднішній день? Україна залишися завдяки вищеназваним мірам серед тих 6-ти держав світу, які спроможні самостійно випускати двигуни до літаків і, власне, самі літаки. Ми маємо нові унікальні літаки АН-140, АН-148, АН-158, АН-74ТК. Недавній контракт на 164 млн дол., підписаний з Індією на реконструкцію нашого літака АН-32 показав, що маємо величезний потенціал.

Водночас ми зіткнулися з гострою конкурентною боротьбою інших держав, які не хочуть нашого посилення. З метою недопущення падіння продаж на світовому ринку Верховна Рада прийняла ряд заходів.

Народний депутат звернув увагу на нещодавнє прийняття Верховною Радою законопроектів, спрямованих на розвиток українського літакобудування. Зокрема, він нагадав, що прийнятий законопроект про внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (щодо закупівель товарів підприємствами літакобудівної промисловості) 28 травня було направлено на підпис Президенту.

На думку Я. Сухого, «реалізація закону позитивно вплине на фінансово-економічне становище вітчизняних підприємств, що проводять модернізацію, виробництво та ремонт літаків, вертольотів і двигунів до них, забезпечить подальший розвиток виробництва, збереження існуючих та створення нових робочих місць».

Також політик додав, що 5 червня парламент прийняв Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості» (щодо державної підтримки збуту авіаційної техніки вітчизняного виробництва)».

«Йдеться про впровадження системи державної підтримки збуту авіаційної техніки вітчизняного виробництва, що дозволить, виходячи з наявних виробничих потужностей літакобудівних підприємств України, виготовити та реалізувати повітряні судна вищеназваних типів, збільшити перевезення авіаційним транспортом, оновити техніку та технології вітчизняних підприємств-експлуатантів авіаційної техніки», - зауважив він.

«Реалізація запропонованих змін у законодавстві сприятиме здешевленню авіаційної техніки для кінцевих експлуатантів - авіакомпаній, збільшенню інвестиційних потоків для фінансування операцій із придбання авіаційної техніки вітчизняного виробництва, розвитку стабільного, заснованого на конкурентних засадах, ринку авіаперевезень, підвищення конкурентоздатності вітчизняних авіакомпаній», - наголосив парламентарій.

«Заходи уряду на підтримку вітчизняного виробника вже сьогодні дають відповідні результати. Так Росія врешті решт зрозуміла вигоди від спільної розробки літака АН-70. Підприємство «Мотор Січ» викупило Вінницький ремонтний завод, де налагодили і вже розпочинають випуск своїх гвинтокрилів, які в чотири рази дешевші аналогічних російських. І тут хочу особливо наголосити: один працівник на авіапідприємстві дає роботу десятьом іншим. Наприклад та ж «Мотор Січ» має 27 тисяч працюючих, а дає роботу ще 300 тисячам зайнятим на інших підприємствах. Уявіть собі, що 27 тисяч отримали зарплату. Куди вони понесли гроші? Ці робітники дали роботу ще й сфері торгівлі, в тому числі цілим двом ринкам, - констатує Ярослав Михайлович. – Але хочу навести й інший, негативний, приклад. Що сталося з легкою промисловістю? Чому ми споживаємо той «сірий» (частково нелегальний) китайський і турецький імпорт? Ми свого часу залишили без підтримки цю галузь, ще й обклали страшними податками. Підприємства легкої промисловості зараз на давальницькій сировині виконують бельгійські, німецькі, італійські замовлення, виробляючи шикарні пальта, вишукані куртки, якісні костюми і усі їх віддають замовникам з-за кордону. В нас швачка отримує в кілька разів меншу оплату, тож розміщувати замовлення в Україні вигідно. А ми самі робимо гіркий висновок, що це є типова ознака колоніальної країни. Так от чинна влада робить усе можливе задля зупинення таких процесів».

Він додав, що процес підтримки національного виробника набув сьогодні, за нинішньої влади, незворотного характеру. «І Верховна Рада наступного скликання повинна продовжити цю лінію, бо за цим майбутнє української економіки», - резюмував Я. Сухий.

О. Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі