Вівторок, 7 грудня 2021, 13:28 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

У виборчій кампанії-2012 буде активно використовуватись адмінресурс, - ОПОРА

7-08-2012, 14:34               
З 15 квітня цього року Громадська мережа ОПОРА розпочала довготермінове громадське спостереження за виборами до Верховної Ради 2012-го року. 6 серпня про особливості спостереження житомирським журналістам розповіли активісти ОПОРИ.

За словами координатора виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА Ольги Айвазовської, основним завданням спостереження є незаангажована оцінка перебігу виборчого процесу та попередження порушень. Разом з тим, незалежне спостереження забезпечує широке і об'єктивне інформування громадськості про перебіг виборів. Принципи роботи організації - незалежність, прозорість, відповідальність та конструктивність.

Як відомо, 3 серпня Центральна виборча комісія зареєструвала перших 214 кандидатів за партійним списком від комуністів.

Також ЦВК зареєструвала і 225 кандидатів у мажоритарних округах, висунутих від Компартії.

«Хід подій, за яким ми спостерігали 3 серпня, дає надію, що процес реєстрації кандидатів у депутати організований належним чином, а відтак, буде досить прозорим, без фактів відмов у реєстрації на підставі надуманих причин, як це було на виборах 2010 року», - зазначила О. Айвазовська.

Однак є низка критеріїв, керуючись якими ЦВК повинне відмовити у реєстрації. Так, наприклад, не мають право брати участь у виборах ті кандидати, що останні п’ять років не проживали на території України. Серед таких – Андрій Шевченко, який є другим у списку партії Наталії Королевської «Україна – вперед!». Це стосується і сина Миколи Азарова, що хоче балотуватися в окрузі з центром у місті Слов’янськ (Донецька область).

«Також нам надходить інформація, що розпочинається процес реєстрації клонів – кандидатів з однаковими прізвищами та іменами, - каже координатор виборчих програм. - Дуже поширеним це явище є у Луганській області».

Чесності виборів завадить ще один фактор - використання адміністративного ресурсу. Не зовсім порядні кандидати часто зловживають бюджетним адмінресурсом, витрачаючи кошти з державної або місцевої казни на проведення агітаційної кампанії. У передвибочій гонці політичні сили та окремі кандидати не гребують і силовим адмінресурсом, втягуючи у політичний процес правоохоронні органи, податкову службу, прокуратуру.

Інша проблема системного характеру, яка стосується виборів, - підкуп. Це явище ненове, однак надзвичайно поширеним воно буде у ході виборчої кампанії-2012, передбачає Ольга Айвазовська.

Слова колеги підтверджує координатор Громадянської мережі ОПОРА на Житомирщині Тарас Чмут. «9 травня в Малині ветерани отримали по 3 пакета з продуктами від різних кандидатів», - наводить приклад прихованого підкупу Т. Чмут.

За його словами, в Житомирській області дехто з політиків почав працювати у ймовірних виборчих округах вже після Нового року, а з 28-го квітня - дня нарізання округів - робота пішла повним ходом.

Серед головних трендів передвиборчої роботи координатор назвав меценатство через «благодійні фонди» потенційних «мажоритарників», потужну медійну рекламу, самопіар за рахунок бюджетних коштів.

В деяких округах кандидати всіляко намагаються підтримати медицину на місцях, ремонтують дороги, будують дитячі майданчики.

Серед виборчих округів найактивнішими Т. Чмут вважає № 66 (з центром у м. Малині) та № 63 (з центром у м. Бердичеві), де планують балотуватися по 4 активних кандидата, які ведуть потужну передвиборчу кампанію. А найпасивнішим до недавнього часу вважалися виборчий округ № 65 (з центром у Новограді-Волинському) та № 62 (м. Житомир).

Спостерігаючи за виборами-2012, ОПОРА планує реалізувати масштабні кампанії довготермінового та короткотермінового спостережень, швидкий статистичний підрахунок результатів голосування за пропорційною складовою на основі репрезентативної вибірки.

У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Зокрема, у Житомирській області в кожному мажоритарному окрузі працюватиме одна-дві особи. 28 жовтня за виборчим процесом на дільницях регіону слідкуватиме більше ста спостерігачів від ОПОРИ.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі