Політика > В Україні ліквідують п'ять партій

В Україні ліквідують п'ять партій


9-02-2011, 16:14.
Міністерство юстиції виявило 5 з 185 партій, які, порушуючи закон, останні десять років не брали участі в президентських і парламентських виборах, і приступило до їх ліквідації, пише видання Коммерсант-Україна.

Зокрема, Мін’юст почав процес анулювання реєстраційних свідоцтв п‘яти політичних сил — Партії мусульман України (заснована в 1997 році), Партії радикального прориву (1998), Зеленої партії України (2000), Політичної партії правозахисту (2001) і партії Прагматичний вибір (2000) .

Підставою для їх ліквідації стала неучасть у президентських і парламентських виборах впродовж 10 років, що передбачено законом «Про політичні партії».
Серед п’яти політичних сил, зазначених Лавриновичем, тільки дві — Партія правозахисту і Зелена партія України — підтримують свої сайти. Зокрема, на сайті Партії правозахисту 10 січня було розміщено звернення її керівництва до президента Віктора Януковича з проханням «особисто довести до логічного завершення» розслідування зникнення журналіста Василя Климентьєва, який, як виявилося, очолював харківську організацію цієї партії.


У Зеленої партії України (ЗПУ) заяву глави Мін‘юсту назвали такою, що «не відповідає дійсності». «Або Лавриновича, якого я глибоко поважаю як юриста, неправильно інформували, або це робиться з якоюсь іншою метою. Заява міністра щодо нашої партії не відповідає дійсності. Дійсно, ми не висувалися на загальнонаціональних виборах, але брали активну участь у місцевих! Наприклад, у 2008 році — у дострокових виборах у Києві, а в 2010-му — в місцевих виборах у Луганській області», — повідомив голова ЗПУ Сергій Курикін.

Видання пише, що відповідно до ст.24 закону Про політичні партії реєстраційне свідоцтво анулюється серед іншого в разі «невисування політичною партією своїх кандидатів на виборах президента і вибори народних депутатів протягом 10 років».

Як відомо, наприкінці минулого тижня міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що Мін’юст звернувся до Центрвиборчкому з проханням надати офіційну інформацію щодо участі усіх 185 зареєстрованих політичних партій у виборах.

«Ми отримали матеріали, які свідчать, що на сьогоднішній день існує п'ять партій, які ні самостійно, ні у складі блоків не брали участі ні в місцевих, ні в президентських, ні в парламентських виборах впродовж 10 років свого існування», — зазначив він.

Повернутися